Günlük Brifing: Bir Çığ Problemi

Mühim Çıkarımlar

Ava Labs, rakiplerinin peşine düşmesi ve düzenleyicilere dava açması için bir hukuk firmasına ödeme yapmakla suçlandı. Firmanın kurucu ortağı Kyle Roche, iddiaları yaparken gizlice filme alındı, sadece hem kendisi hem de Ava Labs anlaşmazlığı reddetti. Kolluk kuvvetleri, kripto alanında patladığından beri dramanın rüzgarını elde etti.

Bu makaleyi paylaş

Çığ skandalını ortaya çıkarmak.

Çığ ve Roche Freedman

Her insana mutlu Pazartesiler! Ümit ederim hepiniz mükemmel yedi gün sonu geçirmişsinizdir ve tekrardan şarj etmek için birazcık zamanınız olmuştur bundan dolayı bu hafta koşmaya başlıyoruz.

Cuma günü, yeni gelen “ihbarcı” sitesi Crypto Leaks, Ava Labs ve onun hukuk şirketi Roche Freedman ile ilişkisi çevresinde dönen bir “fena komplo” hakkında uzun bir araştırma yazısı olan üçüncü ifşasını yayınladı. Parça, Roche Freedman’ın kurucu ortağı ve kamuoyunun yüzü olan Kyle Roche’un, kendisi ile Ava Labs (ve bilhassa firmanın CEO’su Güvenli Gün Sirer) arasındaki şüpheli “yasal” bir antak kalma hakkında kahredici detayları ifşa ediyormuş benzer biçimde görünen birkaç gizlice filme alınmış alıntılarını içeriyordu. Kalenin dolgunluğu bütünüyle üstünde çalışmaya kıymet, sadece aslı şudur: Kyle Roche, hem firmanın hissesinde hem de token dağıtımında mühim bir hisseyi güvence altına almayı başardı ve bunun karşılığında yaşamı bir yaşam haline getirecekti. Ava Labs’in rakipleri için cehennem.

Roche’un bunu yapma mekanizması, klasik Amerikan derslik eylemi argümanıdır. Crypto Leaks’in çizdiği resme bakılırsa (ki bu, adil olmak gerekirse, Roche’un kendi sözleriyle destek verir), Roche Freedman’ın MO’su, Ava Labs’a karşı direkt yada dolaylı olarak rekabet eden şirketlere karşı toplu davalar açacaktır. Şirketlerin kaynaklarını mahkemeye bağlayarak hedef almak, yasal bulgu süreci kanalıyla rakiplerin emekleri hakkında içeriden data edinmek ve SEC, CFTC yada başka herhangi bir düzenleyicinin öfkesini ve dikkatini çekmek için öteki hedefleri desteklemek. mahkemeleri izliyor olabilir.

Doğal ki, Ava Labs, Kyle Roche, Gün Sirer ve temelde bu tür maskaralıklarla suçlanan tüm taraflar şiddetle reddetti. Roche, kendi adına, Roche Freedman’ın Ava Labs ile hususi bir ilişkisi olmadığını ve “videodaki aksi ifadelerin yanlış bulunduğunu ve kasıtlı bir sarhoş etme planı da dahil olmak suretiyle aldatıcı yollarla elde edildiğini iddia ederek Crypto Leaks’e faul çağrısında bulunmuş oldu. ve sonrasında yönlendirici sorular kullanarak beni sömür. İfadeler son aşama düzenlenmiş ve bağlam haricinde birleştirilmiştir. ” İnsanların kendi beyanlarının kayıtlı kanıtlarıyla karşı karşıya kaldıklarında çoğunlukla sundukları “bağlam dışı” argüman kimi zaman makuldür; gene de atın ağzından çıkan sözler her neyse odur.

Gün Sirer ise Kyle Roche’u otobüsün derhal altına atarak Roche Freedman ile Ava Labs’ın arasına mesafe koydu. Ava Labs CEO’su, sızdırılan videoda Roche’a ve onun yorumlarına atıfta bulunarak, Roche’u “şirketimizin ilk günlerinde tuttuğumuz bir firmada avukat” olarak filme yakalanan “[trying] Ava Labs için yapmış olduğu işin doğası hakkında yanlış iddialarda bulunarak potansiyel bir iş ortağını etkilemek.” Muhtemelen, atıfta bulunmuş olduğu “yanlış ifadeler”, Roche’un Ava Labs’deki yöneticilerle olan rahat ilişkisi hakkında söylediği her şeyi içeriyor.

Şimdi bunların ne kadar doğru olduğu fazlaca tartışılır. Açıkçası Roche’u şahsen tanımıyorum ve onun karakteri hakkında verebileceğim herhangi bir yargı büyük seviyede alakasız. Bununla beraber, Roche’un hukuk sistemi vesilesiyle başkaları üstünde güç kullanmanın ne kadar iyi olduğuna dair şiirsel cilalama sergisinde yer edinen bilhassa çarpıcı bir video var, bu yüzden izleyicinin onun iyi mi bir adam olduğuna karar vermesine izin vereceğim. Kati olarak bildiğim tek şey şu: Biri bana bu insanın bana yalan söylediğini söylese, uyarılarını ciddiye almaya eğilimli olabilirim.

Kısa vadede, bu açıkça Ava Labs ve amiral gemisi blok zinciri ürünü Avalanche için bir problem. Geçen hafta bu sefer 22$ civarında işlem gören AVAX, haberlerin bugün 19$’a geri dönmeden ilkin tur yapmasıyla hafta sonu ortalama 17.50$’a düştü. Sadece bunların uzun vadeli neticeleri fazlaca daha ciddi. Avalanche, Ava Labs ve Roche Freedman’ın kaderi, tamamen bu soruşturmadaki iddiaların ne kadar doğru olduğuna bağlıdır, bundan dolayı kati olan bir şey var: Crypto Leaks halkın dikkatini çektiyse, kolluk kuvvetlerinin de dikkatini çekmiştir.

Sirer, Roche ve Co.’nun bir sonraki soruşturması, kendilerinin anonim muhbirler tarafınca yürütülmeyeceğini düşünüyorlar – bu davadaki müfettişler büyük olasılıkla rozetlerle gelecekler. Ve sonrasında kimin doğru söylediğini ve kimin söylemediğini bulacağız.

Bu makaleyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir