Hindistan Maliye Bakanı, Yetkililer Borsaları Araştırırken Kripto Yatırımcılarından Dikkatli Olmalarını İstiyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Hindistan Maliye Bakanı, ülkenin İcra Müdürlüğü (ED) bir takım kripto borsasını araştırıp bazı tecim platformlarının varlıklarını dondurduğu için yatırımcıları kripto para birimi mevzusunda uyardı.

Hindistan Maliye Bakanı Kripto Hakkında Suçladı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın Cumartesi günü BJP Ekonomik Hücresi tarafınca düzenlenen bir etkinlikte kripto para birimi hakkında uyardığı bildirildi. Halkı ve girişimcileri kripto para biriminin para birimi olmadığı mevzusunda uyardı:

Hükümet aslına bakarsanız uyardı. Sanırım hepimizin düşüncelerimizi paylaşması ve bu mevzuda birazcık davranışlarında ölçülü hareket etmesi gerekecek.

Perşembe günü News18, maliye bakanının yatırımcılardan kripto para mevzusunda dikkatli olmalarını istediğini ve yakında yeni bir kripto para yasasının geleceğini vurguladığını bildirdi.

Açıklamaları, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED) kara para aklama soruşturmalarıyla ilgili olarak kripto para borsalarını araştırırken geldi. Güvenlik teşkilatı bu ay minimum iki kripto para borsasının varlıklarını dondurdu. Wazirx’in 8 milyon dolar tutarındaki banka varlıkları 5 Ağustos’ta donduruldu ve Vauld’un bankası ve ortalama 46 milyon dolar tutarındaki kripto varlıkları geçen hafta donduruldu.

ED’lere cevap veren Vauld, Cumartesi günü, Temmuz ayında bir davet aldıktan sonrasında ED’yi ve lüzumlu tüm informasyon ve belgeleri eksiksiz olarak sağladığını açıklayan bir bildiri yayınladı. Dondurma kararının, borsa hizmetlerini kısa bir süre kullandıktan sonrasında hesabı kapatılan bir müşteriye hususi bulunduğunu kaydeden şirket, şunları kaydetti:

Dondurma emrine saygıyla katılmıyoruz. Hindistan dahil her ülkede katı KYC gerekliliklerini uyguluyoruz.

Vauld, “Firmanın, müşterilerinin ve tüm paydaşların çıkarlarını korumak için en iyi hareket tarzımız hakkında yasal tavsiye arıyoruz” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

Kripto hukuku, Kripto düzenlemesi, Kripto para birimi düzenlemesi, ED, emirleri dondurma, Hindistan, hindistan kripto, hindistan maliye bakanı, Nirmala Sitharaman, Nirmala Sitharaman kripto, Vauld, Wazirx

Maliye bakanının yatırımcıları kripto ve kripto borsalarını araştıran ED hakkında uyarması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir