Hong Kong, 2022’de kriptoya en hazır ülke oldu

Genel kabul, kriptonun varlığının anahtarı olsa da, kripto benimsemeye giden yol, hızla gelişen teknolojinin ve insanların gereksinimlerini tamamlayan destekleyici bir altyapı oluşturmayı gerektiriyor.

Kripto ATM kurulumları, kripto yanlısı düzenlemeler, başlangıç ​​kültürü ve adil bir vergi rejimi benzer biçimde faktörler, bir ülkenin kripto para birimlerini benimsemeye hazır bulunduğunu gösterir. Bu faktörleri göz önünde bulunduran bir Forex Suggest emek vermesi, 8.6’lık bir kriptoya hazırlık puanı ile Hong Kong’un yaygın kripto para birimini benimsemek için en iyi hazırlanmış ülke olarak konumunu ortaya koydu. Ada ülkesinden daha büyük bir kripto altyapısına haiz olmasına karşın, ABD Birleşik Devletleri ve İsviçre, aşağıda gösterildiği benzer biçimde, sırasıyla 7.7 ve 7.5’lik düşük kripto hazırlık puanlarıyla ilk üçe girdi.

Çalışmada bir ülkenin hazır olup olmadığını hesaplamak için göz önünde bulundurulan en büyük faktörler, yetki alanının nüfusu ve coğrafi büyüklüğü ile orantılı kripto ATM kurulumlarının sayısı ve 100,00 şahıs başına blok zinciri girişimlerinin sayısıydı. Netice olarak, Hong Kong’un daha ufak kara hacmi, ülkenin listenin başına geçmesine destek oldu.

CoinATMRadar verileri, ABD’nin küresel kripto ATM kurulumlarının %88’ine ev sahipliği yaptığını gösteriyor. Aksine, Hong Kong, dünya çapındaki kripto ATM’lerinin yalnız %0,4’ünü temsil eden 146 kripto ATM’sinden oluşan bir ağ kurdu. Daha ufak alan sebebiyle, Hong Kong sakinleri bir kripto ATM’sinden asla 4.3 mil (7 kilometre) uzakta değildir.

Öte taraftan, İsviçre’de her 161.5 mil (260 km’de) bir kripto ATM’si bulunurken, ABD’de her 168,3 mil (271 km’de) kripto ATM’leri kuruldu.

Kripto vergileri, kripto benimsemeyi yaygınlaştırmak için en büyük kararlar olarak hizmet eder. Hong Kong, İsviçre, Panama, Portekiz, Almanya, Malezya ve Türkiye, ana para kazançlarında en düşük kripto vergileri için en üst sırayı paylaşıyor.

Bir ülkenin büyüyen bir kripto altyapısını besleme çabaları, büyük seviyede yatırımcı duyarlılığına bağlıdır. Bununla beraber, Avustralya, İrlanda ve Birleşik Krallık benzer biçimde büyük ekonomilerden yatırımcılar, kripto para birimlerine en yüksek ilgiyi göstererek, dünya genelinde sıhhatli kripto yanlısı rekabetin sinyalini verdi.

İlgili: Opera Crypto Browser, Güneydoğu Asya’da Web3 erişilebilirliğini desteklemek için Coin98’i entegre ediyor

Opera Crypto Browser, Web3 erişilebilirliğini desteklemek için Güneydoğu Asya merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olan Coin98 ile bir ortaklık duyuru ederek Web3 erişilebilirliğini iyileştirme çabalarını ikiye katladı.

Opera’nın Kripto Tarayıcısı, Coin98’i entegre ederek, platformun fazlaca zincirli, dönüştürülemeyen tokenleri (NFT’ler), merkezi olmayan borsalar (DEX), zincirler arası köprüler ve varlık takaslarının yanı sıra kripto para portföylerini stake etme ve ödünç verme kabiliyetinden faydalanabilecek. Perşembe günü meydana getirilen duyuruya nazaran.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir