HODL dalgaları, kısa vadeli sahipleri 2019 ayı piyasası tabanından daha düşük seviyede gösteriyor

HODL Waves, tüm etken tedarik adreslerini yaş gruplarına bakılırsa gruplayan bir göstergedir. Her renkli bant, efsanede belirtilen süre içinde son olarak hareket ettirilen mevcud Bitcoin yüzdesini gösterir.

CryptoSlate tarafınca HODL Waves grafiğinin mevcut durumunun gözden geçirilmesi, kısa vadeli sahiplerinin 2016 – 2020 yarılanma döngüsünün alt seviyesinden daha düşük bir seviyede bulunduğunu gösteriyor.

HODL Dalgalar Ağırlıklı Gerçekleşen Fiyat | Kaynak: Glassnode

Kısa vadeli sahipler, 155 günden daha azca bir süredir bitcoin tutan bir grup olarak tanımlanır. Kısa vadeli sahipleri çoğu zaman boğa koşuları esnasında güç satın alır ve artan fiyat duyarlılığı sebebiyle fiyatlar düşmeye başladığında dağıtır.

Yukarıdaki gerçekleşen HODL Waves grafiği, kısa vadeli sahiplerinin mühim oranda madeni paraya haiz bulunduğunu ve tarihsel olarak ayı piyasalarının zeminine katkıda bulunduğunu gösteriyor. 2015’te kısa vadeli sahipler %21,4 ve 2019’da %29’un üzerindeydi. Şu anda, yarılanma döngüsü içinde geleneksel olarak mühim bir anı işaret eden %27.4’tür.

Kısa vadeli sahipler, BTC ruhsal desteğin 20.000 doların altına düştüğünde satın aldı. Gerçekleşmemiş Fiyat Dağılımı (URPD) metriği, mühim oranda konsantre madeni paranın ortalama 17.5 bin ila 22 bin dolar içinde satın alınması sebebiyle bu tezi desteklemektedir. Bununla beraber, sahiplerinin ezici çoğunluğu, tabanı oluşturan uzun vadeli sahipleridir.

Hatırlanması ihtiyaç duyulan mühim unsur, Bitcoin’in hiçbir vakit küresel bir durgunluk yada Niceliksel Sıkıştırma ile uğraşmak zorunda kalmadığıdır. 2009’dan beri Bitcoin, sayısız pazarda yükselen varlık tutarları dalgasını sürme avantajına haiz oldu. Kısa vadeli sahipler, bir piyasa dibinin tipik seviyelerine düşerken, zincir içi metrikler, yükselen enflasyon ve devam eden para basımı esnasında öteki makro faktörlerle yetinmek zorunda duracak.

Bununla beraber, potansiyel olarak pozitif bir gösterge, ABD’deki M1 para arzının 20.69 trilyon dolara ulaştıktan sonrasında nihayet aşağı inmesi gerçeğidir. Ağustos ayı için güncellenen rakamlar Eylül ayının sonunda açıklanacak, sadece Temmuz ayındaki son olarak rakamlar para arzının 20,51 trilyon dolara düştüğünü gösteriyor.

Kuvvetli zincir içi veriler, küresel makro ortamı izin verdiğinde Bitcoin’in bir boğa koşusuna geri dönmeye hazır bulunduğunun bir işareti olarak görülebilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir