Huobi Global, HUSD Depeg’de Ölüm Sonrası Sunuyor

Mühim Çıkarımlar

Huobi Global şimdi HUSD ticaretine tekrardan başladı; Stabilcoin 12 saat süresince durağan(durgun) kıymetini yitirdi. Stable Universal, belirli bölgelerdeki birkaç piyasa yapıcısının hesaplarını yasal gerekliliklere uymak için kapattığını ve kısa vadeli bir likidite krizine niçin bulunduğunu belirtti. Ekip, “yasal gerekliliklerin” Tornado Cash’e yönelik yaptırımlarla ilgili olup olmadığını belirtmedi.

Bu makaleyi paylaş

Huobi Global ve Stable Universal, HUSD’nin 12 saatlik depeg’inin arkasındaki sebepleri açıklayan açıklamalar yayınladı.

Likidite Krizi

Huobi Global, HUSD stablecoin depeg’i hakkında kısa bir otopsi sağlamış oldu.

Önde gelen kripto borsası Twitter’da HUSD’nin 18 Ağustos’ta saat 22:00 UTC’de durağan(durgun) kıymetini geri kazandıktan kısa bir süre sonrasında yeniden alım satıma hazır hale getirildiğini belirtti. Depeg vakası 12 saat sürdü.

Stablecoin’ler, ABD doları yada euro şeklinde devlet tarafınca verilen para birimleriyle paritede kalmak suretiyle tasarlanmış kripto para birimleridir. HUSD, Huobi Global tarafınca değil, Stable Universal tarafınca verilir; sadece borsanın yatırım kolu Huobi Capital, 2019 senesinde şirkete büyük yatırımlar yapmış oldu.

CoinGecko’dan gelen veriler, pariteyi kırdıktan sonrasında HUSD’nin kısa bir süre için 0,87 $ şeklinde düşük bir fiyattan işlem gördüğünü gösteriyor. Stable Universal, HUSD’nin dolar karşılığında bire bir olarak itfa edilebileceğini iddia ediyor.

HUSD’nin resmi Twitter sayfası ek olarak, depeg’in “bazı piyasa yapıcı hesapları içeren yasal gerekliliklere uymak için belirli bölgelerdeki birkaç hesabı kapatma kararından” kaynaklandığını ve ekibe bakılırsa kısa bir süre ile sonuçlandığını deklare etti. – vadeli likidite krizi.

Stablecoin depeg’leri, bu yıl daha geniş pazarın gerilemesinin arkasından kripto alanında tekrarlanan vakalar haline geldi. Mayıs ayında, Terra’nın algoritmik stabilcoin’i UST sabitini yitirdi ve çöktü, ekosistemden direkt 43 milyar doları sildi. Terra’nın çöküşü kripto piyasası üstünde en yıkıcı etkiye haiz olsa da, bu yıl durağan(durgun) kıymetini kaybeden tek stabilcoin olmaktan oldukça uzak. Mesela Haziran ayında, TRON’un USDD stabilcoin’i, takip eden haftalarda dolar paritesini yavaşça toparlamasına karşın benzer şekilde deplendi. Öteki durağan(durgun) para birimleri içinde Acala’nın aUSD’si, Deus Finance’in DEI’si ve Waves’in Neutrino USD’si var.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir