İngiltere Komisyonu Kripto Iyelik Yasasını Netleştirmeyi Amaçlıyor

Küresel yetkililer kripto para birimlerinin iyi mi düzenleneceği ile mücadele etmeye devam ederken, İngiltere Hukuk Komisyonu Perşembe günü İngiltere ve Galler’deki dijital varlıklara iyelik yasalarının iyi mi uygulanacağını açıklığa kavuşturmak için değişimler önerdi.

57 yaşındaki komisyon, kripto jetonları ve takas edilemeyen jetonlar şeklinde dijital varlıkların (daha iyi NFT’ler olarak malum mülkiyeti ifade eden benzersiz blok zinciri jetonları) çağıl toplumda giderek daha mühim bir rol oynadığını söylüyor.

Ticari ve Ortak Hukuk Komiseri Profesör Sarah Green, “NFT’ler ve öteki kripto jetonları şeklinde dijital varlıklar büyük bir hızla gelişti ve çoğaldı, bundan dolayı yasalarımızın bu tarz şeyleri barındırabilecek kadar uyarlanabilir olması yaşamsal ehemmiyet taşıyor” dedi. Bir açıklamada.

Hukuk Komisyonundan meydana getirilen bir gönderiye nazaran, Birleşik Krallık hükümeti, kıymet depoları, ödeme şekilleri, hisse senedi yada menkul kıymetler olarak gelişmeye ve genişlemeye devam ederken dijital varlıkları barındırabilmesini sağlamak için yasayı gözden geçirmekle görevlendirdi.

Bu yaklaşımı güçlendirmek için ajans, “veri nesneleri” isminde olan yeni bir kişisel iyelik kategorisinin tanınmasını öneriyor.

Komisyon, “Kripto belirteçlerinin, tavsiye edilen veri nesneleri kriterlerimizi karşıladığı ve uygun iyelik hakları nesneleri olduklarına geçici olarak karar verdik” dedi.

Bu sınıflandırmanın neticeleri içinde kripto para birimlerinde ödül yada para cezası belirleme olasılığı vardır.

“Geçici olarak, mahkemelere uygun davalarda belirli kripto-tokenlerle anlatılan bir çözüm (geleneksel olarak para ile anlatılan yerlerde) takdir yetkisi vermek için hukuk reformu için tartışılabilir bir dava olduğu sonucuna vardık.”

Komisyon, yeni teklifin dijital varlıklar için daha geniş bir tanıma ve yasal koruma sağlamayı hedeflediğini ve daha çeşitli insan ve şirketlerin çevrimiçi etkileşime girmesine ve bunlardan yararlanmasına izin verdiğini söylüyor.

“İngiltere ve Galler yasaları yeni teknolojilerin yükselişine uyum sağlamak için bir yol kat etmiş olsa da, komisyon yasa reformu gerektiren, kullananların haklarını tanımak ve korumak ve dijital varlıkların potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için birkaç kilit alan bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor. “yazdı.

Komisyon şimdi, dijital varlıkların maddi olmayan doğasının, birçoğunun mevcut hususi iyelik kanunu tanımlarına kolayca uymamasının sebebi bulunduğunu söyleyerek, mevcut kişisel iyelik yasalarının kriptoya iyi mi uygulandığını incelemeye destek olmak için teknoloji uzmanlarından ve kullanıcılardan girdi arıyor.

Yeni teklif, “veri nesnelerini” yasa kapsamında bir kişisel iyelik kategorisi, hükümetin bu hususi mülkü iyi mi geliştirebileceğine ilişkin seçenekler, iyelik ve denetim ile ilgili yasa ve dijital varlıkları içeren transferler ve işlemlerle ilgili yasa olarak açıkça kabul ediyor.

Green, “Gelişmelerini engelleyebilecek yapıları dayatmak için acil etmektense, bu gelişen teknolojileri desteklemek için doğru yasal temelleri geliştirmeye odaklanmamız mühim,” diye devam etti. “Yasayı açıklığa kavuşturarak İngiltere ve Galler, potansiyel ödülleri toplayabilir ve kendisini dijital varlıklar için küresel bir merkez olarak konumlandırabilir.”

İlişkisiz bir davada, bir Birleşik Krallık yargıcı, bireylere ve kuruluşlara artık NFT’ler vasıtasıyla yasal belgeler sunulabileceğine karar vererek, blok zinciri teknolojisini benimsemeye yönelik bir hareket sergiliyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir