İflas Eden Voyager’ın CEO’su 2021’de Hisse Senedinin Zirvesine Yakın Şirket Hisselerinde 30 Milyon Dolar Sattı: CNBC

CNBC’nin Kanada Menkul Kıymetler Borsası dosyalarının analizine nazaran, şu anda batkı etmiş kripto brokeri Voyager Digital’in CEO’su Steve Ehrlich, 2021’de 30 milyon dolardan fazla şirket hissesi sattı.

2019 senesinde VYGR kodu altında Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda hisse başına 0,62 dolardan listelendikten sonrasında, firmanın hissesi tipik olarak 1 dolar civarında işlem görmüş oldu. Sadece 2021’de, VYGR Toronto Menkul Kıymetler Borsası’na taşındıktan sonrasında, hisseler Ehrlich’in para kazanılmış olduğu dönemde, 2021 baharında tüm zamanların en yüksek seviyesi 27.39 $’a fırladı.

VYGR hisseleri, firmanın batkı başvurusunda bulunmuş olduğu aynı gün olan 5 Temmuz’da TSX’te alım satımını durdurdu.

Ehrlich, “Son birkaç ay içinde kripto piyasalarında uzun soluklu oynaklık ve bulaşma ve Three Arrows Capital’in firmanın yan kuruluşu Voyager Digital, LLC’den alınan bir kredide temerrüde düşmesi, şimdi bilgili ve kesin adımlar atmamızı gerektiriyor” dedi. batkı hakkında bir izahat.

Bir CEO’nun şirket hisselerini satması olağandışı yada suçlayıcı değildir. Aslına bakarsak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başvurularının InsiderScore/Verity analizini kullanan bir CNBC raporu, içeriden öğrenenlerin satışlarının geçen yıl 69 milyar doları bulduğunu gösterdi. Rapora nazaran bu, 2020’ye nazaran %30’luk bir artış ve 10 senelik averaja kıyasla %79’luk bir artış.

SEC dosyalarına nazaran, Kasım ayında Microsoft CEO’su Satya Nadella 285 milyon dolar değerinde MSFT hissesi sattı. Daha yakın zamanlarda, Tesla CEO’su Elon Musk, SEC dosyalamalarına nazaran Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık teklifini açıkladıktan sonrasında Nisan ayında 8.4 milyar dolarlık TSLA hissesi sattı.

Sadece Voyager Digital’den değişik olarak, ne Microsoft ne de Tesla, Bölüm 11 batkı koruması için başvuruda bulunmadı ve birçok kullanıcı hesaplarına yine erişim sağlayıp sağlayamayacaklarından güvenli değil. Ve kripto topluluğunda, elmas ellere haiz olmak, öteki bir deyişle nakde çevirmemek oldukça saygı duyulduğunu belirtmekte yarar var.

Voyager batkı koruması için başvurduğundan beri şirket, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile “beyaz şövalye kurtarma kılığına girmiş düşük top teklif” mevzusunda tartıştı.

Bankman-Fried, kurduğu kripto tecim şirketi Alameda Research’ün Voyager ile olan 75 milyon dolarlık iddiasını düşürmesini ve batkı etmiş hedge fonu Three Arrows Capital ile ilgili herhangi bir şey hariç tüm dijital varlıkları “adil piyasa değerinden” satın almasını önermişti.

Firmadan ek olarak Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafınca ABD hükümeti tarafınca sigortalanan satın alan fonları hakkında “yanlış ve yanıltıcı” iddialarda bulunmayı bırakması istendi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir