Japonya’nın kripto grupları, kağıt kazançlarının vergilendirilmesine son verilmesi çağrısında bulunmuş oldu

Japonya’nın önde gelen kripto lobi grupları, uzmanların Japonya’yı bir kripto merkezi olarak daha azca rekabetçi hale getirmiş olduğu mevzusunda uyardığı yüksek kripto vergilerini ele almak için Japonya’nın finansal düzenleyici kurumuna bir teklif sunmayı planlıyor.

Bloomberg tarafınca görülen dahili bir nota gore, teklif bu hafta Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) sunulacak ve onlardan kripto varlıklarındaki gerçekleşmemiş kazançların vergilendirilmesine son vermeleri istenecek. vadeli işlemler.”

Teklif ek olarak, mali düzenleyiciden, bireysel yatırımcılar için kripto kazançları üstündeki gelir vergisi oranlarını %20’ye düşürmesini istiyor; bu, bazı yatırımcıların %55’e varan yüksek vergilendirildiğini gören mevcut oranlardan oldukça daha düşük.

Bir kripto vergi platformu olan Koinly’nin APAC bölgesinin vergi başkanı Danny Talwar, Cointelegraph’a, mevcut düzenleyici ortamın işletmelerin ve bireysel yatırımcıların daha kripto dostu ülkelere kıyasla Japonya’da dijital varlık tutmasını zorlaştırdığını söylemiş oldu:

“Yüksek kripto vergi oranları, Japonya’yı giderek daha çok dijital varlık merkezi haline gelen Singapur ve Dubai benzer biçimde ülkelerle karşılaştırıldığında internasyonal cephede daha azca rekabetçi hale getiriyor.”

Talwar ek olarak, gerçekleşmemiş ana para kazançlarının vergilendirilmesinin, ödenen vergilerin gerçekleşmedeki varlık değeriyle orantılı olmadığı durumlara yol açabileceğini söylemiş oldu. Bu, bilhassa değişken varlık sınıfları için yaygındır.

Talwar, teklifin kati içinde ne olduğu hemen hemen bilinmemekle beraber, tekliflerin FSA tarafınca kabul edilmesinin Japonya’da “kripto dostu düzenleme için ileriye doğru bir adım” olacağını da sözlerine ekledi.

Düzenlemeye ulaşınca, Talwar “hızla büyüyen bu endüstride yeniliği boğmaması icap ettiğini” kabul etti. Sadece bunu yapmadan ilkin, milletvekillerinin dijital varlıkların vergilendirilmesinin mevcut vergi rejimlerine ve düzenleyici çerçevelere iyi mi uyduğu mevzusunda net bir anlayışa haiz olmaları önemlidir, dedi.

Bloomberg’e konuşan Web3 altyapı protokolü Stake Technologies CEO’su Sota Watanabe, mevcut kurumlar vergisi oranının devasa yükseklikte bulunduğunu ve Japonya’yı “iş yapmak için olanaksız bir yer” haline getirdiğini söylemiş oldu:

“Japonya iş yapmak için olanaksız bir yer… Web 3.0 hegemonyası için küresel harp devam ediyor ve gene de Japonya başlangıç ​​çizgisinde bile değil.”

Watanabe, geçiş sebeplerinden biri olarak yüksek vergileri öne sürerek kripto şirketlerini Singapur’a taşıyan birkaç CEO’dan biri.

İlgili: Cenup Kore, kripto kazançları üstündeki %20 vergiyi 2025’e erteledi

Japon politikacı Masaaki Taira ek olarak milletvekillerinin “dijital yeteneğin çıkışını engellemek” için kripto düzenlemelerini gevşetmeleri icap ettiğini savundu.

Teklifin, üyeleri Bitcoin Association ve forex brokeri WikiFX dahil olmak suretiyle kripto firmalarından oluşan Japan Cryptoasset Business Association (JCBA) ve Japan Virtual & Crypto Assets Exchange Association (JVCAEA) tarafınca hazırlandığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir