İngiliz Bipartisan Grubu, Kriptoyu Düzenlemeye İlişkin Soruşturma Başlattı

Duyuruya gore, Birleşik Krallık parlamentosunda iki partili bir grup olan Birleşik Krallık Kripto ve Dijital Varlıklar için Tüm Parti Parlamento Grubu (APPG), kripto piyasasına daha derine dalmak istiyor.

Bir basın açıklamasına gore, İskoç Ulusal Partisinin bir üyesi olan başkan Lisa Cameron, mali ve teknolojik alanlardaki tüm uzmanlık alanlarını kapsayan, tüm partilerden ve çıkarlardan bir grup Parlamento üyesine liderlik ediyor.

Bu grup, “İngiltere kripto ve dijital varlık sektörü ile ilgili temel siyaset mevzularına odaklanacak ve […] Sektörün düzenlenmesi ihtiyacı hakkında kripto operatörlerinden, düzenleyicilerden, sanayi uzmanlarından ve Hükümetten haber almak istiyor.”

APPG, ilk olarak İngiltere’nin kripto ve dijital varlıklara iyi mi yaklaştığına ve İngiltere’yi “kripto yatırımlarının küresel bir evi” haline getirme planlarına ve ek olarak İngiltere Merkez Bankası, FCA ve ASA’nın ortada iyi mi bir araya gelip ortaklaşa iş yapabileceğine odaklanacak. Kripto ve dijital varlıklara, merkez bankası dijital para birimlerine kabahat bağlamında iyi mi yaklaşılacağı ve korumanın iyi mi tüketileceği mevzusunda.

Cameron, “İngiltere’nin gazdan ayağını çekmemesi ve hükümet ile düzenleyicilerin mevzu kripto ve dijital varlıklar söz mevzusu olduğunda taahhütlerini yerine getirmesi yaşamsal ehemmiyet taşıyor” dedi.

İngiltere’deki kripto varlık endüstrisi için kendi kendini düzenleyen bir tecim birliği olan CryptoUK’un genel müdürü Ian Taylor, soruşturmanın İngiltere’nin Nisan ayında iddia etmiş olduğu “kripto varlık teknolojisi merkezi” olma tutkularının anahtarı bulunduğunu söylemiş oldu.

Taylor, “Hükümet, İngiltere’nin kripto yatırımları için küresel bir ev olmasını istediğini söylemiş oldu ve şimdi İngiltere’nin bu taahhüdü iyi mi yerine getirebileceğine odaklanmalı” dedi.

Tüm gözler kriptoda

Sanayi, Three Arrows Capital, Celsius ve Voyager Digital dahil olmak suretiyle birçok kilit firmanın çöküşünü görmüş oldu, en azından kısmen, Terra’nın yatırımcıları ve tüm piyasayı kargaşa içinde bırakan çöküşüyle ​​körüklendi.

Etkilenen bu kadar fazlaca kişiyle, dünya çapındaki düzenleyiciler artık dikkatlerini sektöre çeviriyorlar.

Başkan Cameron bu yaklaşımı yansıtıyor ve İngiltere’nin çatlakları onarmaya yardım etmek istediğini bundan dolayı “küresel siyaset yapıcıların şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve iyi mi düzenlenmesi icap ettiğini gözden geçirdiği için sektör için fazlaca mühim bir zamandayız” dedi.

İlgili taraflar şimdi 5 Eylül’e kadar soruşturma sunmaya çağrılıyor. Bundan sonrasında, APPG kilit paydaşlardan tavsiyeler almaya başlamış olacak ve bulgularını Parlamentodaki Gömü Seçim Komitesi ile paylaşacak.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir