IMF Exec, “Riskli Varlıklar” Tarafınca Desteklenen Stablecoin’leri Uyardı

Mühim Çıkarımlar

Internasyonal Para Fonu (IMF) direktörü Tobias Adrian, fiat destekli bazı stabilcoinlerin başarısız olabileceğini söylüyor. Bugün, Tether şeklinde bazı itibari para destekli durağan(durgun) paraların tam olarak desteklenmediği yada riskli varlıklar tarafınca desteklendiği mevzusunda uyardı. Bununla beraber, tamamen nakit destekli olan stablecoin’lerin bu soruna karşı daha azca savunmasız bulunduğunu da kaydetti.

Bu makaleyi paylaş

Internasyonal Para Fonu (IMF) için Para ve Ana para Piyasaları Direktörü Tobias Adrian, riskli varlıklar tarafınca desteklenirlerse bazı stablecoin’lerin başarısız olabileceği mevzusunda uyardı.

IMF Yürütücüsü Stablecoin Arızalarına Karşı Uyardı

Bir IMF direktörü bugün bazı stabilcoinlerin başarısız olabileceği mevzusunda uyardı.

Tobias Adrian, stablecoin’ler de dahil olmak suretiyle kripto para varlıklarının devam eden satışları yada “çıkışları” olabileceği mevzusunda uyardı.

Mayıs ayında çöken TerraUSD şeklinde algoritmik stabilcoinlerin satışlardan en oldukca etkilendiğini kaydetti.

Sadece Adrian, bazı itibari para destekli durağan(durgun) paraların da aynı sorunları yaşayabileceği mevzusunda uyardı. Bu durağan(durgun) paraların, fiat para birimi ile bire bir desteklenmedikleri takdirde, koşulara karşı bilhassa savunmasız bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu stablecoin’lerin “birazcık riskli varlıklar tarafınca desteklendiğini” ve “nakit benzeri varlıklar tarafınca tam olarak desteklenmediğini” ekledi.

Onun yorumları, devamlı olarak rezervleri çevresinde şeffaflık eksikliği sebebiyle olan Tether’in USDT stabilcoin’ine atıfta bulunuyor. Aslına bakarsak, IMF direktörünün yorumları, Tether’in Çin ticari kağıtlarına maruz kaldığına dair söylentileri reddettiği gün gösterildi.

Endişelerine karşın Adrian, bazı stablecoin’lerin tamamen nakitle desteklendiğini ve kaçışlara karşı daha azca savunmasız bulunduğunu kaydetti. Hangi stabilcoinlerin bu kategoriye girdiğini bilhassa belirtmedi.

Adrian ve IMF, başarısız kripto para birimlerinin etkilerinin ana akım finansmana yayılmadığını belirtti. Bankaların, 2008 mali krizi esnasında “gölge bankalara” maruz kaldıkları şekilde kripto para birimi vesilesiyle gizli saklı varlıklara maruz kalmadıklarını kaydetti.

Ana akım piyasalar üstünde oldukca azca tesirleri olsa da, stabilcoinler kripto piyasasının mühim bir bölümünü oluşturuyor. Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) artık hacim ve piyasa kıymeti açısından en büyük kripto varlıkları içinde içeriyor.

USDT, 65 milyar dolarlık bir arza haiz, piyasa değerine bakılırsa üçüncü en büyük kripto para birimidir. Bununla birlikte 58 milyar dolarlık hacmiyle son 24 saat içinde en oldukca işlem gören varlık oldu.

Ayrıca USDC, 55 milyar dolarlık bir piyasa değerine haiz ve geçtiğimiz gün içinde 8,2 milyar dolarlık bir hacme haiz ve 55 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti bildiriyor. Her iki ölçümde de dördüncü sırada yer verilmiştir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir