İngiliz Fintech Revolut Kıbrıs’ta Kripto Lisansı Verdi – Düzenleme Bitcoin Haberleri

İngiltere merkezli dijital banka Revolut, Kıbrıs tarafınca Eski Kıta’daki milyonlarca müşteriye kripto para birimi hizmetleri sağlamak için yetkilendirildi. Fintech şirketi, düzenleyici onayın ada ülkesinde bir Avrupa kripto merkezi kurmasına izin vereceğini söylemiş oldu.

Revolut, Kıbrıs’tan Avrupalılar İçin Kripto Hizmetlerini Genişletecek

Neobank sektörünün liderlerinden Revolut, kripto para birimleri ve öteki dijital varlıklarla çalışmak için Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (CySEC) onay aldı. Şirket, adada AB’nin yaklaşmakta olan düzenlemeleri kapsamında 17 milyon Avrupalı ​​müşterisine ek hizmetler sunmasına izin verecek bir kripto para birimi merkezi oluşturmayı planlıyor.

Cyprus Mail bir raporda, CySEC’in onayının, Revolut’un İspanya ve Singapur benzer biçimde öteki pazarlarda benzer yetkiler almasından sonrasında geldiğini belirtti. Bu lisanslar, Londra merkezli fintech’in satışlarını bir takım yargı alanında genişletmesini sağlayacak. Platform, satın alan tabanının büyük bölümünü oluşturan İngiliz müşterilerine İngiltere’de kayıtlı kuruluşu vasıtasıyla hizmet vermeye devam edecek.

Revolut, kripto merkezi projesinin hayata geçmesiyle beraber, Avrupa Birliği’nin sektöre getirmeye hazırlandığı yeni kurallara uyumlu kalmak istiyor. Fintech haber kuruluşu Altfi’nin bir temsilcisi, çevrimiçi bankanın AB çapındaki düzenlemeleri memnuniyetle karşıladığını ve Avrupa Parlamentosu’nun pazarın kötüye kullanılmasını önleyen kuvvetli bir satın alan koruması sağlarken yeniliği destekleme niyetini benimsediğini belirtti.

Yorumlar, AB Parlamentosu’nun 27 üyeli bloğun yasama sürecindeki öteki mühim katılımcılar olan Komisyon ve Konsey ile Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) adlı çığır açan bir paket taslağı üstünde anlaşmaya varmasının arkasından geldi. Mevzuat, kripto ile ilgili hizmet sağlayıcılara, Birlik genelinde müşterilere tek bir düzenleyici çerçeve altında hizmet vermek için bir “geçişlik” verecek. Revolut sözcüsü ek olarak şunları altını çizdi:

AB’deki kripto operasyonlarımız için bir merkez kurarken, CySEC’in derin kripto bilgisine ve kripto düzenlemesinde önder olma çabalarına haiz bulunduğunun farkındayız.

Komisyon, Crypto.com, Etoro, CMC pazarları ve günlük olarak İngilizce gösterilen Bitpanda benzer biçimde fintech ve kripto varlık alanındaki öteki büyük oyunculara esasen lisans verdi. Şirket, Kıbrıs’ı seçmeden ilkin, tüm AB ülkelerini karşılaştıran kapsamlı bir araştırma yürüttüğünü ve Kıbrıs’ın “sofistike ve sağlam düzenleyici rejimini” ve mevcut kripto endüstrisinin enerjisini, seçiminde ana faktörler olarak gösterdiğini deklare etti.

Araştırma, İnovasyon ve Dijitalden Görevli Bakan Yardımcısı, “Kıbrıs’ın dijital ve kripto varlıkların kullanımını memnuniyetle karşıladığını söyleyebilirim, sadece gene de oldukca dikkatli olmamız ve yalnızca mevcut düzenlemelere değil, bununla birlikte herhangi bir düzenlemenin olmamasına da saygı duymamız gerekiyor” dedi. Siyaset Kyriacos Kokkinos bu baharda belirtti. Kıbrıs’ın AB çerçevelerine dikkat etmesi gerektiğinde ısrar etti ve Lefkoşa’daki hükümetin kendi “kripto varlıkları ve blok zinciri teknolojisi üstüne oldukca çekici faturasını” hazırladığını deklare etti.

Bu hikayedeki etiketler

onay, yetkilendirme, ingiliz, Kripto, kripto varlıkları, kripto merkezi, Kripto pazarları, kripto hizmetleri, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, satın alan koruması, Müşteriler, Kıbrıs, dijital banka, AB, Avrupa, avrupa, Lisans, MiCA, Neobank, Çevrimiçi Banka, Düzenlemeler , Revolut, kurallar, hizmet sağlayıcılar, Birleşik Krallık

Daha çok kripto şirketinin Avrupa kripto tabanı için Kıbrıs’ı seçmesini bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir