İngiltere Hukuk Komisyonu, dijital varlıklar için iyelik yasalarında düzeltim yapılmasını tavsiye ediyor

İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonu, kripto para kullanıcılarını korumak ve değişen teknolojinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için başta hususi iyelik hukuku olmak suretiyle mevcut yasalarda düzeltim yapılmasını önerdi.

Teklifler, 28 Temmuz’da gösterilen ve 4 Kasım’a kadar sanayi paydaşlarından girdi arayan bir istişare belgesinde ortaya konuldu.

Hukuk Komisyonuna bakılırsa, İngiltere ve Galler kanunu dijital varlıkları “yerleştirmek için yeterince esnek” olsa da, düzeltim gerektiren bazı kilit alanlar var. Komisyon, kişisel iyelik yasalarının dijital varlıklara uygulanması icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

Hukuk Komisyonu, danışma belgesinde “veri nesneleri” olarak adlandırılan yeni ve değişik bir kişisel iyelik kategorisinin oluşturulmasını önermektedir. Bu, kripto para birimlerinin yanı sıra değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) ihtiva eder.

Basın açıklamasında Komisyon, dijital varlıkların özelliklerinin geleneksel fizyolojik varlıklardan mühim seviyede değişik bulunduğunu belirtti. Bu yüzden, hususi iyelik yasalarının dijital varlıklara etkin bir halde uygulanabilmesini sağlamak için ajans, bu tarz şeyleri yeni bir kategori altında sınıflandırmayı önerdi.

Law Ass Commission, yeni bir varlık kategorisi oluşturmanın “dijital varlık endüstrisi ve kullanıcılar için kuvvetli bir yasal temel” sağlayacağını söylemiş oldu. Tekliflerin, yasanın “dinamik, son aşama rekabetçi ve esnek” kalmasını sağlamak için tasarlandığını da sözlerine ekledi.

Reformlar uygulanırsa, mahkemelerin tokenler üstündeki iyelik iddialarına karar vermesi daha kolay olacaktır.

Hukuk Komisyonu, istişare belgesinde, mahkemelerin kripto para birimlerinde tazminat ödemesine izin verilmesi lehine argümanlar bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece komisyon bunu resmi olarak önermedi.

Tecim ve Çağdaş Hukuktan Görevli Hukuk Komiseri Profesör Sarah Green şunları söylemiş oldu:

Önerilerimiz, kullanıcılar için daha çok tutarlılık ve koruma elde eden ve daha çok teknolojik yeniliği teşvik edebilecek bir ortamı teşvik eden kuvvetli bir yasal çerçeve oluşturmayı amaçlamaktadır.

“Gelişmekte olan bu teknolojileri desteklemek için doğru yasal temelleri geliştirmeye odaklanmamız, onların gelişimini engelleyebilecek yapıları dayatmak için acil etmemiz mühim.

Gösterilen: İngiltere, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir