İşte bir kırılmanın eşiğinde olan yükseliş kurulumlarına haiz 5 kripto para birimi

S&P 500, Fed’in Temmuz ayı toplantısından alınan tutanakların, enflasyon denetim altına alınana kadar merkez bankasının faiz artırımlarının devam edeceğini ima etmesinin peşinden geçen hafta dört haftalık toparlanmasını sonlandırdı. Fed üyeleri, enflasyon baskılarının hafiflediğine dair bir kanıt bulunmadığını söylemiş oldu.

St. Louis Fed başkanı James Bullard’ın Eylül ayındaki Fed siyaset toplantısında 75 baz puanlık bir faiz artışını destekleyeceğini söyleyen açıklaması da bir öteki olumsuzluk oldu. Bu, agresif faiz artışları sürecinin sona erebileceğine dair umutları azalttı.

Kripto piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Zayıflama hissi, S&P 500’ü hafta için %1,29 oranında aşağı çekti. S&P 500 ile yakın ilişkisini sürdüren Bitcoin (BTC) de 19 Ağustos’ta keskin bir düşüş yaşadı ve haftayı büyük kayıplarla kapatması olası.

Boğalar düşüşleri daha düşük seviyelerde birikmek için kullanacak mı? Bunu yaparlarsa, yükseliş kurulumları sebebiyle alıcıları çekebilecek ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 17 Ağustos’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (22.864$) altına ve peşinden 19 Ağustos’ta 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (22.318$) altına düştü. Boğalar, yükselişin destek hattındaki düşüşü durdurmaya çalışıyor. kanal.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA düşmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da ayılar için avantaj gösteriyor. Fiyat, hareketli ortalamalardan yön değiştirirse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterir.

Bu, kanalın destek çizgisinin altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, 18.626 dolar ile 17.622 dolar arasındaki eleştiri destek bölgesi saldırıya uğrayabilir.

Bu durumdan kaçınmak için boğaların fiyatı hareketli ortalamaların üstünde zorlaması ve sürdürmesi gerekecek. Bunu yaparlarsa, BNB/USDT çifti kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Alıcılar, kanalın destek hattını agresif bir halde savunuyorlar sadece azalan hareketli averajlar ve negatif bölgedeki RSI, daha yüksek seviyelerin ayılar tarafınca satışı çekebileceğini gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyeden yada 20-EMA’dan düşerse, kanalın altında bir kırılma olasılığı artar. Bu olursa, düşüş momentumu artabilir ve parite 18.626 dolara düşebilir.

İlk güç işareti, 20-EMA’nın üstünde bir kırılma olacaktır. Bu şekilde bir hareket, satış baskısının düşebileceğini gösterecektir. Bu, 50-SMA’ya bir ralli olasılığını artırabilir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB), genel dirençten 338 dolardan düştü, sadece boğalar kuvvetli desteği 275 dolardan başarıyla savundu. Bu, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmüş olduğu için pozitif bir duyguya işaret ediyor.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

İyileşme, 20 günlük EMA’da (301 $) dirençle karşılaşabilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, ayılar yeniden BNB/USDT çiftini 275 doların altına düşürmeye çalışacak. Bu olursa, paritenin bir süreliğine 183 ila 338 dolar içinde geniş bir aralıkta salınabileceğini önerecektir.

Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üstüne çıkarsa parite 338 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üstünde bir kırılma ve kapanış, bir yükseliş baş ve omuz formasyonunu tamamlayabilir. Bu, 413 dolara ve peşinden 493 dolarlık model hedefine bir ralli başlatabilir.

BNB/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI orta noktaya yakın, bu da satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Fiyat 20-EMA’nın üstünde devam ederse, parite 50-SMA’ya yükselebilir. Bu direncin üstünde bir kırılma ve kapanış, ralli olasılığını 338 dolara yükseltebilir.

Tersine, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına düşerse, parite yeniden eleştiri desteğe 275 $’dan düşebilir. Bu düzey kırılırsa, parite aşağı yönlü bir baş ve omuz modelini tamamlayacak ve 240 dolara düşecek.

EOS/USDT

EOS, yukarı yönlü ters baş ve omuz kurulumunu oluşturdu. Alıcılar, 17 Ağustos’ta fiyatı genel direncin üstüne 1,46$’dan itti, sadece günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kuvvetli satışlar gösteriyor.

EOS/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 19 Ağustos’ta 1,46$’lık kırılma seviyesinin altına geri çekti sadece pozitif işaret, alıcıların EOS/USDT çiftinin 20 günlük EMA’nın (1.32$) altında kalmasına izin vermemesiydi. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbettiğini gösterir.

Boğalar fiyatı 1,46 doların üstünde tutarsa, pozitif momentum artabilir ve parite 1,83 dolara yükselebilir. Bu direnç de ölçeklenirse, ralli 2.11 dolarlık model hedefine kadar uzayabilir.

Bu pozitif görüş, fiyat düşerse ve 1,24 doların altına düşerse geçersiz olabilir. Parite sonrasında 50 günlük SMA’ya (1.17 $) düşebilir.

EOS/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

17 Ağustos’ta 1,46 doların üstündeki ralli, 4 saatlik grafikte RSI’yi aşırı alım seviyelerine itti. Bu, kısa vadeli alıcıları, fiyatı kuvvetli desteğe 1,24 $ ‘a çeken kar rezervasyonu halletmeye teşvik etmiş olabilir. Boğalar düşüşü bu seviyeye satın aldı ve pariteyi yeniden 1.46 dolardan genel engelin üstüne itti.

Parite şimdi 1.56$’a ve peşinden 1.83$’daki mühim dirence kadar yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, paritenin birkaç gün menzile bağlı kalabileceğini gösterir.

İlgili: Bitcoin fiyatının dipte olmamasının 3 sebebi

QNT/USDT

Daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler serisi, Quant’ın (QNT) kısa vadeli bir yükseliş trendinde bulunduğunu gösteriyor. Boğalar, 50 günlük SMA’ya (100 $) düşüşü satın aldı ve yukarı hareketi sürdürmeye çalışıyor.

QNT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’nın (111 $) üstünde kalırsa, düzeltmenin bitebileceğini gösterir. QNT/USDT çifti ilkin 124$’a yükselebilir ve peşinden mühim direnci 133$’da yeniden kontrol edebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 154 ila 162 dolar içinde genel direnç bölgesine yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın üstünde kalmayı başaramazsa, tüccarların rallilerde pozisyonlarını kapatabileceklerini gösterecektir. Ayıların üstünlüğü ele geçirmek ve 79 dolara daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini vermek için fiyatı 98 doların altına düşürmesi gerekecek.

QNT/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Parite düşen bir kama deseni içinde düzeltme yapıyor. Alıcılar, fiyatı formasyonun direnç çizgisinin üstüne itti sadece kırılmayı sürdüremedi. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde etken bulunduğunu gösteriyor.

Fiyat 50-SMA’nın altında kalırsa, parite 20-EMA’ya kayabilir. Bu, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir seviyedir. Fiyat bu seviyenin üstüne çıkarsa, kısa vadeli eğilimin alıcılar lehine döndüğünü gösterecektir.

118 doların üstünde bir kırılma ve kapanış, düzeltme aşamasının bitebileceğini izah edebilir. Tersine, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite 100$’a düşebilir.

CHZ/USDT

Chiliz (CHZ), 18 Ağustos’ta 0,23 dolara terfi etti ve bu da RSI’yi aşırı alım bölgesine itti. Bu, kısa vadeli yatırımcıları kar rezervasyonu halletmeye teşvik etmiş olabilir ve bu da fiyatı 0,20 dolarlık kırılma seviyesinin altına geri çekmiş olabilir.

CHZ/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ufak bir pozitif, boğaların 20 günlük EMA’yı (0,17 $) savunmaya ve fiyatı 0,20 $’ın üstüne çıkarmaya çalışmasıdır. Başarırlarsa, hissiyatın pozitif kaldığını ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Bu, 0,23 dolarlık bir tekrardan kontrol olasılığını artırır. Boğalar bu engeli aşarsa, CHZ/USDT çifti ivme kazanabilir ve 0.26 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 0,20 doların üstüne çıkamazsa, ayıların rallilerde satış yapmış olduğu anlamına gelir. Ayılar, çifti 20 günlük EMA’nın altına düşürürlerse sürücü koltuğuna geri dönecekler. Parite sonrasında 50 günlük SMA’ya (0,13 $) düşebilir.

CHZ/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar yükseliş trendini savunmaya çalışıyor sadece toparlanma hareketli averajlarda kuvvetli bir dirençle karşı karşıya. Hareketli averajlar 4 saatlik grafikte düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede, bu da satıcılar için ufak bir avantaja işaret ediyor.

Fiyat düşerse ve yükseliş çizgisinin altına düşerse, satış yoğunlaşabilir ve parite 0.16 dolara ve peşinden 0.14 dolara düşebilir. Bu şekilde bir hareket, ayıların kontrolde kaldığını gösterecektir.

Bunun yerine, fiyat hareketli ortalamaların üstüne çıkarsa, boğalar pariteyi 0,21 dolara itmeye çalışacak ve sonrasında dirence 0,23 dolardan meydan okuyacak.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir