Hodler’s Digest, 31 Temmuz-6 Ağustos

Her cumartesi geliyor, Hodler’ın Özeti bu hafta gerçekleşen her mühim haberi izlemenize destek olacak. En iyi (ve en fena) alıntılar, benimseme ve düzenleme vurguları, önde gelen kripto paralar, tahminler ve oldukca daha fazlası – tek bir bağlantıda Cointelegraph’ta yedi gün.

Bu Haftanın En Oldukca Okunan Haberleri

Kripto para toplama, ilk yarıda 2021’in tamamını geride bırakarak 30,3 milyar dolara ulaştı: Rapor

Kripto analitik şirketi Messari’nin Salı günü yayınladığı bir rapor, kripto sektörünün bu yıl 30,3 milyar dolarlık fon sağladığını ve aslına bakarsanız 2021’in tamamı için 30.2 milyar dolar olan toplamını geride bıraktığını gösterdi. Bu sayı, senenin ilk yarısında 1.199 fonlama turuyla elde edildi ve sermayenin üçte birinden fazlası olan 10.3 milyar dolar, merkezi finans sektörüne gitti. Bilhassa, NFT oyun sektörü, 4 milyar dolarla tüm merkezi olmayan finansmandan daha fazlasını artırdı. DeFi, karşılaştırmalı olarak, yalnız 1.8 milyar dolar topladı.

Michael Saylor, MicroStrategy CEO’luğundan ayrılacak, sadece yönetim kurulu başkanı olarak duracak

Bitcoin maxi Michael Saylor, 8 Ağustos’ta MicroStrategy CEO’su olarak görevinden ayrılacak. Başkan Phong Le CEO olarak devraldığında, Saylor, neredeyse tamamen MicroStrategy’nin Bitcoin rezervlerini yapmaya odaklanacak bir pozisyon olan icra başkanı olarak yeni görevini üstlenecek. “Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin edinme ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme mevzusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Vitalik Buterin, Feysbuk’un metaverse’sinin ‘tekleme yapacağını’ söylüyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Mark Zuckerberg’in Meta’sından gelen herhangi bir metaverse platformunun “yanlış ateşleneceğini” düşünüyor. Buterin Meta’yı seçmiş olsa da, yorumları bir tüm olarak sektöre daha geniş odaklanmıştı ve “hemen hemen ‘metaverse’ tanımını hakkaten bilmiyoruz, insanların gerçekte ne istediğini bilmek için oldukca erken. .“

Voyager, alan kişi fonlarında 270 milyon dolar iade edecek, FTX’ten ‘daha iyi’ teklifler aldığını söylemiş oldu

İflas eden kripto kredi şirketi Voyager Digital, New York’taki bir yargıç tarafınca, tüm müşterilerini (kuramsal olarak) yeniden bir tüm haline getirmek için çalmış olduğu için 270 milyon dolar değerinde alan kişi fonu geri vermesi için aklandı. Şirket ek olarak, Temmuz ayında Sam Bankman-Fried’in Alameda Research tarafınca sunulan tekliften birkaç “daha yüksek ve daha iyi” satın alma teklifi aldığını da belirtti.

Meta, 100’den fazla ülkede Instagram NFT entegrasyonunu sağlıyor

Instagram, Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve ABD’daki 100 ülkede NFT desteğini kullanıma sundu. Hareketin bir parçası olarak, kullanıcılar Coinbase yada Dapper Labs’den cüzdanları entegre edebilir ve Ethereum, Polygon yada Flow’a dayalı NFT’lerini yayınlayabilir. Hareket, Flow blok zincirinin mahalli tokeni FLOW’un fiyatını Perşembe günü artırdı ve %54’lük bir artışla gün içi en yüksek seviyesi 2,83$’a ulaştı.

Kazananlar ve kaybedenler

Haftanın sonunda Bitcoin (BTC) çalışmak $23,276,79eter (ETH) atış $1,708.47 ve XRP atış 0,37 ABD doları. Toplam piyasa kıymeti şu anda 1,09 trilyon dolarCoinMarketCap’e gore.

En büyük 100 kripto para birimi içinde, haftanın en oldukca kazanan üç altcoin’i Flow’dur. (AKIŞ) %44.86, Filecoin (FİL) %37.69 ve İyimserlik (ÖPÜCÜK) %25.60’da.

Haftanın ilk üç altcoin kaybedeni Qtum (QTUM) %16,4 ile Bitcoin Altın (BTG) %14.30 ve Bitcoin Cash (BCH) %9.63’te.

Kripto tutarları hakkında daha çok informasyon için Cointelegraph’ın piyasa analizini ne olursa olsun okuyun.

En Unutulmaz Alıntılar

“Bir çok insan, Ready Player One filmine benzer şekilde bir metaverse’nin sanal bir yer bulunduğunu düşünür. Yanılıyorlar. metaverse bir yer değildir; vakit içinde bir an. ”

Evan Luthra, Forbes 30 Yaş Altı 30 girişimci

“Merkezi olmayan pazarları, merkezi olmayan borç verme modellerini, genel olarak DeFi’nin düşmediğini gördünüz. Orada temas yoktu. Gördüğün şey, kapalı dükkan tecim tutarı borç verenlerinden gelen zayıf bilanço yönetimiydi.”

Jonathon Miller, Kraken Avustralya’nın genel müdürü

“Hemen hemen ‘meta veri deposu’ tanımını hakkaten bilmiyoruz, insanların gerçekte ne istediğini bilmek için oldukca erken. Şu demek oluyor ki Feysbuk’un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek. ”

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin

“İnsanları geleceğe birazcık inanç duymaya ve hazzı ertelemeyi etik açıdan övgüye kıymet ve akıllı hale getiren kararlar almaya teşvik etmek istiyorsunuz. Enflasyon bu insanlara zarar veriyor.”

Jordan Peterson, klinik psikolog

“Bu fonların iyi mi depolandığına bakılmaksızın – akıllı bir sözleşmede yada merkezi bir gizleme görevlisiyle kilitli – bu depolama noktası bir hedef haline gelir.”

Chainalysis, blockchain analitik şirketi

“Gezegendeki milyarlarca insan ve sayısız kurumsal yatırımcının büyük bir kısmı, teknik araçlardan, iş akışlarından yada kendi hususi anahtarlarını elinde tutmakla ilgili ilgiden yoksun olacak.”

WisdomTree dijital varlık başkanı Will Peck

Haftanın Tahmini

Yeni rapor, Metaverse pazar payının 2026 yılına kadar 50 milyar doları aşacağını söylüyor

Teknoloji araştırma ve danışmanlık şirketi Technavio, sektörün 2026 yılına kadar 50,37 milyar dolarlık bir pazar oranı değerine haiz olacağını tahmin eden Metaverse piyasa finansmanı hakkında bir rapor yayınladı. Şirket, pazarın önümüzdeki dört yıl içinde senelik %21 büyüyeceğini tahmin ediyor ve tahmin 2022’deki büyümenin %20.11’e ulaşacağı tahmin edildiğinden, şu ana kadar hedeften oldukca uzak görünmüyor.

Haftanın FUD’si

Zincirler arası köprülerden bu yıl 2 milyar dolarlık kripto çalındı: Chainalysis

Blockchain analitik şirketi Chainalysis’in bir raporuna gore, zincirler arası köprü korsanlığı, 2022’de şimdiye kadar 13 değişik saldırıda 2 milyar dolar kayıpla sonuçlandı. Chainalysis, köprülerin çoğu zaman hedef bulunduğunu ileri sürdü şu sebeple “alıcı blok zincirindeki ‘köprülenmiş’ varlıkları destekleyen merkezi bir fon depolama noktasına sahipler” ve bunlar bilgisayar korsanları için bir hedef noktası haline geldi.

Kullanıcılar dolandırıcılık çözümleri mevzusunda uyardıkça Solana cüzdanları ‘tehlikeye atıldı ve terk edildi’

Solana kullanıcılarına, mühim bir istismarın ortalama 8.000 güvenliği ihlal edilmiş cüzdandan tahmini 8 milyon doları sömürmesinin peşinden bu hafta sıcak cüzdanlarını bırakmaları ve fonlarını soğuk depoya taşımaları istendi. Saldırının Web3 cüzdan sağlayıcısı Slope’nin ağındaki bir güvenlik ihlali yöntemiyle gerçekleştirildiği ve ek olarak Phantom cüzdan kullanıcılarını etkilediği bildirildi.

Blockchain güvenlik şirketi yeni MetaMask kimlik avı kampanyası mevzusunda uyardı

Blockchain güvenlik şirketi Halborn, Perşembe günü MetaMask cüzdan kullanıcılarını hedef alan yeni bir kimlik avı kampanyasıyla ilgili bir uyarı gönderdi. Etken kimlik avı kampanyası, kullanıcıları Müşterini Tanı (KYC) düzenlemelerine uymaya ve cüzdanlarını doğrulamaya teşvik eden MetaMask markalı örneksiz görünümlü e-postalar kullanır, esasen onları parolalarını vermeleri için kandırır.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

Kriptoyu temizlemek: Ne kadar yaptırım oldukca fazla?

Birçok blok zinciri şirketi artık düzenlemenin kaçınılmaz olduğuna inanıyor, sadece kullanıcıları korumak ile endüstrinin can damarını boğmak yada onu ABD Birleşik Devletleri dışına zorlamak arasındaki çizginin nereye çekileceği mevzusunda büyüyen bir münakaşa var.

NFT toplulukları Web3 filmlerine yeşil ışık yakıyor: Hayranlar ve Hollywood için merkezi olmayan bir gelecek

Film endüstrisi, hepsinden daha merkezi ve geleneksel olanlardan biridir. Küresel film pazarındaki aslan payını yalnız bir avuç film stüdyosu ve gösterim meydana getiren firmalar denetim ediyor.

Kazakistan’ın yeni vergi rejimi kripto madenciliği endüstrisi için ne anlama geliyor?

Ülkenin cumhurbaşkanı tarafınca kısa sürede imzalanan yeni değişimler, genel tutarları nispeten ılımlı tutarken enerji şebekesinin onarımını destekleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir