Huobi Kurucusu Bitcoin Borsasını Hong Kong Yatırım Firmasına Satıyor

Seyşeller merkezli kripto borsası Huobi Global’in Çinli kurucusu Leon Li Lin, Huobi’nin internet sayfasında bugün gösterilen bir blog gönderisine nazaran, denetim hissesini About Capital adlı bir Hong Kong yatırım şirketine satıyor.

Gönderiye nazaran, her iki taraf içinde “Huobi’nin temel operasyonları ve işletme yönetimi ekipleri üstünde hiçbir tesir bırakmayacak” bir anlaşmaya varıldı.

Huobi’nin blog yazısında Capital hakkında, Huobi’nin kendi kontrolü altında “önde gelen sanayi figürleri tarafınca yönetilen küresel bir stratejik danışma kurulu, marj ve risk sağlama fonuna kafi ana para enjeksiyonu dahil olmak suretiyle bir takım yeni internasyonal marka promosyonu ve iş genişletme girişimini benimseyeceğini” söylüyor. yanı sıra rekabet enerjisini daha da artıracak önlemler.”

Huobi’nin kısa sürede uyumluluk odaklı değişim geçmişi

Huobi, ABD operasyonlarını 2019’un sonlarında kapattı ve o zamandan beri tekrardan açılmadı. Çinli yetkililer tarafınca kripto para birimleri üstünde eyalet çapında kapsamlı bir baskının, borsayı uyumlu kalmak için anakara Çin telefon numaralarıyla hesap kaydetmeyi durdurmaya ve Çin’deki tecim türevlerini durdurmaya zorlamasından kısa bir süre sonrasında 2021’de Çin’deki faaliyetlerini durdurdu.

Ağustos ayında, ilk olarak Li Lin’in Huobi’deki çoğunluk hissesini satmak istediği ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Tron CEO’su Justin Sun’ın onunla “ön görüşmeler” yapmış olduğu bildirildi. Bankman-Fried sonrasında Twitter’da FTX’in bunu almayı planlamadığını deklare etti.

Ihtimaller içinde satın alma söylentilerinin ilk kez kırılmasından yedi gün sonrasında, Huobi’nin nakit destekli durağan(durgun) parası HUSD, ertesi gün durağan(durgun) parayı geri almadan ilkin gizemli bir halde 1 USD’lik durağan(durgun) parasını neredeyse %15 oranında düşürdü. Token ihraççısı Stable Universal, “kısa vadeli bir likidite sorununa neden olan” bankacılık saatlerindeki vakit farkını suçladı.

Ve bu ayın başlarında Huobi, “son olarak finansal düzenlemelere” atıfta bulunarak yedi gizlilik parasını listeden çıkardı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir