Haziran ayından bu yana 1. güçlük artışının ortasında sona erecek Bitcoin madenci kapitülasyonu

Bitcoin (BTC) madencileri neredeyse iki aydır teslim oluyorlar, sadece sıkışıklığın sonu çoktan gelmiş olabilir.

Bu, Blockchain altyapısı ve kripto para madenciliği şirketi Blockware’in 29 Temmuz’da son olarak Intelligence Newsletter’ını yayınladığı için vardığı sonuçtu.

Rapor: “Beklenen” kapitülasyonun Eylül ayına kadar yapılması

Pazar araştırması serisinin son olarak baskısı, madencilik ekosistemindeki değişimleri Haziran ayının başından bu yana bir trend değiştirmeye uygun hale getirdi.

Blockware, hash şeritleri metriğine bakılırsa değerlendiren madenciler, “uzun bir süre için emekli oluyorlar” diyor ve 1 Ağustos itibariyle, hash şeritleri 55 gündür teslimiyet sinyali veriyor.

“Mevcut madenci teslimiyeti 7 Haziran 2022’de başladı ve mühim bir süre sürdü. Madenci kapitülasyonlarının bilhassa ilgili bulunduğunu not etmek önemlidir, bu sebeple bu, fazlaca sayıda makinenin artık hashing yapmadığını ortaya koymaktadır, ”diye yazdı şirket:

“7 Haziran’dan bu yana, öteki yeni nesil madencilik kuleleri muhtemelen hem kamu hem de hususi madencilik şirketleri tarafınca takılmıştır. Bununla beraber, yeterince eski nesil makineler yada verimsiz aşırı kaldıraçlı madenciler kapanmış oldu, bu hash oranı ve güçlük aslen boyut olarak azaldı. ”Bitcoin karma şerit tablosu. Kaynak: LookIntoBitcoin

Kargaşa, Haziran ayında 17.600 dolara ulaşan Bitcoin fiyat düşüşünün yarattığı karlılık engellerini yansıtıyor ve piyasayı 2020’nin sonlarına geri gönderiyor.

Fiyat gücünün geri döndüğüne dair işaretler – tartışmalı olsa da – ortaya çıktıkça, madenciler için daha iyi koşulların şansı artıyor. Blockware’e bakılırsa, hash şeritleri tarafınca tanımlanan kapitülasyon, yazdan ilkin bitmeli.

Bülten, “Bitcoin’de yeni bir dip eğer olmazsa, madencilerin kapitülasyonunun en geç Ağustos yada Eylül ayında sona ermesini beklemeliyiz” diye ekledi.

Fazlaca aylı düşüş trendinin kırılmasından meydana gelen güçlük

Madencilerin forma dönüşü söz mevzusu olduğunda, Bitcoin’in ağ temellerindeki otomatik ayarlamalar yardımıyla erken sinyaller esasen zincir üstünde görülebilir.

İlgili: Bitcoin madencilik endüstrisi çökecek mi? Analistler krizin niçin hakkaten fırsat bulunduğunu açıklıyor

Spesifik olarak, madencilik zorluğu, arka arkaya üç düz aşağı ayarlamadan sonrasında 4 Ağustos’ta iki aydaki ilk artışından kaynaklanıyor.

Blockware, “Şu anda pozitif yönde olması planlanıyor ve devam etme olasılığı yüksek,” diye özetledi.

Artış, mevcut spot fiyat seviyeleri de devam ederse, %0,5 civarında mütevazı bir artış olacaktır. Karşılaştırma için, önceki güçlük düşüşü toplamda -%5 idi.

Bitcoin ağ temellerine genel bakış (ekran görüntüsü). Kaynak: BTC.com

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir