Houston Texans, kripto ile oyun paketi satan ilk NFL ekibi oldu

Ulusal Futbol Ligi (NFL) ekibi Houston Texans, ligde kripto karşılığında tek oyun takımları satan ilk organizasyon oldu.

Hareket, 16 Ağustos itibariyle takımın resmi kripto cüzdan sağlayıcısı haline gelen Teksas merkezli kripto şirketi bitWallet ile meydana getirilen anlaşmanın bir parçası olarak geldi. bitWallet, Houston Texans için kripto para alışverişi yaparak aracılık hizmetleri de sağlayacak.

Houston Texans’tan meydana getirilen bir duyuruya gore, mahalli dijital pazarlama ajansı EWR Digital, teklifin başlamasından kısa bir süre sonrasında kripto kullanarak ilk tek oyun paketi satın aldı ve tarihte ilk kez dijital varlıklar karşılığında bir oyun paketi satıldı. sporun.

Bu aşamada dijital varlıklarla düzgüsel oyun günü biletleri satın alınabileceğinden bahsedilmediğinden, kripto anlaşmasının bir tek süitler için olduğu görülüyor.

Oyun paketi, stadyumda çoğu zaman büfeler, pahalı alkol, banyolar, TV’ler, görevliler ve oyunu seyretmek için birinci derslik bir konumla donatılmış lüks bir hususi seyretme kutusu anlamına gelir.

Houston Texans’ın internet sayfası, tek oyunlu yada tam sezonluk süitler için bir fiyat listelemiyor, bunun yerine insanlardan bir tane güvenceye almak için ilkin bir soruşturma göndermelerini istiyor. From The Seat, ekip için 14.000 ila 25.000 ABD Doları içinde bir maliyete haiz tek bir oyun paketi tahmin ediyor.

bitWallet 160’tan fazla ülkede desteklendiğini iddia ediyor ve şu anda kullananların Bitcoin, (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ticaretini yada hodl işlemlerini yapmalarını sağlıyor.

NFL, kripto ve blok zinciri

Dallas Cowboys, Crypto.com’un fazlaca senelik bir vakit diliminde resmi dijital varlık ortağı olmak için imza atmasının peşinden, Nisan ayında NFL’de bir kripto sponsorluğu anlaşması imzalayan ilk ekip oldu.

NFL ve NFL Players Association (NFLPA) ek olarak 2021’in sonlarında lisanslı NFL All Day NFT koleksiyon projesini başlatmak için Flow blockchain yaratıcıları Dapper Labs ile ortaklık kurdu. Antak kalma ek olarak NFL ve NFLPA’nın Dapper’da bir hisse senedi aldığını görmüş oldu ve ikili muhtemelen NFL All Day’in Şubat ayından bu yana ürettiği 36.8 milyon dolarlık satıştan adil bir kesinti aldı.

Ligde ek olarak, Green Bay Packers yıldızı oyun kurucu Aaron Rodgers, eski LA Rams geniş alıcısı Odell Beckham Jr. benzer biçimde en iyi adlar de dahil olmak suretiyle, maaşlarının bir kısmını yada sözleşme ikramiyelerini dijital varlıklarda almayı seçen birçok kripto dostu oyuncu var. Carolina Panthers’ın oyun kurucusu Trevor Lawrence, 2021’de en iyi draft seçimiydi.

İlgili: Biletleme ikilemlerini gidermek için NFT destek programı? Uzmanlar tartıyor

İkonik oyun kurucu Tom Brady, Nisan 2021’de kendi NFT pazaryeri Autograph’ı piyasaya sürerek uzayla uğraştı ve ek olarak Ekim ayında zamanı 600. touchdown pas topunu geri alması için bir hayrana 1 BTC (o zamanlar 62.000 $ değerinde) verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir