İki Taraflı Bill, 50 Doların Altındaki Kripto İşlemlerinde Vergileri Kaldırmaya Çalışıyor

Bugün Senato’da, Amerikalıların bir çok minik ölçekli kripto işleminde ana para kazançlarını yada kayıplarını ifşa etme ihtiyacını önleyecek bir yasa tasarısı sunuldu.

Senatörler Patrick Toomey (R-PA) ve Kyrsten Cinema (D-AZ) tarafınca tanıtılan Cryptocurrency Vergi Adaleti Yasası, 50 doların altındaki kripto işlemlerini yada bir kişinin 50 dolardan azca kazanılmış olduğu işlemleri raporlamaktan muaf tutacak.

Toomey, “Dijital para birimleri Amerikalıların günlük hayatlarının basit bir parçası olma potansiyeline haiz olsa da, mevcut vergi kodumuz önümüzde duruyor” diyen Toomey, tasarının Amerikalıların kripto para birimlerini günlük ödeme yöntemi olarak daha kolay kullanmasına destek olacağını da sözlerine ekledi. bir fincan kahve satın almak benzer biçimde minik kişisel işlemler vergiden muaf tutuluyor.”

Şu anda, benzer faturalar Kurultay’den geçiyor. Senatörler Cynthia Lummis (R-WY) ve Kirsten Gillibrand (D-NY) tarafınca getirilen Görevli Finansal İnovasyon Yasası, 200 $ yada daha düşük kripto kazançları hakkında İç Gelir Servisi’ne informasyon verme zorunluluğunu ortadan kaldıracak.

Şu anda, IRS düzenlemeleri, en minik kripto işlemlerinin bile bir ana para kazancı vakası anlamına gelebileceğini belirtiyor: “Sanal para birimi sattığınızda, ana para kayıplarının indirilebilirliği ile ilgili herhangi bir sınırlamaya doğal olarak olarak, satışta herhangi bir ana para kazancı yada kaybı muhasebeleştirmelisiniz. ”

Bugün tanıtılan tasarı, bu senenin başlarında Temsilciler Meclisi’nde tekrardan sunulan ve 200 doların altında gerçekleşen kazançlarla kripto işlemlerinde “de minimis” ana para kazancı muafiyeti belirleyen Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası’nın tamamlayıcı bir parçası. IRS’nin mevcut vergi kodunda meydana getirilen bir değişikliktir.

Tasarıyı David Schweikert (R-AZ) ile beraber sunan Suzan DelBene (D-WA) tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, amaç kripto para birimlerinin kullanımını genişletmek.

DelBene, “Sanal para birimiyle ilgili eski düzenlemeler, günlük hayatımızda kullanım potansiyelini hesaba katmıyor, bunun yerine daha fazlaca bir hisse senedi yada ETF benzer biçimde davranıyor” dedi. “Bu sağduyulu yasa, bürokrasiyi ortadan kaldırıyor ve daha çok inovasyona kapı açarak sonucunda dijital ekonomimizi büyütüyor.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir