İngiltere, kripto hakkında karışık mesajlar göndermeyi göze alamaz

Birleşik Krallık, kripto para hizmetleri için yolu açıyor, yeni başlayanlar ve yerleşik oyuncularla aynı şekilde kur yapıyor ve durağan(durgun) paralar ve değiştirilemez tokenler mevzusunda öncü düzenlemelere öncülük ediyor.

Fakat oldukça şey değişti. İki senelik müzakerelerin peşinden, Avrupa Birliği milletvekilleri, Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) düzenlemesi üstünde anlaşmaya vararak, sektörün bu şekilde bir ölçekte uyumlaştırılmış denetimi için oldukça mühim bir anı işaret etti. Bu, ABD Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in ABD Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıkların görevli bir halde geliştirilmesine yönelik tüm hükümet yaklaşımını öneren yürütme emrini takip etti.

Birleşik Krallık, bu zamanda, Nisan ayında sektörü destekleyen bir Birleşik Krallık yetkilisinden bugüne kadarki en vurgulu konuşma olan Gömü Bakanı John Glen’in istifası da dahil olmak suretiyle büyük siyasal değişimler yaşadı.

Glen, sektör için düzenlenmiş ve bakım veren bir çerçeveyi geniş seviyede desteklerken, öteki Birleşik Krallık kurumları kripto para biriminin güvenliği ve uygulanabilirliği mevzusunda endişelerini dile getirdiler. Aslına bakarsak, Glen’in konuşmasıyla aynı gün, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto piyasasını “düpedüz suçlular için bir fırsat” olarak nitelendirdi.

Tam da başlangıç ​​tabancası ateşlenirken endüstrinin gelişimini engelleyebilecek bu tür karışık mesajlardır. Belirsizlik durgunluğu besler. Kanıtlar, düzenleyici netlik eksikliğinin, tüketiciler tarafınca kripto para biriminin geniş çapta benimsenmesine fren koyduğunu gösteriyor.

Düzenleyiciler düşüncelerini hizalayana kadar sanayi herhangi bir rahatlıktan yararlanamayacak.

Ufukta yeni bir başbakan ve hükümet varken, 11 Downing Street’te ikamet eden her insanın hükümetin konumunu İngiltere Merkez Bankası ve ülkenin düzenleyicileriyle birleştirmesi dirimsel ehemmiyet taşıyor, böylece Birleşik Krallık yenilikçi teknoloji ve standartlarda gerçek bir önder haline gelebilir. ayar.

Kripto sektörü, hem süratli hareket eden finansal teknoloji için bir kuluçka merkezi olarak küresel tanınırlık kazanılmış olduğu hem de tutarsız yaklaşımlar sebebiyle tamamlanmamış kalmış olduğu bir noktaya ulaştı.

Küresel kripto liderliği yarışında bir kırılma noktasıyla karşı karşıya

Kripto piyasasının kıymeti ortalama 1 trilyon dolar. Bu sayı, tüketici ve ticari benimseme büyüdükçe, istihdam yarattıkça, finansal iştirakı iyileştirdikçe ve finansal hizmetler sektöründeki eski sistemlere yeni alternatifler sağladıkça artacaktır.

İngiltere, Avrupa’nın önde gelen fintech merkezlerinden biridir ve kripto endüstrisini desteklemek için altyapı, yatırım ve kabiliyetle donatılmış olarak kendisini talihli bir konumda bulur. Sadece bu konumu sağlamlaştırmak için türünün en iyisi sıkıntılı finansal hizmetler markalarını çekmeye devam etmesi gerekiyor. Bunu başarmak için, Glen’in sunmuş olduğu noktalarla tutarlı olarak kripto para birimi mevzusunda emin ve tek taraflı bir duruş sergilemeli ve bu, kripto para biriminin yenilikçi dijital varlık şirketleri inşa etmek ve büyütmek için bir ev bulunduğunu gösteriyor. Ne de olsa, nihai olarak onlara yarar elde eden yenilikleri boğmadan tüketicileri korumak için etkili finansal düzenlemeler mevcuttur.

Bu, Bailey’nin yasadışı faaliyetlerle ilgili olarak kripto kullanılma olasılığı mevzusundaki endişelerinin yersiz olduğu anlamına gelmiyor. Sadece bu noktayı ele almak, Birleşik Krallık hükümetinin yeni teknolojiden korkmadığını ve kriptonun bilhassa sunabileceği pozitif yönde değişimleri göstermesini engellememelidir.

Bu amaçla, Glen’in bir finansal piyasa altyapısı sanal alanının teslimine ve bir kripto varlık Katılım Grubunun kurulmasına ilişkin açıklamaları, Birleşik Krallık’ın bu alanda etken ortaklık içinde bu alanda önder olarak hizmet vermeye devam etmesine izin vereceğine inandığımız memnuniyetle karşılanan adımlardır. endüstri

Kripto düzenlemesine birleşik bir yaklaşıma haiz olmanın kıymeti

Kripto düzenlemesine tek bir birleşik yaklaşım benimsemek de önemlidir. MiCA ile AB çıtayı belirliyor ve kripto düzenlemesine birleşik bir yaklaşımın faydalarını gösterdiği için alkışlanmalıdır.

Birleşik Krallık bu alanda ek düzenlemeleri değerlendirirken ve yeni tanıtılan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası parlamentodan geçerken, Birleşik Krallık’ın AB’nin MiCA ile olan yaklaşımını geliştirmesi, belirsizliği ve şüpheyi caydırmak için sanayi ve tüketicilerle beraber emek vermesi gerekir.

İngiltere Hükümeti bugün 330 sayfalık Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasını yayınladı.

Ana para yeterliliği kuralları da dahil olmak suretiyle birçok çöküş sonrası reformu geri alacaktır.

Düzenleyiciye bir rekabet etme görevi empoze edin – etkin bir halde dibe doğru bir yarış.

Bunun mutlu bir sonu olmayacak.

— Prem Sikka (@premnsikka) 21 Temmuz 2022

Benzer şekilde, hükümetin kripto varlıklarına yaklaşımıyla ilgili yaklaşan istişare, siyaset yapıcıların endüstriden işletmeleri ve tüketicileri koruyacak ve inovasyonu gelişmeye teşvik edecek düzenlemeyi en iyi iyi mi oluşturacaklarını duymaları için iyi bir fırsat sunuyor.

Doğal ki, bina düzenlemesi bulmacanın yalnız bir parçası. Hükümet politikasını düzenlemeye doğal olarak olanlara iletmek, siyaset yapıcıların düzenledikleri endüstriyi anlamaları kadar önemlidir. Bu amaçla, finansal düzenlemeleri yeni teknolojilere uyarlamak için kuvvetli kamu-özel ortaklık dirimsel ehemmiyet taşımaktadır.

İşletmeler, yalnızca kripto düzenlemesine birleşik bir yaklaşımla, yetkililerin sektörün başarısına tam olarak yatırım yapmış olduğu ve tüketicilerin etkin düzenleyici nezaret ile korunduğunu hissedebilecekleri bir pazarda etkinlik gösterdiğine dair güvene haiz olacaklar.

Mevcut ekonomik belirsizlik periyodunu azaltmak için İngiltere’nin büyümeyi yönlendirmek, istihdam yaratmak ve ülkenin “Daha İyisini İnşa Etmesine” destek olmak için fintech şeklinde amiral gemisi endüstrilerine daha çok güvenmesi gerekecek. Bunu başarmak için, esnek ve kapsamlı bir düzenleyici çerçeve tarafınca desteklenen dijital varlıklarda yeniliği teşvik etmesi gerekiyor. Bu erken aşamada, bir takım ülke kripto tacını ele geçirmeye çalışırken, Birleşik Krallık, karma mesajlaşmanın kripto emellerini engellemesine izin veremez.

İfade edilen görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Bu yazı genel data amaçlıdır ve yasal yada yatırım tavsiyesi olarak tasarlanmamıştır ve alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir