Hollanda Polisi, Tornado Cash Dev’i İddiasıyla Tutukladı, Daha Fazla Tutuklama ‘Noksan Edilmedi’: Mali Suçlar Birimi

Hollanda Kabahat Ajansı (FIOD) bugün, ABD Hazinesi tarafınca bu hafta başlarında onaylanan Ethereum merkezli karıştırma hizmeti Tornado Cash’in “şüpheli bir geliştiricisini” tutukladığını duyurdu.

“10 Ağustos Çarşamba günü, FIOD Amsterdam’da 29 yaşındaki bir adamı tutukladı. Ajans tarafınca meydana getirilen açıklamada, kendisinin merkezi olmayan Ethereum karıştırma hizmeti Tornado Cash vasıtasıyla kripto para birimlerinin karıştırılması yöntemiyle kabahat teşkil eden finansal akışları gizleme ve kara para aklamayı kolaylaştırmada yer aldığından şüpheleniliyor” denildi.

FIDO, “şüphelinin bugün sorgu hakiminin önüne çıkarıldığını ve “birden fazla tutuklamanın olasılık dışı olmadığını” da sözlerine ekledi.

FIDO ek olarak, ajansın bir parçası olan Financial Advanced Cyber ​​Team’in (FACT), Haziran 2022’de Tornado Cash hakkında cezai soruşturma başlattığını söylemiş oldu.

“FACT, Tornado Cash vasıtasıyla (çevrimiçi) kripto para hırsızlığı (kripto hack ve dolandırıcılık olarak adlandırılan) dahil olmak suretiyle büyük ölçekli kabahat para akışlarını gizlemek için kullanıldığından şüpheleniyor. Bunlara, Şimal Kore ile bağlantılı olduğuna inanılan bir grup tarafınca hack yöntemiyle çalınan fonlar da dahil” ifadeleri kullanıldı.

Bu gelişmekte olan bir hikayedir ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir