Kaiko Raporu, Latam’ın Kriptoyu Çoğunlukla ‘Gerçek Dünya’ Kullanım Durumları İçin Kullandığını Gösteriyor – Borsalar Bitcoin Haberleri

Dijital varlık piyasası verileri sağlayıcısı Kaiko tarafınca gösterilen son olarak veri özeti, Latam’da kripto varlıklarla ilgili perakende hareketi olmasına karşın, bir çok likiditenin “gerçek dünya” kullanım durumlarına yönlendirildiğini buldu. Bu faaliyetler içinde havaleler, stabilcoin tabanlı getiri üreten yatırım seçenekleri ve ek olarak ödemeler yer ediniyor ve Bitso ve Mercado Bitcoin bölgede işlem gören hacimlerde liderler.

Kaiko’ya Bakılırsa Latam, Kriptoya Değişik Şekilde Odaklanıyor

Latam ülkelerinin kripto varlıklarına verdiği kullanımlar hakkında fazlaca şey söylendi, birçoğu bunların enflasyon ve devalüasyona karşı mücadelede bir yaşam çizgisi olduğundan bahsediyor. Bir kripto para varlık piyasası veri sağlayıcısı olan Kaiko tarafınca gösterilen yeni bir veri raporu, bölgede taşınan hacimlerin mühim bir bölümünün bir tek perakende ticaretten ziyade gerçek dünyadaki kripto uygulamalarına karşılık geldiğini buldu.

İşlem gören hacimlerin bir çok bir tek iki borsada yoğunlaşmıştır. Meksika merkezli Bitso ve Brezilya merkezli Mercado Bitcoin. Bitso ilkin gelir, 20 milyon ila 30 milyon dolar arasındaki işlem hacimlerini tutarlı bir halde işliyor ve Haziran ayında tek seansta 60 milyon dolara ulaşarak zirveye ulaştı. Öte taraftan, Mercado Bitcoin, borsa Brezilya ile sınırı olan olduğundan ve incelenen dönemde günlük 4 milyon dolara kadar işlem hacmi elde eden platformuyla daha azca kripto ticareti gerçekleştiriyor.


Tecim Trendleri ve Özellikler

Kaiko, öteki bölgelerden değişik olarak Latam’ın daha ilkin bahsedilen kullanım durumlarına odaklanan bir takım özellik sunduğunu belirledi. Bölgedeki kripto tek boynuzlu atlardan kabul edilen Bitso, faaliyetlerini çoğunlukla havale sektörüne dayandırıyor. Borsada işlem gören hacimlerin %60’ının XRP içermesinin arkasındaki sebeplerden biri de bu.

Borsa, Ripple’ın isteğe bağlı likiditesini ve birkaç bankacılık ortağını kullanarak Meksika ve ABD içinde neredeyse anında havale göndermek için 2020’de Ripple ile bir ortaklık kurdu. Bu, Bitso’yu bölgedeki en büyük kripto havale acentelerinden biri haline getirdi ve Haziran ayına kadar bu operasyonlarda 1 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirmiş oldu. Sadece, değişiklik bölgede daha çok ülkeye girmeyi hedefliyor.

Son zamanlarda, şirket Kolombiya’ya genişledi ve bu çözümün bir parçası olarak Circle’ın USDC’sini kullanarak ülkede havale hizmetlerinin başladığını duyurdu. Aynı şekilde Bitso, şu anda yüksek düzeyde enflasyon ve devalüasyonla savaşım eden Arjantin benzer biçimde ülkelerden gelen müşterileri cezbetme stratejisinin bir parçası olarak istikrarlı para getirisi elde eden hesaplar başlattı.

Mercado Bitcoin ek olarak kısa sürede bölgedeki tekliflerini güçlendirmek için hizmetlerini Meksika’ya genişletme niyetlerini deklare etti.

Bu hikayedeki etiketler

Arjantin, Bitso, enflasyon riskinden korunma, Kaiko, latam, Mercado Bitcoin, havaleler, havaleler, Ripple, Stablecoins, XRP

Kaiko’nun Latam raporunda sunulan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir