Huobi, Avustralya’da değişiklik sağlayıcısı olarak yeşil ışık yaktı

Kripto borsası Huobi, 1 Ağustos’ta Avustralya İşlem Raporları ve Çözümleme Merkezi’ne (AUSTRAC) dijital para borsası sağlayıcısı olarak kaydolduktan sonrasında Avustralya’da kripto para borsası hizmetleri sunmaya başlayabilir. Bu, Huobi’nin artık ülkedeki kripto para alım satım hizmetlerine itibari para sunabileceği anlamına geliyor. .

Cointelegraph, tam değişiklik hizmetleri sunup sunamayacağını öğrenmek için Huobi’ye ulaştı. Şirket başlangıçta, kaydını aldıktan sonrasında OTC hizmetleri sunmaya odaklanacağını belirtti.

Borsa, ufkunu genişletmeye devam ediyor ve bununla beraber Amerikan pazarına da bir hamle yapıyor. Huobi, Temmuz 2022’de bir Amerikan yan kuruluşu olan HBIT’i kurdu. Şirket, gelecekte değişiklik hizmetleri başlatmayı umarak bir Money Services Business lisansı aldı.

Huobi ek olarak Haziran 2022’de Yeni Zelanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde lisans aldı. Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), ülkede hizmetlerini sunmaya başlaması için borsaya geçici onay verdi. Huobi’nin mahalli kuruluşu, lisans alma sürecinin bir parçası olarak test-uyarlama ölçekli bir model altında çalışacak eksiksiz bir kripto para birimi değişiklik ürünleri ve hizmetleri paketi sunacak.

İlgili: Huobi için ABD genişlemesi, bir FinCEN lisansını güvence altına aldıktan sonrasında bir adım daha yaklaştı

Şirket aynı ay içinde Tayland’da sıkıntılar yaşadı ve sonunda Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu düzenlemelerine uymadığı için kapanmış oldu.

Huobi, ülkedeki kripto para birimi kullanımına yönelik son Çin baskısını takiben 2021 yılının sonlarında Cebelitarık’a taşınmak mecburiyetinde bırakıldı. Britanya Denizaşırı Bölgesi, kripto para birimi işletmeleri ve hizmet sağlayıcıları için çekici bir yer haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir