Hindistan Kripto Borsası Wazirx’in Banka Varlıklarını Dondurdu — Binance, Wazirx’in Alımının ‘Asla Tamamlanmadı’ Bulunduğunu İddia Ediyor

Büyük bir Hint kripto para borsası olan Wazirx, 8 milyon dolardan fazla banka varlıklarını Uygulama Müdürlüğü (ED) tarafınca dondurdu. Borsanın 2019’da Binance tarafınca satın alındığı tahmin ediliyor. Sadece Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) şimdi satın almanın “asla tamamlanmadığını” iddia ediyor. Sadece Wazirx, Binance tarafınca satın alındığını iddia ediyor.

ED’nin Wazirx’e Karşı Eylemi

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED), Cuma günü Hindistan’daki büyük bir kripto borsası olan Wazirx ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. ED, Hindistan hükümetinin bir kolluk kuvveti ve ekonomik danışma teşkilatıdır. Duyuru bilgileri:

İcra Müdürlüğü (ED), popüler kripto para borsası Wazirx’in sahibi olan M/s Zanmai Lab Pvt Ltd’nin yöneticilerinden biri hakkında arama yapmış oldu ve banka bakiyelerini 64.67 crore INR ayarına dondurmak için bir dondurma emri çıkardı.

ED, bu eylemin banka dışı finans şirketlerine (NBFC) ve onların fintech ortaklarına yönelik kara para aklama soruşturmasının bir parçası bulunduğunu belirtti. [Reserve Bank of India] ‘

Duyuru şunları konu alıyor: “ED, fintech şirketleri tarafınca kripto varlıkları satın almak için büyük oranda fonun yönlendirildiğini ve arkasından bu tarz şeyleri yurtdışında akladığını tespit etti. Bu firmalar ve sanal varlıklar şu anda izlenemez durumda.”

ED, Zanmai Labs’ın Crowdfire Inc. (ABD), Binance (Cayman Adası) ve Zettai Pte Ltd. (Singapur) ile “Wazirx’in sahipliğini gizlemek için” bir anlaşmalar ağı oluşturduğunu iddia etti. Yetkili ek olarak Wazirx’in “Hindistan düzenleyici kurumlarının nezaretinten kaçınmak için” tutarsız ve “belirsiz” cevaplar verdiğini ve borsanın şüpheli fintech şirketlerinin kripto işlemlerini sağlayamadığına dikkat çekti.

ED, “Wazirx borsası direktörünün işbirlikçi olmayan duruşu sebebiyle bir arama operasyonu gerçekleştirildi” dedi. Wazirx’in direktörü Bay Sameer Mhatre’nin Wazirx’in veri tabanına tam uzaktan erişimi olduğu, sadece buna karşın Instant kabahat gelirlerinden satın alınan kripto varlıklarla ilgili işlemlerin ayrıntılarını vermediği tespit edildi. Kredi APP dolandırıcılığı.” Güvenlik teşkilatı ek olarak şunları iddia etti:

Gevşek KYC normları, Wazirx ve Binance arasındaki işlemlerin gevşek düzenleyici kontrolü, maliyetlerden tutum etmek için blok zincirlerde işlemlerin kaydedilmemesi ve karşı cüzdanların KYC’sinin kaydedilmemesi Wazirx’in yitik için herhangi bir hesap verememesini sağlamış oldu. kripto varlıkları. Bu kripto varlıklarını seyretmek için hiçbir çaba göstermedi.

Belirsizliği teşvik ederek ve gevşek AML normlarına haiz olarak, ortalama 16 suçlanan fintech şirketine kripto yolunu kullanarak kabahat gelirlerini aklama mevzusunda etken olarak destek oldu. Bundan dolayı, Rs kapsamında eşdeğer göç eder varlıklar. 64.67 crore [$8.14 million] Wazirx ile yatmak dondu,” ED duyurusu sonlanıyor.

Binance’in Wazirx’i Satın Alımına İlişkin Açıklamaları

Wazirx ile bağlantılı olarak borsasından bahsedildiğini gören Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’da şirketinin “Zanmai Labs’ta herhangi bir hisseye haiz olmadığını” belirtti.

Zhao şunları iddia etti:

21 Kasım 2019’da Binance, Wazirx’i ‘edinmiş olduğu’ bir blog yazısı yayınladı. Bu işlem hiçbir süre tamamlanmadı. Binance, Wazirx’i işleten varlık olan Zanmai Labs’ın hiçbir süre hissesine haiz olmadı.

“Binance, teknoloji çözümü olarak yalnızca Wazirx için cüzdan hizmetleri sağlıyor. Ağ ücretlerinden tutum etmek için zincir dışı tx kullanarak entegrasyon da vardır. Wazirx, kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemlerini başlatma dahil olmak suretiyle Wazirx borsasının öteki tüm yönlerinden mesuldür, ”diye deklare etti CZ.

“Wazirx’in işleyişi ve platformun Zanmai Lab tarafınca iyi mi yönetildiği hakkında son zamanlarda Binance için derin endişeler var. Binance, dünyanın her yerindeki kanun uygulayıcı kurumlarla ortaklaşa iş yapmaktadır. ED ile mümkün olan her şekilde çalışmaktan mutluluk duyarız, ”diye altını çizdi Binance patronu.

CZ’nin açıklaması, Wazirx’in bir Binance şirketi olduğu izlenimi altında oldukları için Hint kripto topluluğunda birçok kişiyi şok etti.

Wazirx’in Kurucusu Binance’in Uyarısından Izahat

Wazirx ve Binance arasındaki ilişkiyi netleştirmek amacıyla Wazirx’in kurucusu Nischal Shetty, Twitter’da borsasının hakikaten Binance tarafınca satın alındığı mevzusunda ısrar etti.

Kendisine ilişkin bir varlık olan Zanmai Labs’ın Binance’den Wazirx’te INR-kripto tecim çiftlerini işletmek için lisans aldığını ve Binance’in kriptodan kriptoya çiftleri işlettiğini ve kripto para çekme işlemlerini gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Yatırımcılardan Zanmai Labs ve Wazirx’i karıştırmamalarını isteyen Binance’in Wazirx alan adına haiz bulunduğunu, AWS sunucularına kök erişimi bulunduğunu, tüm kripto varlıklarına haiz bulunduğunu ve tüm kripto kârlarını aldığını deklare etti.

Shetty’nin tweet’lerine cevap veren CZ, “Wazirx’i kapatabiliriz. Fakat yapamıyoruz zira kullanıcılara zarar veriyor.” Binance’in “kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemleri” dahil olmak suretiyle operasyonel kontrole haiz olmadığını da ekledi ve bunların Wazirx’in kurucu ekibi tarafınca denetim edildiğini belirtti. Binance CEO’su şunları altını çizdi: “Taleplerimize karşın bu asla geçirme edilmedi. Antak kalma asla kapanmadı. Hisse devri yok.”

CZ daha çok tweet attı:

Wazirx’te paranız var ise, onu Binance’e aktarmalısınız. Bu kadar rahat. Wazirx cüzdanlarını teknik düzeyde dönem dışı bırakabiliriz, sadece bunu yapamayız/yapmayacağız. Ve ne kadar tartışmalar olursa olsun, kullanıcılara zarar veremiyoruz.

Hint kripto borsası Wazirx’in içinde bulunmuş olduğu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir