Helyum, ortaklıkları hakkında bir yalanlar ağına yakalandı

Helyum’un (HNT) kamuoyunu ortaklıkları hakkında yanlış yönlendirdiği raporları ortaya çıktı. Raporlara gore, firmanın internet sayfasında lanse etmiş olduğu benzer biçimde Lime yada Salesforce ile herhangi bir ortaklaşa iş yok.

Kireç ortaklığı yok

Bir Mashable raporu, Lime’ın Helium ile herhangi bir ortaklığı olmadığını ortaya koydu.

Taşımacılık şirketi, 2019’dan beri Helium ile herhangi bir ortaklığı bulunduğunu reddetti ve blok zinciri teknoloji firmasının yalnızca ilk testini yaptığını iddia etti.

Kireç üst düzey kurumsal kontakt direktörü Russell Murphy şunları söylemiş oldu:

“2019’daki ürününün ilk testinin ötesinde, Lime’ın Helyum ile bir ilişkisi olmadı ve şu anda da yok.”

Murphy, tecrübe etme koşulunun bir kısmının, Helium’un adını tanıtım materyali için kullanmaması bulunduğunu da sözlerine ekledi. Helyum bu koşulu ihlal etti ve Lime tarafınca “güvenildiğini” belirtti.

Lime’ın bu yanlış beyanları bilmesine karşın, şirket yasal işlem başlatmadı. Sadece Lime, yakında kripto şirketine bir durdurma ve vazgeçme mektubu göndermeyi planlıyor.

Salesforce ortaklığı reddetti

Helium’un ortak bulunduğunu iddia etmiş olduğu bir öteki şirket olan Salesforce, herhangi bir birlikteliğin varlığını inkar etti.

Salesforce ve Lime logoları, firmanın teknolojisini kullanan şirketlerin bir parçası olarak Helium’un internet sayfasında görünür.

Salesforce sözcüsü Ashley Eliasoph bunu yalan olduğunu beyan etti. Eliasoph dedi ki:

“Helium bir Salesforce ortağı değil” ve internet sayfasında Salesforce logosunu gösteren grafiğin doğru olmadığını düşündü.

Ayrıca Helium, hem Salesforce hem de Lime logolarını internet adresinden kaldırdı. Ek olarak mevzuyla ilgili medya sorularını yanıtlamadı.

Kripto topluluğu tepkileri

Kripto projesiyle ilgili bu yeni ifşaatlar, firmanın geliriyle ilgili kripto topluluğu paydaşlarının artan incelemesiyle karşı karşıya kaldığında geldi.

Yakın tarihindeki bir Twitter dizisinde, Angel yatırımcısı Liron Shapira, Helyum’u başarısız bir proje olarak nitelendirdi ve firmanın milyonlar harcamasına karşın oldukça azca geliri bulunduğunu deklare etti.

Projenin Reddit topluluğu üyeleri, sözde ortaklıklar şüpheli olmayan yatırımcıları çekmek için kullanıldığından geliştiricilerin kayıt altına alınması icap ettiğini ekledi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir