İngiliz futbol kulübü maç günü biletleri için Bitcoin kabul etmeye başladı

Altıncı İngiliz futbol franchise Oxford City Futbol Kulübü (FC), sezonları 6 Ağustos’ta başladığında Bitcoin kullanarak maç günü ödemelerini kabul eden Birleşik Krallık’taki ilk ekip olacak.

Bitcoin benimsenmesi daha çok ivme kazanıyor

Kulüp taraftarları, bilet satın almanın yanı sıra, Lightning Network üstünden BTC kullanarak Oxford City’nin RAW Şarj Stadı’nda yiyecek ve içecek için ödeme yapabilecek.

Ekip, bu vizyonu gerçekleştirmek için Isle of Man merkezli Bitcoin şirketi CoinCorner ile oldukça yıllı bir anlaşmayla bir araya geldi. Takımın gömleklerinin arkası artık firmanın mahalli markasının yanında büyük bir Bitcoin logosuna haiz olacak. CoinCorner CEO’su Danny, anlaşmanın Oxford City’yi ulusal düzeyde Bitcoin’i ilk benimseyen ülke yapacağını belirterek şunları ekledi:

“Dijital para birimi kendisini İngiltere’deki spor fanatikleri ve etkinlik müdavimleri için yeni düzgüsel olarak belirlediğinden, bu hareketin Lig dışı ve Futbol Ligi bölümlerinde bir trend oluşturacağına inanıyoruz”

Son zamanlarda, kripto yatırımcısı ve savunucusu Peter McCormack’in futbol kulübü Real Bedford, maç günü biletleri için Bitcoin kabul edeceğini deklare etti. Sadece, McCormack’in ekibi, ulusal futbol ekosistemine bağlı olmayan ‘Spartan South Midlands Ligi’ adlı mahalli bir ligde içeriyor.

Oxford City FC Futbol Direktörü Justin Merritt, 3,3 milyondan fazla Birleşik Krallık sakininin şu anda BTC’ye haiz bulunduğunu ve bunun yalnızca son 12 ayda bir milyon kişinin arttığına işaret ettiğini kaydetti. Kulüp taraftarlarının teknolojiyle ilgilenmesine gerek yokken, Bitcoin ödemelerinin “İngiliz futbolunda yeni bir düzgüsel” haline geldiğini düşünüyor.

Kripto ödemelerini kabul eden spor takımlarının sayısı artıyor

14 Mayıs’ta RCD Espanyol, kripto ödemelerini kabul eden ilk İspanyol futbol kulübü oldu. Ekip şu anda İspanya’nın önde gelen futbol ligi olan ‘La Liga’da içeriyor. RCD Espanyol, Barselona merkezli Crypto Snack ile fanatiklerinin çeşitli kripto para birimleri vasıtasıyla oyun biletleri, ürünler, yiyecek ve içecek satın almalarına olanak tanıyan bir ortaklık duyurdu.

NHL’den San Jose Sharks, Haziran 2021’de taraftarların 2022 sezonu için Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin vasıtasıyla sezonluk biletler, süit kiralamaları ve ortaklıklar için ödeme yapmalarına izin vereceğini duyurdu.

Son olarak, NBA’den Dallas Mavericks, 2021 yılının Mart ayında BitPay ile bir ortaklık duyurdu ve taraftarların öteki birçok kripto varlığın yanı sıra Dogecoin kullanarak bilet ve ürünler için ödeme yapmasına izin verdi. Aynı ay, MLB’den Oakland Athletics, stadyum içi süit rezervasyonu için Bitcoin ödemelerini de kabul edeceklerini deklare etti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir