IMF, Daha Fazla Kripto Satışı ve Daha Fazla Coin Başarısızlığına Karşı Uyardı – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Internasyonal Para Fonu (IMF) ile bir direktör, hem kripto varlıklarında hem de hisse senetlerinde daha çok satış mevzusunda uyardı. Ek olarak, daha çok kripto tokeninin başarısız olabileceği mevzusunda uyardı.

IMF Daha Fazla Kripto Satış Baskısı Öngörüyor

Internasyonal Para Fonu (IMF) için Para ve Ana para Piyasaları direktörü Tobias Adrian, Çarşamba günü Yahoo Finance ile yapmış olduğu röportajda kripto piyasasında daha çok satış baskısı ve daha çok kripto token başarısızlığı mevzusunda uyardı.

Dedi ki:

Hem kripto varlıklarında hem de hisse senetleri benzer biçimde riskli varlık piyasalarında daha çok satış görebiliriz.

“Bazı madeni para tekliflerinde daha çok başarısızlık olabilir – bilhassa en oldukça etkilenen algoritmik stabilcoinlerin bazıları ve başarısız olabilecek ötekiler var” dedi. IMF direktörü ek olarak bir durgunluk esnasında kriptonun daha da düşmesini bekliyor.

Mayıs ayında kripto para birimi terra (LUNA) ve stablecoin terrausd (UST) patladı ve SEC Başkanı Gary Gensler’in birçok kripto para biriminin başarısız olacağı mevzusunda uyarmasına niçin oldu.

Adrian ek olarak, hem Gömü Bakanı Janet Yellen hem de Federal Biriki’in de uyardığı bir şey olan fiat destekli stabilcoinlerin run yaşama potansiyeli mevzusunda uyardı.

Bilhassa ipten (USDT) bahseden IMF yöneticisi, “Bire bir desteklenmedikleri için orada bir miktar güvenlik açığı var” dedi. Bazı stabilcoinlerin “birazcık riskli varlıklar tarafınca desteklendiğini” altını çizdi ve “bazı stabilcoinlerin nakit benzeri varlıklar tarafınca tam olarak desteklenmemesinin kesinlikle bir güvenlik açığı bulunduğunu” altını çizdi.

Gene de Adrian, 2008 mali kriziyle aynı düzeyde acil bir tehdit görmüyor ve şunları söylüyor:

2008 krizinde oldukça kaygı verici olan şey, bankaların gölge bankalara yüksek oranda maruz kalmasıydı ve şu anda bankaların kripto yöntemiyle gölge bankalara maruz kaldığını görmüyoruz.

Ek olarak IMF direktörü, yatırımcıları ve finansal sistemi korumak için düzenlemelere gereksinim bulunduğunu kaydetti. Adrian, mevcud oldukça sayıda kripto para birimine dikkat çekerek şunları söylemiş oldu:

Madeni paraların kendilerinin düzenlenmesi zor olacak, sadece borsalar ve cüzdan sağlayıcıları benzer biçimde giriş noktalarını bu madeni paralara yatırım yapmak için düzenlemek, bu oldukça somut ve oldukça uygulanabilir bir şey.

IMF ek olarak Salı günü bir rapor yayınladı: “Kripto varlıklar, kripto yatırım araçlarında büyük kayıplara neden olan ve algoritmik stabilcoinlerin ve kripto hedge fonlarının başarısız olmasına yol açan trajik bir satış yaşadı, sadece daha geniş finansal sisteme yayılmalar oldu. şimdiye kadar sınırı olan.”

IMF direktörünün açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir