Karidesler Balinalara Karşı — Balinalar çöpe atılırken ufak sahipleri Bitcoin biriktiriyor

CryptoSlate’in Glassnode’un verilerini kullanan yeni araştırması, ufak yada perakende Bitcoin (BTC) sahiplerinin balinalar varlıklarını boşaltırken amiral gemisi dijital varlığı biriktirdiğini ortaya koydu.

Perakende sahipleri portföylerinde 10 BTC’den daha azına haizdir ve ek olarak “Yengeçler” yada “Karidesler” olarak adlandırılırken, bir balina portföyünde 1000 yada daha çok Bitcoin meblağ.

Pazar patlaması kanalıyla birikmiş perakende sahipleri

CryptoSlate araştırması, perakende sahiplerinin Bitcoin arzı üstündeki kontrolünün ayı piyasası esnasında %14’ten %15,3’e yükseldiğini ve son fiyat hareketinden etkilenmeyen extra %1.3’lük bir artış bulunduğunu buldu.

Raporlar, Bitcoin’in 20.000 $ aralığına düşmesinin, varlığı bu yatırımcı sınıfı için “çekici ve uygun fiyatlı” hale getirdiğini ve perakende sahiplerinin ayda ortalama 60.500 BTC ile piyasa tarihindeki en agresif oranda satın aldığını belirtti.

Ayrıca, Bitcoin zamanı süresince bu grup büyümeye devam etti ve ayı piyasası döngülerinde varlık dip fiyat oluşumunun bel kemiği oldu.

Son aylarda, dünyayı saran belirsiz ekonomik koşullar ve jeopolitik sorunlara karşın bu gelişme hızlandı. Üstelik gelişme, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66 düşüş kaydettiği bir zamanda geliyor.

Veriler, perakende sahiplerinin yalnızca katılmakla kalmayıp hem de ağın süratli büyümesine katkıda bulunduğunu gösteriyor. Ek olarak, ayı piyasasının etkisine karşın Bitcoin’in benimsenmesinin artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Balinalar dökülüyor

CryptoSlate araştırması, balinaların senenin başından beri Bitcoin’i boşalttığını ortaya koydu.

Bunun kanıtı, Terra’nın ekosistemi çöktüğünde kurumsal yatırımcıların 236.237 BTC sattığını ortaya koyan son Arcane araştırmasıdır. Malum bir kurumsal Bitcoin balinası olan Tesla, bu zamanda holdinglerinin %75’ini sattığını söylemiş oldu.

Edris’in yakın tarihindeki bir tweet’i, balinaların varlıklarını sattığı araştırmamıza da itimat verdi. Edris, “büyük firmalar artık kripto paralarını zararda tutuyor ve bazılarını portföylerinde daha büyük bir yitik oluşmadan ilkin satmaya zorluyor” dedi.

#Bitcoin balinaları yüksek oranda satış yapıyor ⚠️

1. Ayı piyasasının son aşaması, en kuvvetli ellerin bile paniklemeye başladığı ve mümkün olan en kısa sürede piyasadan çıkmak için düşük kıymetli #BTC’lerini sattığı yerdir.

Aşağıda okumaya devam edin… 👇🏼 pic.twitter.com/JZyqCDcFcp

— Edris 💀 (@TradingRage) 13 Temmuz 2022

Satışlara karşın, balinalar hala perakende sahiplerinin 4 katından fazla olan ortalama 10 milyon BTC’ye sahipler.

Aşağıdaki grafik, damping eğilimi devam ederse, perakende yatırımcıların balina sahiplerini geçebileceğini gösteriyor; bu, ağ için net bir pozitif olacaktır, şundan dolayı daha çok para adil bir halde dağıtılacak ve uzun solukta oynaklığı azaltacaktır.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir