Halliday, ‘Şimdi Satın Al, Sonrasında Öde’ Ethereum NFT’leri için 6 Milyon Dolar Artırdı

Daha çok oyun stüdyosu dijital varlıkları ve koleksiyonları mülklerine dahil etmeye çalışırken, Web3 girişimi Halliday, oyuncuların sanal dünyalarda dijital varlıkları satın alma ve kullanma şeklini değiştirebilmek için Andreesen Horowitz (a16z) liderliğindeki yeni bir başlangıç ​​turunda 6 milyon dolar topladı.

Halliday’in kurucu ortağı Griffin Dunaif bir röportajda Decrypt’e “Kasım ayında çalışmaya başladık” dedi. “Böylece demomuzu, bir sunum platformu oluşturduk ve Andreessen’e sunduk ve gördüklerini beğendiler.”

6 milyon dolarlık zamda a16z’ye katılanlar Hashed, A.Capital, SV Angel ve öteki melek yatırımcılar.

Halliday’i ve ondan sonra ödeme yöntemiyle blok zinciri oyunu ve meta veri deposu varlıklarının sahipliğini elde eden ilk çözümün yakında piyasaya sürüleceğini duyurmaktan coşku duyuyoruz! (1/x)https://t.co/IXiC8xgCHo

— Halliday (@HallidayHQ) 4 Ağustos 2022

Kasım 2021’de Akshay Malhotra ve Griffin Dunaif tarafınca başlatılan Halliday – adını Ready Player One kahramanı James Halliday ile paylaşıyor – oyunculara “şimdi oyna, sonrasında öde” seçeneği sunuyor. Halliday, NFT’ler için oyun içi satın alımları ve iyelik kanıtını, oyunlarında yüksek fiyatla değiştirilemeyen jetonlarla karşılaşabilecek oyuncular için daha uygun fiyatlı ve kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor.

NFT’ler, dijital (ve kimi zaman fizyolojik) içerikle bağlantılı, iyelik kanıtı ve oyun içi satın alımlar elde eden kriptografik olarak benzersiz belirteçlerdir.

Kurucu ortak Malhotra, “Oyun ve metaverse NFT’lerini oyuncular için oldukca daha erişilebilir hale getirmek istiyoruz ve oldukça yüksek bir fiyat etiketi görmemelisiniz” dedi. “Biz [allow] oyuncuların vakit içinde ödeme yapmaları ve NFT’ye erişmeleri, ödeme yaparken oynamaları. ”

Halliday, önümüzdeki birkaç hafta içinde blok zinciri oyunu “League of Kingdoms” ile beta sürümünü başlatacağını ve bu senenin ilerleyen saatlerinde resmi olarak sunulacağını söylemiş oldu.

Malhotra, Halliday’in oyunculara oyun içi NFT pazarlarına erişim sağladığını açıklıyor. Oyuncular oyundan ayrılmadan istedikleri dijital koleksiyonu seçip direkt satın alabilir yada Halliday ile bir ödeme planı üstünde anlaşabilirler.

“Bundan sonrasında, Ödeme’yi tıklamanız yeterlidir, varlığı satın alırız ve erişim izni veririz. [the player]” diyor Malhotra. “Siz ödeme yaparken iyelik bizde. Sonunda, sonunda, mülkiyeti devredeceğiz.”

Şimdi al, sonrasında öde projeleri, gelişen oyun oynamak için oyun endüstrisinin yeni bir yönüdür. Geçen ay, DeFi kredi platformu Teller, Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon üstünde çalışan Ape Now, Hisse Later adlı NFT’ler için hizmetini başlattı.

Halliday, kasada alternatif bir ödeme seçeneği olarak direkt oyunlar ve pazar yerleriyle entegre olur. Sadece geleneksel taksitli hizmetlerden değişik olarak Halliday, oyunculara satın alındıkları andan itibaren NFT’lere erişim sağlar.

“Ödemeler oldukca sayıda kabul edilecek [crypto] Oyuna, zincire ve bu NFT erişim haklarının gerçekte iyi mi tasarlandığına bağlı olarak para birimleri ve kredi kartları şeklinde geleneksel ödeme şekilleri,” diyor Dunaif. “Fakat bu sistem ne olursa olsun, temel ilke [is] ödeme yaparken derhal oynamaya başlayabilirsiniz.”

Halliday bir repo yapısı kullanır: bir oyuncu NFT ödemelerini temerrüde düşürürse, NFT’ye erişim hakları iptal edilir.

Malhotra, “Tüm sistemimiz son aşama oyuncu olmak suretiyle tasarlandı ve katılmayı mümkün olduğunca risksiz bir edinim haline getirmek istiyoruz” diyor.

Ödemelerinde temerrüde düşen bir oyuncunun gelecekte Halliday’in hizmetlerini kullanmanın daha zor olabileceğini ve onaylanma olasılığının daha düşük bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece temerrüde düşmenin, bir banka kredisinde temerrüde düşmek şeklinde bir oyuncunun kredi puanını etkilemeyeceğini söylemiş oldu.

Dunaif, “Kendimizi bu dijital uygarlığın ortaya çıkışını kolaylaştırmak için ekonomik altyapı inşa ediyor olarak görüyoruz.” Dedi. “Herhangi bir sofistike ve olgun ekonominin, büyümeyi kolaylaştırmak ve insanların dünyalara atlayıp daha süratli eşya kazanmalarını sağlamak için bu şekilde bir hizmete ihtiyacı var.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir