İflas Eden Kripto Borç Veren Celsius, Belirli Müşteriler İçin Para Çekme İşlemlerini Tekrardan Açmaya Çalışıyor – Bitcoin Haberleri

13 Temmuz’da Bölüm 11 batkı koruması için başvuruda bulunan kripto kredi kuruluşu Celsius Network Ltd., Celsius gizleme hesabı sahiplerine ortalama 50 milyon dolar değerinde kripto varlığı özgür bırakmak istiyor. Bildirildiğine gore, Celsius gizleme hesapları kazan ve ödünç al programına katılmadı. Yardım mevzusuyla ilgili bir mahkeme duruşması 6 Ekim’de yapılacak.

Celsius, Borçluların ‘Belirli Müşteriler İçin Para Çekme İşlemlerini Tekrardan Açma’ Önergesini Dosyaladı

Mahkeme belgeleri, Celsius’un belirli müşteriler için ortalama 50 milyon dolarlık fon sağlamak istediğini gösteriyor. Borçlunun önergesi, “belirli müşteriler için gizleme programında tutulan belirli varlıklarla ilgili para çekme işlemlerini tekrardan açmayı ve hesapları durdurmayı ve ilgili rahatlamayı sağlamayı” amaçlıyor. Celsius, firmanın bir ay ilkin 12 Haziran’da “tüm para çekme, takas ve hesaplar arası transferleri” durdurmasının peşinden 13 Temmuz 2022’de batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Celsius batkı süreci oldukça kapsamlı oldu ve borç verenin müşterileri fonlarının özgür bırakılması için mahkemeye mektuplar yazdılar. Bir alan kişi, meselenin ailesi için bir çatı ve sofrada yiyecek bulundurma meselesi bulunduğunu deklare etti. Raporlar, firmanın batkı mahkemesi başvuruları hakkında yorum yapmasını istemesinin peşinden Ripple Labs’ın Celsius ve firmanın varlıklarıyla ilgilendiğini gösterdi.

Ağustos ortasında, bir Financial Times raporu, anonim kaynaklardan alıntı yaparak, Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’nin kripto kredi şirketinin tecim planını denetim ettiğini ve fena bahisler koyduğunu iddia ediyor. 16 Ağustos’ta Celsius Network, batkı mahkemesi hakimi tarafınca, belirli operasyonları finanse etmeye devam etmek için daha ilkin çıkarılan bitcoin (BTC) satması için onaylandı. Ağustos ayının sonunda şirket, kripto borç verenin cüzdanlarından milyonların çalındığını iddia ederek Tadı’nin kurucusu Jason Stone’a karşı dava açtı.

Bir ay ilkin, 7 Temmuz 2022’de Stone, halka Celsius’u mahkemeye vermesi için Roche Freedman LLP’yi tuttuğunu söylemiş oldu. “Sonunda rekoru kırmanın ihtiyatlı bulunduğunu düşünüyorum. Bu problemi kati olarak çözmek için Celsius’a karşı yasal işlem başlattım” dedi. Bu hafta, son olarak mahkeme dosyası, Celsius’un belirli bir alan kişi grubuna fon sağlamak istediğini açıklıyor. Müşteriler, bir gizleme programı kullanarak Celsius ile fon tuttu ve borçluların önergesi, bu tür hesapların değişik bulunduğunu söylüyor.

İflas Eden Şirket Son Borçlunun Hareketinin Her Alan kişi Tarafınca Desteklenmeyebileceğinin Bilincinde

Velayet sahiplerinin fonları muhtemelen “olmayabilir” [as] mülklerinin mülkü, müşterileri kazanın yada ödünç alın “muhtemelen mülklerinin mülküdür” dosyalama notları. Celsius ek olarak, gizleme hesabı varlıklarının “mevcut yada eski çalışanlara yada içeriden kişilere yada mevcut yada eski çalışanların yada içeriden kişilerin bağlı kuruluşlarına” verilmeyeceğini beyan eder. Celsius tarafınca sunulan önerge, kripto kredi şirketinin bazı müşterilerin gözaltı sahiplerine verilen tavsiye edilen rahatlamayı beğenmeyebileceğini anladığını da belirtiyor. Mahkeme dosyasında şunlar yazıyor:

Borçlular, bu önergede aranan rahatlamanın her alan kişi yada paydaş tarafınca desteklenmeyebileceğini kabul eder.

Bu hikayedeki etiketler

Alex Mashinsky, batkı duruşması, Borç Hesapları, Santigrat, Santigrat batkı, Santigrat davası, Santigrat Müşterileri, Santigrat müşterileri, Santigrat argümanı, kripto varlıkları, Gizleme Hesapları, Kazanç Hesapları, Mülkler, Jason Stone, 6 Ekim, mülk

Celsius’un gizleme hesabı müşterilerini rahatlatmak istemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir