İngiltere, yüksek riskli varlıkların tanıtımı için yeni kurallar getiriyor; hedefteki kripto

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), yüksek riskli yatırım ürünlerinin pazarlanması için daha katı kurallar belirledi, sadece 1 Ağustos tarihindeki basın açıklamasına gore, yeni kurallar hemen hemen kripto para birimi promosyonları için geçerli değil.

Basın açıklamasında, FCA’nın sektör için nihai kuralları yayınlamadan ilkin kripto promosyonlarının kendi kapsamına iyi mi girdiğini görmek için mevzuatın geçmesini beklediği açıklandı.

Düzenleyiciye gore, kripto para birimleri yüksek riskli varlıklardır ve yatırımcılar onlara yatırım yaparlarsa tüm parayı kaybetmeye hazır olmalıdırlar. Bu yüzden, kripto pazarlama kuralları, öteki yüksek riskli varlıklar için getirilen yeni kurallarla aynı yaklaşımı izleyecektir.

Yeni kurallara gore, tavsiye sistemleri şeklinde yatırım teşvikleri yasaklanırken, firmaların risk uyarılarını açık ve belirgin bir halde belirtmesi gerekiyor.

Düzenleyici, kuralların FCA’nın yüksek riskli varlıklara yatırım icra eden insan sayısını azaltmaya yönelik tüketici yatırım stratejisinin bir parçası olarak geldiğini söylemiş oldu. FCA’nın adımı, mühim sayıda yüksek riskli varlık yatırımcısının ilgili riskleri tam olarak anlamadığı ve para kaybetmenin risklerden biri bulunduğunu düşünmediği endişelerini takip ediyor.

FCA, bu yıl mali promosyonlarla mücadelede etken bir rol üstüne alıyor. Temmuz 2022 itibariyle FCA, 4.226 reklama müdahale etti ve onları değiştirmeye yada geri çekmeye zorladı.

FCA İcra Direktörü Sarah Pritchard, Markets şunları söylemiş oldu:

“İnsanların güvenle yatırım yapabilmelerini, ilgili riskleri anlamalarını ve risk iştahlarını yansıtan kendileri için doğru olan yatırımları almalarını istiyoruz.”

Pritchard’a gore, yüksek riskli finansal ürünlerin doğru risk uyarılarıyla gelmesi her zamankinden daha mühim, bu sebeple yaşam maliyetindeki artış insanları yüksek riskli yatırımlar yöntemiyle daha yüksek getiri aramaya yöneltebilir.

Gösterilen: İngiltere, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir