JPMorgan Patronu Jamie Dimon, Durgunluğun Gelebileceğinden ‘Daha Fena Bir Şey’ Uyardı – Iktisat Bitcoin Haberleri

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, resesyondan “daha fena bir şey” olasılığı da dahil olmak suretiyle ABD ekonomisine ilişkin tahminlerini paylaştı. Yönetici, faiz oranları, QT, petrol, Ukrayna, cenk ve Çin’e atıfta bulunarak “Fırtına bulutları var” dedi.

JPMorgan Başkanı Jamie Dimon’un Ekonomik Tahminleri

Yahoo Finance’in Cumartesi günü bildirdiğine bakılırsa, JPMorgan’ın başkanı ve CEO’su Jamie Dimon’un geçen hafta bir satın alan görüşmesi esnasında ABD ekonomisinin nereye gittiğine ilişkin tahminlerini paylaşmış olduğu bildirildi.

ABD ekonomisinin kuvvetli bulunduğunu, tüketicilerin bilançolarının ve işlerinin iyi durumda bulunduğunu belirten yönetici, tahmin yaparken “değişik düşünmek zorundasınız” diye altını çizdi. JPMorgan şefi şunları söyledi: “Orada ne var? Fırtına bulutları var. Oranlar, QT, petrol, Ukrayna, cenk, Çin.”

Dimon şunları paylaştı: “Oranları koymak zorunda kalırsam: yumuşak iniş %10. Daha sert iniş, hafifçe durgunluk, %20, %30.” Ekledi:

Daha sert durgunluk, %20, %30. Ve bir ihtimal %20 ila %30 içinde daha fena bir şey.

“’İşte tek nokta tahminim’ demek fena bir hata” diye deklare etti.

Tahminleri, Haziran ayında ekonomik bir kasırganın “yolumuza çıkmakta” ​​olduğu mevzusunda uyardığında söylediklerini yineledi. Yatırımcılara kendilerini desteklemelerini tavsiye etti.

Dimon, durgunluktan daha fena küçük bir ihtimal görse de, JPMorgan Chase’in Olneyville banka şubesine yapmış olduğu son ziyarette şunları altını çizdi: “Gelecek ne getirirse getirsin, JPMorgan hazırlıklıdır.”

Çeşitli analistler, ABD ekonomisinin bu yıl resesyona girebileceğini tahmin ediyor. Bank of America’nın ABD iktisat başkanı Michael Gapen Pazartesi günü Fox Business’a bu yıl hafifçe bir resesyon ihtimalinin yüksek bulunduğunu söylemiş oldu. Federal Biriki’in enflasyonla savaşıyla istemeden bir gerilemeyi tetiklemesini bekliyor. “Bu döngü muhtemelen hafifçe bir düşüşle bitiyor… Buna iyi mi geliyorum? Temelde yalnız tarih. Analist, yumuşak bir iniş elde etmek hakikaten zor,” dedi.

Goldman Sachs’ın ekonomisti David Mericle Pazar günkü bir satın alan notunda detaylandırıyor: “Bizim genel sonucumuz, Fed’in kontrolünün ötesindeki birkaç unsur bu yolu kolaylaştırabilir yada karmaşıklaştırabilir ve olasılıkları yükseltebilir yada düşürebilir olsa da, yumuşak bir iniş için uygun sadece zor bir yol olduğu yönünde. başarı.”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un ekonomik tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir