Jack Dorsey’in Bloğu, Bitcoin Holdings’de 36 Milyon Dolarlık Kıymet Düşüklüğü Kaybı Bildirdi

Jack Dorsey tarafınca ortaklaşa kurulan dijital ödeme şirketi Block Inc., ikinci çeyrekte 36 milyon dolarlık Bitcoin kıymet düşüklüğü kaybı bildirdi, bu da firmanın “kripto varlıkları etrafındaki daha geniş belirsizliğe” bağladığı bir şey.

Block, Perşembe günü bir paydaş mektubunda, kripto para birimi alımlarına müsaade eden bir çevrimiçi ödeme hizmeti olan Cash App’in, bundan önceki yıla bakılırsa sırasıyla %34 ve %24 düşüşle 1,79 milyar dolarlık Bitcoin geliri ve 41 milyon dolarlık Bitcoin brüt karı oluşturduğunu söylemiş oldu.

“Bitcoin gelirindeki ve brüt kârdaki yıldan yıla düşüş, temel olarak, fiyattaki oynaklığın yararını fazlasıyla dengeleyen, kısmen kripto varlıkları ile alakalı daha geniş belirsizliğe bağlı olarak, tüketici talebindeki ve Bitcoin fiyatındaki düşüşten kaynaklandı. Çeyrek süresince Bitcoin” dedi şirket, Q2 2022 kazanç raporunda.

Üç senelik bileşik senelik gelişme oranı (CAGR) bazında, Block’un Bitcoin geliri ve brüt karı sırasıyla %143 ve %168 arttı.

Sesli bir Bitcoin destekçisi olan Dorsey, dünyanın en büyük kripto para birimini şirkette kilit bir öncelik haline getirdi. Daha ilkin Square olarak malum Block, bilançosunda kalmak için 8.027 Bitcoin satın almak için 220 milyon dolar harcadı.

Block’a bakılırsa, 30 Haziran 2022 itibariyle, firmanın Bitcoin’e yapmış olduğu yatırımın gerçeğe uygun kıymeti, gözlemlenebilir piyasa fiyatlarına bakılırsa 160 milyon dolardı.

Önde gelen kripto para birimi, senenin başından bu yana yüzde 51’den fazla kıymet yitirdi ve şu anda CoinMarketCap’e bakılırsa son 24 saatte ortalama yüzde 1 artışla 23.190 dolardan işlem görüyor.

Şirket ek olarak, bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirme ve madencilik teçhizatları inşa etmek için hususi bir ekip oluşturma planları da dahil olmak suretiyle Bitcoin teknolojisinin öteki yönleriyle de ilgilenmektedir.

Block’un toplam geliri %6 düştü

Block’un ikinci çeyrekteki brüt karı 1.47 milyar dolardı ve Cash App bu miktarın ortalama %48’ini oluşturuyor. Şu anda, ödeme hizmetinde ilk çeyrekte 45 milyon olan 47 milyon etken hesaba haiz.

Firmanın toplam geliri, Wall Street’in 4,3 milyar dolarlık beklentilerinin birazcık üstünde, çeyrek için ortalama %6 düşüşle 4,4 milyar dolara düştü. Rapora bakılırsa, Bitcoin geliri hariç tutulduğunda, toplam net gelir senelik %34 artışla 2,62 milyar dolara ulaştı.

Block’un finans direktörü Amrita Ahuja bir kazanç konferansı çağrısında, “Brüt kâr eğilimleri Temmuz ayına kadar sıhhatli olsa da, potansiyel bir belirsizlik dönemine girerken yatırımlarımızda disiplini uygulamanın öneminin farkındayız.” Dedi.

Ahuja ek olarak firmanın işe alım hızını yavaşlattığını ve 2022 planlı yatırımlarını 250 milyon dolar azaltacağını belirtti.

Block’un Hisseleri Perşembe günü genişletilmiş işlemlerde neredeyse %6 düştü ve bu yazı yazılırken piyasa öncesi %6.63 düştü.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir