Gömü, Kraken’i ABD Yaptırımlarına Karşı Gelmekten Soruşturuyor: NYT

Mühim Çıkarımlar

The New York Times, Gömü Bakanlığı’nın Kraken’i ABD yaptırımlarını çiğnediği için araştırdığını bildirdi. Rapor, mevzuyla aşina olan kaynaklara atıfta bulunarak, borsa İran ve öteki yasaklı ülkelerdeki kullananların platformunda tecim yapmalarına izin verdi. Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin arkasından mevzuyla ilgili yapmış olduğu konuşmada, yaptırımlar son aylarda kriptoda sıcak bir mevzu oldu.

Bu makaleyi paylaş

Kaynaklar, Kraken’in ABD’nin üç ülkeye yaptırım uygulamasına karşın İran, Suriye ve Küba’daki kullanıcılara hizmet vermeye devam ettiğini bildirdi.

Kraken’in Gömü Soruşturmasıyla Karşılaşmış olduğu Bildirildi

The New York Times, Gömü Bakanlığı’nın Kraken’in ABD yaptırımlarını ihlal edip etmediğini araştırdığını bildirdi.

Mevzuya aşina beş kişiden alıntı icra eden Salı günü gösterilen bir rapora bakılırsa, Kraken, İran, Suriye ve Küba’daki kullananların platformunda hesap açmalarına ve kripto varlıklarının ticaretini yapmalarına izin vererek, üç ülke ile iş yapma mevzusundaki hükümet yasaklarını göz ardı etti.

Raporda, Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi’nin 2019’dan beri Kraken’i araştırmış olduğu ve borsaya para cezası vermesinin olası olduğu belirtiliyor. Rapora bakılırsa OFAC, odak noktasını borsanın İran vatandaşlarıyla olan ilişkilerine çevirdi ve kaynaklar Kraken’in Suriye ve Küba’da da hizmet sunduğunu iddia ediyor. Rapor, Kraken CEO’su Jesse Powell’ın Haziran ayında firmanın Slack’i vasıtasıyla İran’da 1.522, Suriye’de 149 ve Küba’da 83 müşteriye hizmet verdiğini belirten bir elektronik tablo paylaştığını iddia ediyor.

Raporda, Powell’ın daha ilkin iş arkadaşlarına firmanın “yasal gerekliliğe uymamanın riskine değip değmediğini” değerlendirmesi icap ettiğini ve yasayı çiğnemenin “daima bir seçenek olarak görülmesi icap ettiğini” söylediği iddia ediliyor. herhangi bir hususi duruma atıfta bulunup bulunmadığını. Kraken, vadeli işlem tüccarı olarak kayıt yaptırmadığı için 2021’de Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’ndan 1,25 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Kripto ve Yaptırımlar

Yaptırımlar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonrasında bu yıl kripto para birimi alanında sıcak bir mevzu oldu. ABD ve öteki Batılı ülkeler, Başkan Putin’i askerlerini geri çekmeye ikna edeceklerini umarak Rusya’ya karşı ekonomik cezalar verdi. Politikacılar Rus oligarklarının yaptırımlardan kaçınmak için Bitcoin yada öteki dijital varlıklara yönelebilecekleri mevzusunda uyardıkça kripto paralar konuşmanın merkezinde yer aldı.

Rusya’nın işgalinin arkasından Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını Rus kullanıcılarını yasaklamaya çağırdı. Powell, çağrıların arkasından konuşan birkaç borsa şefinden biriydi ve Kraken’in yasalarca lüzumlu olmadıkça Rus kullanıcılarını yasaklamayacağını söylemiş oldu.

Erken bir Bitcoin benimseyen ve 2011’de Kraken’i kuran Powell, geçmişte açık sözlü Liberter eğilimli görüşleri ile biliniyordu. Powell, Şubat ayında Başbakan Justin Trudeau’nun banka hesaplarını dondurma ve Trucker Convoy protestocularının kripto para cüzdanlarını takip etme mevzusundaki tartışmalı sonucu almasının arkasından Kanada hükümetini sert bir halde eleştirdi. “Bunun nereye gittiğini görüyor musun? Lütfen davaları direkt gizleme cüzdanlarından finanse etmeyin. Dondurma siparişlerinin geleceğine inanırım. Göndermeden ilkin gözaltına alınmadan geri çekilin,” Powell, Kanada’nın protestolar esnasında Kanada Terörist Finansman Yasasını değiştirmesinin arkasından tweet attı. Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu hemen sonra tweetini polise bildirdi.

Kanada ve Ukrayna’daki son vakalar, kripto paranın fiat paraya sınırsız bir alternatif olarak yararını vurgularken, liderler, varlık sınıfının yaptırımdan kaçınmaya niçin olabileceği potansiyel zarar mevzusunda alarm verdi.

Kraken’in ortalama 10 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Son olarak Aralık 2021’de ilk girişim fonunu başlatmak için 65 milyon dolar topladı ve Powell geçen yıl borsanın 2022’de halka açılabileceğini ima etti (piyasadaki son düşüş bu planları askıya almış olabilir).

Crypto Brifing yorum için Kraken’e ulaştı ve bir temsilci firmanın “düzenleyicilerle belirli tartışmalar hakkında yorum yapmadığını” söylemiş oldu. Kraken’in “uygulama yasalarına uyumu yakından izlediğini ve genel bir sorun olarak düzenleyicilere potansiyel sorunları bile rapor ettiğini” eklediler.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir