İngiltere Hukuk Komisyonu, Dijital Varlıklarla İlgili Düzeltim Yasalarına Yönelik Tavsiyeler Yayınladı — Reformların ‘Gelişmeyi Engellememesi Gerekiyor’ – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Birleşik Krallık yasal organı olan Hukuk Komisyonuna nazaran, dijital varlıklar çağdaş toplumda giderek daha mühim bir rol oynamaktadır ve bu yüzden bunlarla ilgili yasanın gözden geçirilmesi gerekmektedir. Kanunlarda düzeltim yapmak, yalnızca kullananların haklarını korumak ve dijital varlıkların potansiyelini en üst düzeye çıkarmakla kalmayacak, hem de İngiltere ve Galler’i potansiyel olarak “dijital varlıklar için küresel bir merkez” olarak konumlandırabilir.

Birkaç Kilit Alanın Hâlâ Reforma İhtiyacı Var

Bir İngiliz yasal organı olan Hukuk Komisyonu, dijital varlıklarla ilgili yasada düzeltim yapmayı önerilmiş olduğu bir istişare belgesi yayınladı. Komisyon, yazının yayınlanmasının, hükümetin “dijital varlıklarla ilgili yasayı gözden geçirme, gelişmeye ve genişlemeye devam ederken bu tarz şeyleri barındırabilmesini sağlamak” talebini takip ettiğini söylemiş oldu.

Kısa sürede gösterilen bir açıklamada, Hukuk Komisyonu dijital varlıkların “çağdaş toplumda giderek daha mühim bir rol oynadığını” kabul etti. Netice olarak, “daha çeşitli insan, grup ve şirketlerin çevrimiçi etkileşime girmesine ve bunlardan yararlanmasına” müsaade eden yasalar meydana getirmeye gereksinim vardır.

Komisyon, hem İngiltere’nin hem de Galler’in kripto para birimleri ve değiştirilemez tokenler (NFT) benzer biçimde gelişmekte olan teknolojilere uyum sağlamak için halihazırda adımlar attığını kabul ederken, yasanın hala reforme edilmesi ihtiyaç duyulan “birkaç kilit alanı” bulunduğunu iddia etti. Bu tür reformlar “kullananların haklarını koruyacak ve dijital varlıkların potansiyelini en üst düzeye çıkaracak”.

Komisyonun önerileri hakkında yorum meydana getiren Tecim ve Uygar Hukuktan Görevli Hukuk Komiseri Sarah Green şunları söylemiş oldu:

NFT’ler ve öteki kripto jetonları benzer biçimde dijital varlıklar büyük bir hızla gelişti ve çoğaldı, bu yüzden yasalarımızın bu tarz şeyleri barındırabilecek kadar uyarlanabilir olması dirimsel ehemmiyet taşıyor. Önerilerimiz, kullanıcılar için daha çok tutarlılık ve koruma elde eden ve daha çok teknolojik yeniliği teşvik edebilecek bir ortamı teşvik eden kuvvetli bir yasal çerçeve oluşturmayı amaçlamaktadır.

Doğru Yasal Temelleri Geliştirmek

Green ek olarak, komisyonun çabalarını “bu gelişen teknolojileri desteklemek için doğru yasal temelleri geliştirmeye” yönlendirmenin önemini de altını çizdi. Komisyonun, bu teknolojilerin daha da geliştirilmesini boğmak benzer biçimde istenmeyen bir sonucu olabileceğinden, düzenleyici bir rejim uygulamak için acil etmekten kaçınmasını önerdi.

Bunu yaparak hem İngiltere hem de Galler “potansiyel ödülleri toplayabilir ve kendisini dijital varlıklar için küresel bir merkez olarak konumlandırabilir”. Ayrıca, Hukuk Komisyonu yapmış olduğu açıklamada, kendisine geri bildirimde bulunmak isteyenlerin 4 Kasım’a kadar bunu yapmaları icap ettiğini söylemiş oldu.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir