Kanun Çözüldü, 25 Temmuz-1 Ağustos

Kripto fiyatlarındaki toparlanmanın bazı iyi işaretlerine karşın, büyük haberler düzenleyicilerden değil, uygulayıcılardan geldiğinden, geçen hafta piyasa için pek parlak olarak adlandırılamaz. New York Times’tan bir rapora gore, ABD Birleşik Devletleri Gömü Bakanlığı Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi (OFAC), İran ve öteki ülkelerdeki kullananların ABD’yi potansiyel olarak ihlal ederek kripto para alıp satmasına izin verdiği iddiasıyla Kraken kripto borsasını araştırıyor. sen

Öteki yarımkürede, Filipinler’in fikir kuruluşu Infrawatch PH, mahalli Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Binance’in ülkedeki faaliyetlerini engellemeye çağıran on iki sayfalık bir şikayette bulunmuş oldu. Haber, Filipinler Tecim ve Endüstri Bakanlığı’nın (DTI), dünyanın en büyük kripto borsalarından biri hakikaten de hala bir lisansa haiz olmadığı için, düzenleyici netlik eksikliğini öne sürerek Temmuz ayı başlarında bir Binance yasağı önerisini reddetmesinden kısa bir süre sonrasında geldi. Filipinler.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafınca Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymet alım satımı iddiasıyla ilgili devam eden soruşturma göz önüne alındığında, bu gelişmeler kaygı verici bir eğilim oluşturuyor. Piper Alderman’ın Avustralyalı dijital varlık avukatı Michael Bacina, Cointelegraph’a, tokenlerin sonucunda menkul kıymet olarak bulunsun yada bulunmasın borsalar üstündeki etkinin gerçekleşebileceğini söylemiş oldu. Ve hem bu borsalar hem de token projeleri için ciddi ve ürpertici olurdu.

Cathie Wood, Coinbase hisselerini amid içeriden öğrenenlerin ticaretini satıyor

Coinbase kripto para borsasının en büyük hissedarlarından biri, SEC tarafınca bildirilen bir soruşturma sebebiyle büyük oranda hisseyi düşürdü. Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Investment Management, toplam 1,4 milyondan fazla Coinbase hissesini yada borsada işlem gören fonun (ETF) toplam varlıklarının %0,6’sını sattı. Satış gününün kapanış fiyatına gore, satılan hisselerin kıymeti 75 milyon doların birazcık üstünde gerçekleşti.

okumaya devam et

ABD’de Eylül ayına kadar stablecoin faturası yok

ABD Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekillerinin, stablecoin’lerin potansiyel risklerini ele alan bir yasa tasarısını düşünmek için süre çizelgesini ertelediği bildiriliyor. Wall Street Journal’dan bir rapora gore, mevzuyu bilen kişiler, Meclis üyelerinin bir komite toplantısı için bir taslağı zamanında tamamlayamamalarının arkasından büyük olasılıkla bir stablecoin faturası için oylamayı Eylül ayına kadar erteleyeceklerini söylemiş oldu. Tasarıdaki çözülmemiş sorunların, Gömü Departmanından gelen gizleme cüzdanlarına ilişkin hükümleri ve SEC’in endişelerini ihtiva ettiği bildiriliyor.

okumaya devam et

IMF, kripto için kara bulutlar önerdi

IMF’nin Temmuz ayında Dünya Ekonomik Görünümü’ne ilişkin “Kasvetli ve Daha Belirsiz” başlıklı güncellemesi, gelen zayıf ekonomik büyümenin göstergeleri olarak “beklenenden daha yüksek enflasyona” ve küresel üretimdeki daralmaya işaret ediyor. Ve ne yazık ki kripto endüstrisi için bu anlamda, hala küresel finans piyasasına sıkı sıkıya bağlı – rapor, kripto ayı piyasasını küresel makro faktörlerden biri olarak gösteriyor.

okumaya devam et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir