Justin Sun’ın Poloniex’i Ethereum emek harcama kanıtı sert çatalını destekliyor

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun, Ethereum’un (ETH) emek harcama kanıtı (PoW) sert çatalına desteğini deklare etti.

4 Ağustos tarihindeki bir tweet’te Sun, ekosistemini geliştirmek için çatallı Ethereum PoW topluluğuna birazcık para bağışlayacağını söylemiş oldu.

Şu anda 1 milyondan fazla #ETH’miz var. #Ethereum hard fork’u başarıya ulaşmış olursa, #ETHW topluluğuna ve geliştiricilere #ethereum ekosistemi inşa etmeleri için bazı #ETHW fork’ları bağışlayacağız. https://t.co/ee4kGSuVoK

– HE Justin Sun🌞🇬🇩 (@justinsuntron) 4 Ağustos 2022

Kripto borsası Poloniex, Ethereum’un herhangi bir potansiyel hard forkunu destekleyeceğini deklare etti. Duyuruya bakılırsa, borsadaki tüm ETH sahipleri “yükseltme tamamlandığında 1: 1 oranında forklanmış varlıkları alacaklar”.

Borsa ek olarak yükseltmeden ilkin Ethereum, ETHS ve ETHW için iki potansiyel çatallı tokeni listelemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, ETH’lerini 1: 1’de iki çatallı tokenden herhangi birine değiştirebilir.

Niçin EthereumPoW?

Etkili Çinli kripto madencisi Chandler Guo, Ethereum PoW çatalı için baskı yapıyor, CryptoSlate’e ETH’nin PoS ağına geçişinin “madencinin gelirini hisse gelirine” dönüştüreceğini söylemiş oldu.

Ethereum nihayet bir PoS ağına geçtiğinde, doğrulayıcılar yeni ETH oluşturacak ve birleştirmeden sonrasında stake ödülleri verecek blokları doğrulamak için mevcut ETH’yi kullanacağından, blockchain madencilere oldukca azca gereksinim duyacaktır. Bu doğrulayıcılar ek olarak stake ödülleri kazanabilecektir.

Bugüne dek 83 bağış aldık. Ek olarak parasız sunucularımız, AWS kredilerimiz ve topluluktan gönüllü mühendislerimiz ve tasarımcılarımız var. Hepinize haiz olduğumuz için oldukca şanslıyız! https://t.co/swN9cizKNI

— ETHPoW (@EthereumPoW) 4 Ağustos 2022

Ayrıca, EThereumPoW topluluğuna ilişik bir Twitter hesabı, ekosistemin geliştirilmesine destek olmak için “83 bağış, parasız sunucu, AWS kredisi ve gönüllü mühendis ve tasarımcı aldığını” deklare etti.

Topluluk görünümleri

Kripto topluluğu, Justin Sun’ın Ethereum’un PoW çatallı versiyonuna verdiği desteğin haberlerine değişik tepki veriyor.

Step Finance’ten George Harrap’a bakılırsa, bu Sun’ın başka bir numarası. Harrap dedi

Aslına bakarsan Ethereum’un bir PoW versiyonu var (ve) buna Ethereum Classic (ETC) deniyor.

Ethereum Push Notification Service’in (EPNS) kurucusu Harsh Rajat şunları söylemiş oldu:

Adem-i merkeziyetçiliğin parlaklığı, sonunda yalnızca ağ tesirinin mühim olması ve işlerin değişik şekilde yapılabileceğini hisseden her insanın bu değişik şeyleri yapabilmesidir. Doğal ki ETH Merge ve ana Ethereum PoS zincirinden yanayım fakat açık kaynak demek, işleri değişik yapmak isteyen insanların bu tarz şeyleri teknik engellemeler mevzusunda herhangi bir sorun yaşamadan, yalnız kaç kişinin desteklediği anlamına gelir.

Cronos Chain’den Ken Timsit, “PoS ekosistem ve çevre için iyidir” diye çatallı PoW zincirinin topluluk içinde yeterince merkezi olmayan uygulama kullanımına haiz olmasını beklemediğini söylemiş oldu.

Bitfinex’ten piyasa analistleri şunları söylemiş oldu:

Bir emek harcama kanıtı formunda Ethereum ağına yeni bir çatallanma olasılığı, dijital token ekonomisinde devamlı yenilik yapma dürtüsünü gösteriyor… Yeni çatallar ortaya çıkarsa, bu zincirlerin iyi mi geliştiğini seyretmek garip olacaktır. Bazılarının artık bir “kripto kışı”na girdiğimizi söylediği göz önüne alındığında, şimdi geliştiriciler için iyi bir vakit olabilir. Kim bilir bu çatallı zincirler ekosistemde mühim bir rol oynamaya başlamış olacak… Ek olarak, gelecekteki bir ETH1 PoW zinciri, ETC’ye olan ilgiyi büyük seviyede azaltabilir.

Gösterilen: Ethereum, ETH 2.0

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir