Hindistan’ın ED’si, kara para aklama suçlamalarıyla ilgili Vauld’un 46 milyon dolarlık fonunu dondurdu

Singapur merkezli Crypto Lender Vauld, mahalli kuruluşu Flipvolt Technology’den 46.5 milyon $ (3.70 milyar Hint rupisi) dondurulduktan sonrasında Hindistan’da kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya.

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED), 12 Ağustos’ta yapmış olduğu açıklamada, kripto borsası vesilesiyle yasadışı transferleri kolaylaştırdığı iddiasıyla Vauld (Flipvolt Technologies) ve Yellow Tune Technologies’i araştırdığını doğruladı.

Düzenleyiciye bakılırsa, ED tarafınca soruşturulan 23 kuruluşun, Yellow Tune’un kripto cüzdanına 3.70 milyar rupi yatırdığı ve bunun arkasından, lüzumlu süreci takip etmeden ve şüpheli işlem raporları (STR’ler) oluşturmadan yabancı cüzdan adreslerine göndermiş olduğu bildirildi.

Izahat doğrulandı:

Fazlaca gevşek KYC normlarına haiz, EDD mekanizması olmayan, mevduat sahibinin fon kaynağını denetim etmeyen, STR’leri yükseltme mekanizması vb. olmayan Flipvolt Crypto-Exchange’in yardımıyla sarı ayar, suçlanan fintech şirketlerinin kaçınmasına destek oldu. tertipli Bankacılık kanalları ve kripto varlıkları biçimindeki tüm sahtekarlık paralarını kolayca çıkarmayı başardı.

Hindistan Otoritesi, vakası ele alırken gevşeklik göstermekle suçladı. Yetkiliye cüzdanların KYC ayrıntılarını sağlayamadı ve Yellow Tune tarafınca meydana getirilen kripto işlemlerini hesaba katamadı.

Bu kripto varlıklarını seyretmek için samimi bir çaba göstermedi. Belirsizliği teşvik ederek ve gevşek AML normlarına haiz olarak, M/s Yellow Tune’a kripto yolunu kullanarak 370 Crore tutarındaki kabahat gelirlerini aklamada etken olarak destek oldu.

Netice olarak, Vauld’un haiz olduğu Hint borsası, kendisine yönelik suçlamaları korumak için çaba sarfetmek için kapsamlı ayrıntılar sağlayana kadar aklanan miktarı yitirecektir.

Indian’ın ED’si kara para aklamaya karşı çıktı

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED) daha ilkin bankacılık dışı finans şirketlerinin (NBCF’ler) faaliyetleri ve Hindistan Biriki Bankası yönergelerine uyumu hakkında bir soruşturma başlattı.

Soruşturma raporu, temerrüde düşen birçok fintech şirketinin kârlarını kripto kullanarak başlattığını gösterdi. Soruşturmada yer edinen kripto borsalarının, firmaların fonları yabancı cüzdanlara göndermesine destek olmadan ilkin durum tespiti yapmadığı iddia ediliyor.

India’s Economic Times’a bakılırsa, ortalama 10 kripto borsası, 10 milyar rupiden (130 milyon dolar) fazla paranın aklanmasını kolaylaştırmak için ED tarafınca soruşturma altında.

Netice olarak, 5 Ağustos’ta ED, Wazirx’in topraklarına baskın yaparak borsaya ilişkin ortalama 8 milyon doları dondurdu. WazirX’in Hindistan rupilerini kriptoya dönüştürmeye yardım etmiş olduğu ve arkasından fonları Binance vesilesiyle yabancı cüzdanlara gönderilmiş olduğu söyleniyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir