İflas Mahkemesi 14.000 Sayfa Santigrat Satın alan Kullanıcı Adları ve Tecim Geçmişi Yayınladı – Bitcoin Haberleri

Kripto topluluğu, bir mahkeme başvurusunun firmanın müşterilerinin kullanıcı adlarının ve tecim geçmişlerinin 14.000’den fazla sayfasını ortaya çıkarması sebebiyle Celsius batkı davasından meydana gelen yeni bir keşiften dolayı mutsuz. Dosya, kullanıcının finans sağlayıcılarına yada müşterinin ikamet adresine bağlı kişisel detayları ifşa etmese de, kripto topluluğu, bu kimliklerin doxxed edilebileceği başka yollar olduğuna inanıyor.

Kripto Topluluğu, Celsius Kullanıcı Adı ve Tecim Geçmişi Mahkemesi Dosyalamasından Dehşete Çıktı

Zor durumdaki kripto borç veren Celsius, Gizmodo haber deposu tarafınca bir mahkeme başvurusu keşfedildiği için tekrardan tartışmalarla uğraşıyor. 14.000 sayfalık dosyalama, Celsius müşterilerine bağlı kullanıcı adlarını ve tecim geçmişlerini ortaya koyuyor.

Birçoğunun yüksek net kıymetli tüccarların doxxed edilebileceğine inanılmış olduğu için, veri açıklaması kripto topluluğu içinde bir kargaşaya niçin oldu. Sıralama yalnızca kullanıcı adlarını ve işlemleri gösterirken, kullananların kimliklerine bağlı daha çok bilginin buluşsal yöntemler ve blok zinciri ayrıştırma araçları tarafınca keşfedilebileceği iddia ediliyor.

“Bu Celsius dox, [most] Bir şahıs, kripto tarihinde korkulu gizlilik ihlalleri bulunduğunu yazdı. “Bu listedeki pek oldukca şahıs güvenliklerini riske atabilir. Dijital güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmak her zamankinden daha mühim.”

Her kullanıcının adresleri düzeltildi ve adların tekrardan düzenlenmesi gerektiği iddia edildi, sadece ABD batkı mahkemesi mütevelli heyeti William Harrington, müşterinin adlarının da tekrardan düzenlenmesi için baskı icra eden taleplere itiraz etti.

Harrington, batkı davasının “açık ve saydam” olması icap ettiğini iddia ediyor ve ek olarak Celsius’un “muhteşem koşullar göstermesi ve bu tür bir talebi haklı çıkarmak için koruma elde etmek için zorlayıcı bir gereksinim göstermesi” icap ettiğini belirtti.

Dosyalama kabaca 18.6 gigabayt kullanıcı verisidir ve oldukca sayıda müşteriye ek olarak, Celsius yöneticileri Alex Mashinsky’s, Dan Leon’s ve Nuke Goldstein’ın işlemleri de dosyalamada mevcuttur. Haber, Celsius’un üçüncü bir tarafın satın alan verilerine erişimi bulunduğunu açıklamış olduğu 28 Temmuz’da gerçekleşen üçüncü taraf veri sızıntısını takip ediyor.

18.6 gigabaytlık kullanıcı verisinin son olarak mahkeme dosyası açıklaması, Celsius batkı satışı için kesinleşmiş programı takip ediyor. Müşterilerin adları düzeltilirken, kripto topluluğu Celsius’tan ve batkı mahkemesi mütevelli heyetinin kararından memnun değil.

“Tipik olarak, dox yaptığınızda sertleşmezsiniz. Öte taraftan, sertleştiğinizde doxxed olmuyorsunuz” diye altını çizdi bir kullanıcı Twitter’da. “Santigrat aşama 1 sh** fırtına.”

Bu hikayedeki etiketler

Alex Mashinsky, İflas, İflas Mahkemesi, Santigrat, Celsius CEO Alex Mashinsky, Celsius kripto kredisi veren, Celsius kullanıcı adları, Bölüm 11 İflas, mahkeme denetçisi, Mahkeme Dosyaları, Mahkeme mütevellisi, Kripto kredisi veren, Dan Leon, denetçi, Kesinleşmiş Satış, FTX CEO’su, İflas , yargıç Martin Glenn, Nuke Goldstein, tekrardan düzenleme, Satış Duruşması, New York Cenup Bölgesi, William Harrington

Mahkemenin Celsius müşterilerinden gelen kullanıcı adlarını ve işlem geçmişini yayınlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir