Huobi, token 0,8 doların altına düşmeden ilkin HUSD stablecoin anlaşmasından çıktı

Huobi’nin HUSD’si, şu anda 0,8 doların altında işlem görmüş olduğu için daha çok de-pegging riski taşıyan son olarak stabilcoin. Sadece borsa, Nisan ayında stablecoin’deki hissesinden çıktı.

Coingecko’ya gore, HUSD şu anda 0,87 dolardan işlem görmüş olduğu için son 24 saat içinde %11’in üstünde düşüş yaşadı. Eğri finansmanı ek olarak, HUSD/3Crv havuzundaki HUSD/USDT döviz kurunun 0,94 ABD dolarında bulunduğunu kaydetti.

Huobi, stablecoin ihraççısı Stablecoin Universal’in bir likidite problemi yaşadığını doğruladı.

Stable Universal Limited tarafınca verilen ve Ethereum ağı üstüne inşa edilen HUSD stabilcoin ile ilgili mevcut likidite sorunlarının farkındayız.

— Huobi (@HuobiGlobal) 18 Ağustos 2022

Huobi’nin Küresel Topluluk Yöneticisi Ruly, müşterilerin endişelerini ele alırken şunları kaydetti:

Huobi Global, Nisan 2022’de Stable Universal’daki hissesinden ayrıldı. HUSD’yi likidite sorunlarını mümkün olan en kısa sürede çözmeye çağırıyoruz.

HUSD ihraççısı Stable Universal’a erişme çabaları sonuçsuz kalmış olduğu için birçok alan kişi mahsur kaldı.

Nakit destekli HUSD Stabilcoin

HUSD, Stable Universal Limited tarafınca verilen nakit destekli bir durağan(durgun) paradır. Stabilcoin, ABD doları karşısında 1:1 esasına gore itfa edilir. Biriki raporu, verilen her jetonun para piyasası hesaplarında tutulan nakdin %100’ü tarafınca desteklendiğini gösterdi.

Depeg’in arkasından, HUSD’nin piyasa kıymeti 71,4 milyon dolarda oturuyor.

Paxos, HUSD’yi listeden çıkardı

Huobi ve Paxos ortaklığında Stable Universal Limited tarafınca Temmuz 2019’da piyasaya sürülen stablecoin, anlaşmada yitirmiş görünüyor.

Paxos ile çalıştıktan sonraki bir yıl içinde, stabilcoin 1,6 milyar dolardan fazla HUSD tokeni yayınladı ve 3 milyar dolardan fazla değerde işlem gerçekleştirmiş oldu.

Paxos, HUSD stablecoin’ini destekleyen nakit rezervinin son adında olan koruyucusuydu.

Paxos, HUSD tokenlerinin altında yatan tüm doların koruyucusudur, bu yüzden HUSD kullanıcılarına ek kabiliyetler sunabiliriz.

Temmuz 2020’den bu yana Paxos, stabilcoin varlıkları hakkında resmi bir izahat yapmadı. Bununla beraber, HUSD artık Paxos’un velayet sağlamış olduğu bir stabilcoin olarak listelenmiyor.

FTX ek olarak HUSD’yi artık USD varlıklarının bir parçası olarak kabul etmeyeceğini ve platformunda güvence olarak kabul etmeyi bırakacağını da açıklamıştı.

Gösterilen: Huobi, Stabilcoins

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir