Hepimiz için Kurumsal Düzeyde Dijital Varlık Yönetimi – Basın bülteni Bitcoin Haberleri

basın bülteni

BASIN BÜLTENİ. Fireblocks ile karşılaştırma sunan son üründen bu yana Unido, Multi Party Computation (MPC) teknolojisiyle desteklenen EP kendi kendini korumuş olan çoklu cüzdanı başarıyla başlattı.

Unido EP, hafifçe, anahtar teslimi bir DApp (Appstore ve Google Play’de mevcuttur) ve web panosunda paketlenmiş tamamen merkezi olmayan, dağıtılmış hususi anahtar yönetimi çözümü için pazarda bir ilki temsil eder.

Fireblocks’un Unido’nun tek gerçek dağıtılmış anahtar imzalama motoru rakibi olmaya devam etmiş olduğu göz önüne alındığında, bu sefer pazar konumlandırma perspektifinden yine çözümleme etmek için Fireblocks’u seçtik.

Fireblock vs Unido

Fireblocks, 2018 senesinde Fazlaca Taraflı Hesaplama (MPC) kullanırken dijital varlıkları korumuş olan, depolayan ve blok zincirine/lere aktaran uçtan uca bir blok zinciri güvenlik platformu olarak kuruldu. Fireblocks, müşterilerin hususi anahtarları güvence altına almak için MPC ve patent bekleyen çip yalıtım teknolojisini kullanarak borsalar, emanetçiler ve cüzdanlar içinde varlıklarını güvenli bir halde geçirme etmelerini elde eden kurumsal düzeyde bir çözümdür. Sistem ek olarak, para yatırma adreslerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için API kimlik bilgilerini kullanır.

Unido’nun ana şirketi PAC Blockchain & Digital Advisory (10 yaşından büyük), kripto gizleme sorununu 2017’de tanımladı ve herhangi bir blok zincirinde kullanılabilen multisig bir cüzdan geliştirmeye başladı.

O zamandan beri Unido, kripto işlemlerini yürütmek için oluşturulmuş patentli, kurumsal düzeyde, güvenli bir dijital varlık platformu üreterek, bireylerin ve işletmelerin zincir üstündeki varlıklarını sorunsuz bir halde yönetmelerini sağlamış oldu. Platform, ticari bankacılık portalı, özelleştirilebilir işlem iş akışları, güvenlik uyumluluğu kontrolleri ve DeFi kasası erişimi olan bir kripto bankacılık paketi ihtiva eder.

Hem Unido hem de Fireblocks, her türden kullanıcının kripto ekosistemindeki DeFi kasalarına, merkezi olmayan borsalara (Uniswap ve Balancer şeklinde), merkezi borsalara ve merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) erişmesini kolaylaştırır. Her ikisi de bireylerin ve işletmelerin kripto pazarına girmesini kolaylaştırmak için paketlenmiş benzersiz güvenlik, uyumluluk ve iş akışı araçları sunar.

pazar konumlandırma

2020 ve sonrasında kripto ekonomisine giren işletmelerin çoğalması, teknoloji meraklılarının BTC’ye olan ilgisini takip eden perakende yatırımcıların (bireyler ve ufak işletmeler) devam eden büyümesini artırdı.

Fireblocks, şüphesiz kripto evrende iyi malum bir isimdir ve projesiyle ilişkili birçok üretken destekçiye ve VC’ye haizdir. Yakın tarihindeki bir E Serisi finansman turu, riskten korunma fonu D1 Capital Partners ve Spark Capital tarafınca ortaklaşa yönetilen bir yatırımcı grubundan 550 milyon dolar topladı ve firmanın dijital varlık platformlarını geliştirmeye devam etmek için kurumsal değerlemesini 8 milyar doların üstüne çıkardı.

Fireblocks, bir MPC imzalama çözümüyle entegre edilmesi ihtiyaç duyulan teknik altyapıya haiz kurumlar ve büyük işletmeler için önder MPC çözümü olarak kendini kanıtlamıştır.

Sadece Unido, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir DApp ve web panosu göz önüne alındığında, kurumsal düzeyde cüzdan çözümlerine umutsuzca gereksinim duyan perakende pazarına hizmet edecek şekilde konumlandırılmıştır. Fireblocks şeklinde çözümler bu kullanıcı segmenti için hem finansal hem de teknolojik olarak ulaşılamaz durumda.

Unido, tek bir cihazın güvenliği ihlal edildiğinde güvenlik ihlallerini önlemek yada bir cihazın kaybolması yada yok edilmesi durumunda yedekliliği sağlamak için bireylerin oldukca taraflı imzalama ve dağıtılmış bir hususi anahtar için aynı eleştiri ihtiyaçlara haiz bulunduğunun farkındadır. Fazlaca taraflı imza, bu kullanıcılara, mahalli ortaklıklarda müştereken haiz olunan varlıklar, vasiyetlerin yürütülmesi ve mülk dağıtımları vb. şeklinde senaryolarda ergonomik denetim paylaşımı da elde edecektir.

Unido teklifi, bilhassa müşterilerin Unido’nun hizmet belirteci $UDO’yu kullanarak ödeme yapabildikleri, bankaların yetersiz kalmış olduğu 2. ve 3. dünya ülkeleri ile ilgili olarak küresel olarak ölçeklenebilir; böylece, cüzdan için ödeme yapmak ve cüzdanı işletmek için geleneksel bankacılık hizmetlerini beraber kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Unido EP’nin erken satın alan alımı, 4 ayda %320 MoM cüzdan aktivasyon büyümesi ile etkisi altına alan olmuştur.

Sonunda

Fireblocks, günümüzde işletmeler için açık ara en iyi malum ve kullanılan dijital varlık platformlarından biridir. Fireblocks, son olarak finansman turundan sonrasında 8 Milyar Dolar değerinde ve Revolut, BNY Mellon ve ötekiler şeklinde müşterilerle işletmeleri platformlarına çekmede oldukca başarıya ulaşmış oldu.

Unido ekibi, Fireblocks’u MPC teknolojisi ve mevzuata uygunluk da dahil olmak suretiyle benzer bir yaklaşımla dijital varlık yönetimi çözümünün mühim bir örneği olarak görüyor. Fireblocks, $UDO şeklinde mahalli bir tokene haiz olmasa da, kurumsal değerleme ve yakın tarihindeki ana para artırma geçmişi, onları gizleme ve kurumsal kripto alanındaki en sıkıntılı rakiplerden biri haline getiriyor.

Değerleme perspektifinden bakıldığında, $UDO piyasa kıymeti şu anda tamamen seyreltilmiş 1,5 Milyon ABD Doları’dır (26 Eylül itibariyle 0,013 ABD Doları), bundan dolayı Fireblocks ile karşılaştırıldığında bir minnow olarak kabul edilir. Unido ekibi, Fireblocks’a atfedilen değerlemede büyük teşvik görüyor ve sofistike hususi ana para şirketlerinin, piyasanın boğa mı yoksa ayı mı olduğuna bakılmaksızın tüccarlar ücret ödediği için milyarlarca dolar kâr eden eleştiri kilit yönetim çözümlerine kıymet verdiğini kabul ediyor.

Unido Hakkında

Unido EP, kullanıma hazır eksiksiz bir kripto gizleme çözümüdür. Platformumuz, her büyüklükteki bireylere ve işletmelere, kripto varlıkları üstündeki kontrolleri kolayca özelleştirme olanağı sağlar. Arayüzümüzü kullanarak hepimiz bir kripto cüzdanı oluşturabilir, kontrolü birkaç kullanıcıyla paylaşabilir ve her işlem için minimum bir onay seti belirleyebilir.

Unido EP, web tabanlı bir gösterge panosu ve merkezi olmayan bir uygulama (dApp) ile beraber gelir. Platformumuz, her tür kripto kullanıcısının eline teslim edilen kripto varlık güvenliği mevzusunda yeni bir standart meydana getirmeye hazır. Kripto varlık yönetimini dönüştürme yolculuğumuzda şimdi bizlere katılın.

Daha çok data edin

Bu bir basın açıklamasıdır. Okuyucular, tanıtılan şirket yada bağlı kuruluşları yada hizmetleriyle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi durum tespitlerini yapmalıdır. Bitcoin.com, basın bülteninde bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

medya

Bitcoin.com, kripto ile ilgili her şey için önde gelen kaynaktır. Basın bültenleri, sponsorlu gönderiler, podcast’ler ve öteki seçenekler hakkında konuşmak için ads@bitcoin.com adresinden Medya ekibiyle iletişime geçin.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir