Honduras’ta ‘Bitcoin Vadisi’ Başlatıldı – 60 İşletme, Kripto Turizmini Çoğaltmak İçin BTC’yi Kabul Ediyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Honduras’taki ilk bitcoin şehri olan Bitcoin Valley, Santa Lucia’da faaliyete geçti. Bölgedeki işletmeler ödemeler için bitcoin kabul edecek. Mahalli bir işletme sahibi, “Santa Lucia’da çoğumuz bu projeye katılacağız… Bitcoin’i kabul etmek bizi başka bir pazara açacak ve daha çok alan kişi kazanacak” dedi.

Bitcoin Vadisi: Honduras’taki İlk Bitcoin Şehri

Honduras’taki ilk bitcoin şehri olan Bitcoin Valley, başkent Tegucigalpa’dan 20 dakika uzaklıkta bulunan minik Honduras gezim kasabası Santa Lucia’da faaliyete geçti.

Girişim, Blockchain Honduras, Guatemala kripto para borsası Coincaex, Honduras Teknoloji Üniversitesi, Decentral Academy ve Santa Lucia belediyesi tarafınca ortaklaşa geliştirildi. Blockchain Honduras Perşembe günü Bitcoin Vadisi’nin lansmanını duyurdu.

Birkaç ticari kuruluşun etkinlik gösterdiği Santa Lucia’daki Los Robles alışveriş meydanının sahibi Cesar Andino, ABD doları ve Honduras lempirasına ek olarak bitcoin kabul edecek. Geçen hafta La Prensa yayınına verdiği demeçte, kripto para birimini kabul etmesine izin verecek bir satış noktası (POS) aleti almayı beklediğini söylemiş oldu ve ekledi:

Santa Lucia’da çoğumuz bu projeye katılacağız… Bitcoin’i kabul etmek bizi başka bir pazara açacak ve daha çok alan kişi kazanacak.

“Küreselleşmek zorundayız. Kendimizi teknolojiye kapatamayız ve öteki ülkeler bunu yapıyorken geride kalamayız” dedi.

Blockchain Honduras’ın kurucusu ve Orta ABD Kripto Para Birimi Kullanıcıları Birliği’nin (Acucrip) temsilcisi Carlos Leonardo Paguada Velasquez, Bitcoin Vadisi’nin resmi lansmanından birkaç gün ilkin yayına şunları söylemiş oldu:

Ortalama 60 işletme Bitcoin Vadisi projesine başlamış olacak.

Bu işletmelerin sahiplerinin, Decentral Academy tarafınca bitcoin kullanımı ve arkasındaki teknoloji hakkında eğitim aldıklarını kaydetti.

Coincaex, tüccarlara BTC’yi kabul etmelerine izin vermek için POS cihazları sağlıyor. Bitcoin’in oynaklığı ile ilgili olarak Paguada, Coincaex’in “tüm riskleri üstlendiğini” deklare etti.

Mesela, bir aile Santa Lucia’daki bir restoranda pupus satın alırsa ve bitcoin ile ödeme yaparsa, lempiralardaki eşdeğer satın alma tutarının ailenin bitcoin cüzdanından düşüleceğini söylemiş oldu. Coincaex BTC alacak ve ödemeyi lempirasta restorana aktaracak. “İşletme sahipleri bitcoin almayacak. Coincaex’ten lempira alacaklar” diye deklare etti.

Teknoloji Üniversitesi’nde profesör olan Ruben Carbajal Velazquez, Reuters tarafınca şunları söylemiş oldu: “Santa Lucia’nın topluluğu, kripto para birimlerini kullanmak ve yönetmek, bu tarz şeyleri bölgedeki değişik işletmelerde uygulamak ve kripto turizmi üretmek için eğitilecek.”

Bu hikayedeki etiketler

bitcoin kabul et, Bitcoin City, bitcoin city honduras, Bitcoin Valley, Bitcoin Valley honduras, Bitcoin Valley lansmanı, Bitcoin Valley Santa Lucia, blockchain honduras, coincaex, merkezi olmayan akademi, PoS Aleti, santa lucia, Honduras Teknoloji Üniversitesi

Honduras’taki Bitcoin Vadisi girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir