Helyum, Salesforce Sonrası ‘Fazlaca Daha Titiz’ Bir Süreci Söz Verdi, Kireç Ortaklıkları Reddetti

özetlemek gerekirse

Lime ve Salesforce, logoları Helium internet sayfasında görünmesine karşın, Helium ile mevcut bir ilişkileri bulunduğunu reddetti. Helyum kripto destekli kablosuz ağın kurucuları, marka ortaklarını pazarlama mevzusunda daha gayretli olacaklarını söylemiş oldu.

Helyum, kripto belirteçleri tarafınca teşvik edilen, kullanıcı tarafınca desteklenen kablosuz ağları ile daha benzersiz blok zinciri kullanım örneklerinden birini geliştiriyor. Sadece geçen hafta, ortak olarak listelediği bir çift önde gelen şirket beraber çalıştıklarını reddettiğinde, hareketli proje geri tepti.

Helium’un kurucuları şimdi bu tür ittifakları iyi mi yönetim ettiklerini ve pazarladıklarını değiştirdiklerini söylüyorlar.

Cuma günü, scooter rideshare girişimi Lime, Mashable’a, kar amacı gütmeyen Helium Vakfı tarafınca yönetilen ve ağın kurucularını temsil eden girişim olan Nova Labs’ın mühim iştirakı olan Helium ile etken bir ortaklığı olmadığını söylemiş oldu.

Lime’ın logosu Helium internet sayfasında belirgin bir halde sergilenmişti, sadece scooter firmasının bir temsilcisi yayına, 2019’da yalnızca bir “ilk testte” yer aldığını söylemiş oldu.

Cuma günü ilerleyen saatlerde, bulut yazılımı devi Salesforce’un bir temsilcisi The Verge’e, logosunun Helium internet sayfasında yer almasına karşın Helium ile hiçbir ortaklığı olmadığını doğruladı. Bu durumda Salesforce sözcüsü basitçe “Helyum bir Salesforce ortağı değil” dedi.

Helyum internet sayfası her iki logoyu da hızla kaldırdı.

Bugün, Nova Labs temsilcisi Decrypt’e, firmanın markalarla ortaklıkları toplu olarak pazarlama şeklini değiştirebilmek için Helyum Vakfı ile beraber çalışacağını söylemiş oldu. Nova Labs, bilhassa Salesforce yada Lime hakkında yorum yapmayı reddetti.

Nova Labs’ın açıklaması, “Ağın 2019’da başlatılmasından bu yana, çeşitli uygulamalar ve pilot uygulamalar üstünde çeşitli şirketlerle çalıştık” diyor. “Son makalelerde bahsedilen markalar söz mevzusu olduğunda, kullanım durumları hakkında konuşmak için onaylarımız vardı, sadece herhangi bir karışıklığı önlemek için logo onay süreci hakkında şimdi fazlaca daha titiz olacağız. Hem Nova hem de ortağımız Helyum Vakfı referansı kaldırdı.”

Nova Labs’ın açıklaması, Helium’un kurucu ortağı ve Nova Labs CEO’su Amir Haleem’in bugün Helium projesiyle hiçbir ilişkisi olmadığını iddia eden firmalar ile alakalı raporları okumanın “sinir bozucu ve üzücü” bulunduğunu yazan bir tweet dizisinin arkasından geldi.

Haleem, Helium’un yaratıcılarının, bazıları sınırı olan pilot programlarda ve denemelerde de olsa birçok şirketle çalıştığını söylemiş oldu.

“Geçen hafta bazı hikayelerde adı geçen markalarla fazlaca fazla süre harcadık” diye tweet attı. “Aylarca devam eden denemeler, deneyler, prototipleme, satış mühendisliği. Bu taahhütleri duyurmak ve vurgulamak için beraber çalıştığımız ekiplerden sözlü onay aldık.”

Haleem, Helium’un izinsiz ağ yaklaşımının, markalar ve firmalarla resmi ticari ortaklıkları olmadığı anlamına geldiğini ve denemelerin yada pilotların ne süre sona erdiği mevzusunda daima net olmadıklarını söylemiş oldu. Sadece sonucunda, insanoğlu rolleri değiştirip şirketlerden ayrıldıkça “sözlü onaylar yeterince iyi değil” dedi.

@helium ve seneler süresince ağı kullanan çeşitli firmalar hakkında birçok münakaşa dolaşıyor. Birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak istedim. bu şeylerden bazılarını okumak sinir bozucu ve üzücü

— amir.hnt (🎈,🫡) (@amirhaleem) 1 Ağustos 2022

Netice olarak, Nova Labs ve Helium Vakfı, Helyum internet sayfasını “yalnızca etken bulunduğunu düşündüğümüz ve yazılı onayları olan şirketleri yansıtacak ve ileriye dönük olarak güncel tutmak için çalışacağız” diye güncelleyecek.

Kullananların HNT kripto belirteçleri karşılığında ev kablosuz ağlarına erişimi paylaşmış olduğu Helium’un orijinal ağı, şimdi hizmette 900.000’den fazla kullanıcı tarafınca işletilen düğüme haiz. Bu ağ, seyirciler ve sensörler benzer biçimde nesnelerin interneti (IoT) cihazlarına bağlantı sağlamaya odaklanmıştır.

Daha yakın zamanlarda Helium, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve öteki tüketici cihazları tarafınca erişilebilen bir 5G ağı başlattı ve gelecekte bir “ağ ağı” yaklaşımını araştırırken eklenecek her ayrı kablosuz ağ için yeni kripto belirteçleri başlatma önerisini kabul etti. .

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir