HotBit borsası tüm işlemleri müddetsiz olarak askıya alır

Çin merkezli kripto değişiklik platformu HotBit, firmanın devam eden soruşturması sebebiyle varlıklarının dondurulduğunu ve varlıkları özgür bırakılıncaya kadar tüm alım satım, para yatırma ve çekme işlevlerini askıya almak zorunda kaldığını duyurdu.

Firmanın internet sayfasında 10 Ağustos tarihindeki bir gönderide şunlar açıklandı:

“Hotbit’in alım satım, para yatırma, çekme ve fonlama işlevlerini askıya almak zorunda kalacağını üzülerek bildiririz, tekrardan başlamanın tam zamanı şu anda belirlenemez.”

Borsa, tüm müşterilerinin fonlarının güvende olmasını sağlamış oldu ve soruşturma biter bitmez her zamanki işine geri dönecek.

Soruşturma şirket varlıklarını dondurdu

Duyuruya bakılırsa, 2021’de yönetim düzeyinde bir çalışan, kolluk kuvvetlerinin artık ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelendiği bir projeye dahil oldu.

HotBit, projenin firmanın iç ilkelerine aykırı bulunduğunu ve yöneticilerin bu projeye katılımının Hotbit tarafınca bilinmediğini iddia ediyor. Söz mevzusu çalışan, Nisan 2021’de HotBit’ten ayrıldı.

Ne olursa olsun, şüpheli proje üstünde başlatılan soruşturma, HotBit’in eski yöneticisiyle olan bağları sebebiyle HotBit’e doğru yol aldı. Duyuru, başka hiçbir HotBit çalışanının soruşturma altındaki projede yer almadığını deklare etti. Sadece, Temmuz 2022’den bu yana devam eden soruşturmalara destek oluyorlar. Bu süreçte şirket, borsanın düzgüsel şekilde işlemesini engellemiş olan bazı varlıklarını dondurdu.

HotBit ekibi, varlıkların güvende olmasını sağlamış oldu. Yazıda şunlar açıklandı:

“Hotbit, varlıklar çözülür çözülmez düzgüsel hizmete devam edecek. Hotbit’teki tüm kullanıcı varlıkları ve verileri güvenli ve doğrudur.”

Ayrıca borsa, kullanıcılarının yakında yayınlamaları için bir tazminat planı üstünde çalıştığını söylemiş oldu. Ek olarak, tüm kaldıraçlı ETF pozisyonları, elde tutma pozisyonlarından meydana gelen kayıpları önlemek için 10 Ağustos UTC, 12 PM UTC’de ilgili net değerlere bakılırsa zorla tasfiye edilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir