Hayır, Terra Classic 1 dolara gitmiyor. İşte Niçin

Mühim Çıkarımlar

Luna Classic, yeni bir %1,2 işlem vergisi yakma mekanizması uygulamayı planlıyor. Başarısız olan projenin mahalli parası LUNC, haftada %171 arttı. Bununla beraber, yeni yatırımcılar madeni paranın sonunda bir dolara çarpma beklentilerini azaltmalı.

Bu makaleyi paylaş

Terra Classic topluluğu daha çok LUNC yakmaya başlamayı planlıyor – sadece tüccarlar kendilerini yakmamak için dikkatli olmalılar.

Terra Classic’in Canlanması

Terra Classic, topluluğunun desteği yardımıyla ilgi düzeyine nazaran başka bir koşu halletmeye çalışıyor.

UST stabilcoini Mayıs ayında çöktüğünde, birçok şahıs Terra için ümit kalmadığını düşündü. Terraform Labs’ın fena şöhretli CEO’su Do Kwon, yeni bir Terra blok zinciri oluşturmak için hızla harekete geçti ve başarısızlığını “Luna Classic” adına havale etti ve yeni zincirin mahalli parasını LUNA kodu altında tekrardan markalaştırdı.

Bununla beraber, Terra’nın zamansız çöküşünden bu yana, orijinal blok zincirini canlandırma çabaları yavaş ilerledi. Haziran ayında, Terra Classic işlem ücretlerinin bir kısmını yakmaya başlama ve doğrulayıcı ödüllerini artırma önerisi, Terraform Labs tarafınca terk edilmesine karşın zinciri geliştirmek için hala motivasyon bulunduğunu gösterdi. İşlem meydana getirilen tüm tokenlerin %1.2’sini yakmaya başlama önerisi de topluluk oylamasından geçti, sadece bu şekilde bir fikrin iyi mi uygulanabileceğine dair ayrıntılar yoktu.

Tüm bu süre süresince, Terra Classic’in mahalli parası olan LUNC, ticarete devam etti. Volatilite yüksekti sadece düşük likidite seviyesi göz önüne alındığında tamamen beklenmedik değildi. Terra Classic ekosistemindeki birkaç etken geliştirici, spekülasyonları körüklemek için yeterliydi. Bir çok süre bir kuruştan işlem gören kripto tokenlerinde olduğu şeklinde, LUNC için tek bir kuruşla yada daha tutkulu (okuma: yanıltıcı) bir dolarla bir günlük tecim için ümit başladı. Bu şekilde bir hareket, LUNC piyasa kapitalizasyonunu trilyonlara çıkaracak ve en büyük şilinlerinin kabul etmeyi reddettiği bir gerçek.

Bugüne dek süratli ileri ve Terra topluluğu üyesi Edward Kim’in yakın tarihindeki bir önerisi, Terra Classic için coşkuyu tekrardan canlandırmaya destek oldu. Kim’in önerisi, tüm zincir içi işlemlerde %1,2 yakma vergisinin uygulanmasına yönelik eyleme geçirilebilir bir yol ortaya koyuyor. Terra Classic forumlarındaki yazısında, bu şekilde bir güncellemenin ihtimaller içinde artılarını ve eksilerini açıklıyor ve öteki topluluk üyelerinden tartışmalara çağrı ediyor. Buna karşılık, LUNC yeni bir mahalli zirveye ulaştı ve Mayıs çöküşünden bu yana en yüksek seviyesinde işlem görmüş oldu.

Sadece Luna Classic işlemlerini yakmak ve vergilendirmek tam olarak neyi başarmayı umuyor? Topluluk vergiyi merkezi borsalarda iyi mi uygulayabilecek? Bunlar, mühim oranda dalgalanmaya yol açabilecek bir vakaya giden yolda Terra Classic topluluğunun ele alması ihtiyaç duyulan sorulardan yalnız birkaçı.

Jeton Yak, Para Al?

Yanan belirteçler, anlaşılması kolay bir kavramdır. Bir şeyin arzı azaldığında, sadece talep aynı kaldığında, insanların ödemeye hazır oldukları fiyatın artacağı sonucu çıkar. En popüler ve yaygın olarak benimsenen kripto projelerinin çoğunun, tokenomiklerine bir yanma mekaniği dahil etmesi rastlantı değil. Shiba Inu’nun geliştiricileri, arzının parçalarını rutin olarak yakıyor ve Binance’in BNB’si ek olarak, sahiplerinin alkışlarına nazaran üç ayda bir token yakmaları gerçekleştiriyor.

Bununla beraber, bir çok durumda, yanan jetonlar, gerçek arz ve talep ölçümlerini etkilemek için fazlaca azca şey yapar. BNB söz mevzusu olduğunda, yakılanların neredeyse tamamı, borsanın lansmanından bu yana elinde tuttuğu bir token rezervinden geliyor. Binance’in milyonlarca dolar değerinde BNB yaktığını duyurması iyi bir manşet olur, sadece gerçekte, bu tokenler hiçbir süre dolaşımda olmadı. Öyleyse, bu tür olayların tarihsel olarak BNB’nin fiyatını etkilememesi şaşırtıcı değil.

Belirteç yakmanın başardığı şey, en çömez kripto yatırımcısının bile anlayabileceği ve geride kalabileceği kuvvetli bir anlatı yaratmaktır. Yakma mekanizmasının bir token arzını mühim seviyede azaltıp azaltmayacağı ve tutarları yukarı çekeceği mühim değil. Token yakmayı yeterince hızlandırarak, insanoğlu arzda algılanan bir azalma beklentisiyle satın aldıkları için fiyat gene de artacaktır.

Luna Classic için, planlanan token yakma vergisi, saf yatırımcıları çekmek için muhteşem bir anlatı oluşturmaktan başka bir şey yapmayabilir. LUNC ticaretinin büyük çoğunluğu Binance, Kucoin ve Gate.io şeklinde merkezi borsalarda zincir dışı gerçekleşir. Bu, Terra Classic topluluğu, işlemlerde %1,2’lik bir yanma vergisini başarıyla uygulasa bile, LUNC’nin yalnızca ufak bir kısmının yanacağı anlamına gelir. LUNC topluluğunun birçok üyesi, yakma vergilerini uygulamak için Binance şeklinde borsalara dilekçe vermiş olsa da, herhangi birinin bunu yapması pek ihtimaller içinde görünmüyor.

Ek olarak, Terra Classic bu senenin başlarında staking’i tekrardan etkinleştirdiğinden beri, büyük sahipler ve doğrulayıcılar, büyük boy stake ödüllerinden yararlanıyor. Zincirin çöküşünden bu yana fazlaca azca şahıs LUNC’lerini doğrulayıcılara devretmekle uğraştığından, ödüller daha azca şahıs içinde bölünerek senelik averaj %37’nin üstünde getiri elde edilir. Bu erken bahisçiler, Luna Classic’in yaklaşmakta olan token yakımının arzı azaltacağına ve bir dolara göndereceğine ikna olan yeni yatırımcılara boşaltmaya hazır tam dolu çantalara sahipler.

Sonucunda, Luna Classic’in, bir kuruşun fazlaca ufak bir kısmında bile, olmasıyla birlikte yüksek kıymet görmek için fazlaca azca temel sebebi vardır. Ciddi geliştiricilerin zinciri geliştirmeye başlaması için hiçbir niçin yok ve şu anda dahil olanlar bunu ciddi bir yatırımdan fazlaca bir hobi olarak görüyor şeklinde görünüyor. Doğal ki, bu LUNC’nin yeniden parabolik olamayacağı anlamına gelmez, sadece fiyatı yükseltenler gemiyi atlamaya karar verdiğinde de kolayca düşebilir. Dışarıdaki kumarbazlar için uyaralım: müzik durduğunda çantayı tutarken yakalanmayın. Ve duracak.

Izahat: Bu makaleyi yazarken, yazar ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir