Cenup Koreli yetkililer Terra-LUNA davasında yedi gün sürecek baskın düzenledi

Yonhap haberine bakılırsa, bir haftadan uzun bir süre sonrasında, Cenup Koreli yetkililer Terra davasıyla bağlantılı olarak kripto şirketlerine yönelik baskınlarını 27 Temmuz’da neticelendirdi.

Seul Cenup Bölge Savcılığı, TerraUSD’nin (USTC) çöküşünü ve Terraform Labs’in kurucu ortakları Do Kwon ve Daniel Shin’e karşı dolandırıcılık dolandırıcılığını araştırıyor.

Savcılar, 20 Haziran’da davaya karışan kişilerin ofisleri ve konutları da dahil olmak suretiyle yedi mahalli kripto borsası ve öteki sekiz yerde arama ve el koyma başlatmıştı.

Yonhap’a bakılırsa, yetkililer tarafınca talep edilen çok önemli oranda veri sebebiyle baskın yedi gün sürdü.

Yonhap’ın haberine bakılırsa, verilerin yetersiz olduğu durumlarda yetkililer veri analistlerinden daha çok veri elde etmelerini istedi ve bu da arama ve el koyma sürecini uzattı.

Yetkililer, Kwon ve Shin için mahkeme celbi çıkarmak için baskından toplanan verileri çözümleme edecek.

27 Temmuz’da Yonhap, hakkaniyet bakanlığının Kwon’a “varışta bildirim” emri verdiğini bildirdi. Bu, Kwon’un Singapur’dan ülkeye her döndüğünde Cenup Koreli yetkilileri bilgilendirmesi gerektiği anlamına geliyor. Savcılar ek olarak Interpol’e kırmızı bülten yayınlayarak Kwon’u iade etmeyi de düşünüyorlar.

Ek olarak, geçen hafta evi ve ofisi basılan Shin’in ülkeyi terk etmesi yasaklandı.

Bu ayın başlarında, eski Terra çalışanları, davaya dahil olan tüm kişilerle beraber yurtdışına gezi etmelerinin yasaklandığını söylemişti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir