Hollandalı Mali Düzenleyici, MiCA Kapsamında Kripto Ticaretine Katı Işlem Sözü Verdi – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Hollanda’nın mali düzenleme kurumu, daha gevşek Avrupa kurallarına karşın Hollanda dijital varlık sektörüne karşı sert tavrını sürdürmeyi planlıyor. Sektörü denetleyen ajansın başkanı, kripto paranın iyi bir haber bulunduğunu düşünmüyor ve kusurlarını bir makalede vurguluyor.

Hollanda Finans Kurumu Başkanı, Kriptoların Anlaşılmasının Zor, Sahtekarlığa Açık Bulunduğunu Söylemiş oldu

Hollanda Finansal Piyasalar Otoritesi (AFM) Başkanı Laura van Geest, Batı’daki bir çok ülkenin kripto üstünde “dizginleri sıktığını” sadece tam bir yasağın “hayal etmesi zor” bulunduğunu belirtti. günlük iş dünyası Het Financieele Dagblad.

Bununla beraber, AB’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatına ilişkin müzakerelerin son aşamasındaki sıkılaştırmaya karşın, gelecek düzenlemeler kripto para birimleri için mevcut finansal ürünlere bakılırsa daha azca katı olmaya devam ediyor.

Kriptoların iyi haber bulunduğunu düşünmüyoruz. Anlaşılması zor, aldatmaya, sahtekarlığa ve manipülasyona karşı savunmasızlar.

Laura van Geest sonrasında, eleştirmenlerin çoğu zaman yapmış olduğu şeklinde, kripto varlıklarının değerinin esas olarak spekülasyona dayandığına ve fiyatların mühim seviyede dalgalanabileceğine dikkat çekti. “Fikrimizi saklamadık. Finans sektöründeki taraflar sorumlulukları mevzusunda bilgilendirildi ve tüketiciler riskler mevzusunda uyarıldı” dedi.

AFM’nin kendi tahminlerine bakılırsa, Hollanda’daki kripto sahiplerinin sayısı 2 milyonun birazcık altında ve bir çok 1.000 €’dan azca yatırım yapıyor. Van Geest, kripto dünyası ile ülkedeki geleneksel finans sektörü arasındaki bağlantının hala sınırı olan bulunduğunu da kabul etti.

AB kurumları ve üye devletler geçen yıl MiCA mevzusunda anlaşmaya vardı. 27 kuvvetli bloktaki kripto hizmet sağlayıcıları için kurallar getiriyor ve ortak pazarda etkinlik göstermek için düzenleyici onayına gereksinimleri olacak.

“O vakit öteki ülkelerle rekabet edebilmek için denetimimizi en alt seviyeye mi indireceğiz? Yoksa Hollanda lisansı için başvuran kişilerin AFM’yi tam olarak sağlam imajımız sebebiyle mi ziyaret ettiğini mi söylüyoruz? Biz ikincisini seçiyoruz,” diye ısrar etti Hollanda mali otoritesinin başkanı.

Laura van Geest, bu şirketlerden bazılarının başka bir yere bakması ve değişik bir Avrupa yetki alanı üstünden Hollanda pazarına girmeye emek vermesi anlamına gelse bile, Hollanda’nın bu yolu izlediğini altını çizdi.

Van Geest, Belçika’nın eski Maliye Bakanı Johan Van Overveldt’in kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması için ikazlar çağrısı yapmış olduğu sırada çıkan makalesinde, “Düzenleyicilerden gelen düzenleyiciler kripto kışında gerçekleşti” dedi. İki kripto dostu bankanın çöküşünü içeren mevcut bankacılık krizinden bahsediyordu.

Bu hikayedeki etiketler

AFM, yazı, Otorite, Başkan, Kripto, Kripto Para Birimleri, Kripto Para Birimi, Hollandalı, AB, Avrupa, Avrupalı, mali otorite, Mali Piyasalar, mali düzenleyici, kafa, Laura van Geest, MiCA, Hollanda, Yönetmelikler, düzenleyici, kurallar

Avrupa’daki diğerlerinin, MiCA’da belirtilenlerden daha katı kripto kuralları uygulamasını bekliyor musunuz? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’in şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığımdan oldukça, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Dutchmen Photography / Shutterstock.com

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir