Katman-2 Savaşları, Kriptoda Birleşme’ye giden bir sonraki büyük trend olabilir

DeFi analisti ve YouTuber Patrick Dynamo DeFi, Pazartesi günü “L2 savaşlarının” yükselişi de dahil olmak suretiyle DeFi dünyasındaki birkaç coşku verici trendin altını çizdi. Geçen hafta süresince, Ethereum için popüler ölçeklendirme çözümleri olan Polygon, Optimism ve Arbitrum için gelir, Ethereum’un fiyat rallisinin peşinden %36 – %54 arttı.

Bir öteki kuvvetli performans gösteren ise Ethereum Name Service ($ENS) oldu. .Eth yutturmaca birçok insanoğlunun tahmin ettiğinden daha dayanıklı bulunduğunu kanıtladı.

10/15 pic.twitter.com/gspvkLg1uL

— Patrick | Dinamo DeFi 🧨 (@Dynamo_Patrick) 25 Temmuz 2022

DeFi ekosisteminde Optimism, kilitlenen toplam kıymeti neredeyse %29 oranında artıran öne çıkan oyuncu oldu. TVL şimdi 438 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 500 milyon doların üstüne doğru aşama kaydediyor. Eğri, “TVL’sini %54,5 artırarak” bir likidite akışı görmüş olduğu için büyümeyi destekledi.

Kaynak: Twitter

TVL büyümesi Ethereum ile sınırı olan değildi, Bifrost ve Parallel TVL’lerini sırasıyla %33 ve %11 büyüttü. Dynamo DeFi’ye nazaran, parachainlerin TVL’si birleştirildiğinde, Polkadot’un şimdi 1 milyar doların üstünde bir TVL’si var.

Çoğunlukla takip edilmeyen bir istatistik, kripto genelinde DeFi protokolleri tarafınca kazanılan gelirdir. Yatırımcılar çoğu zaman DeFi şirketlerinin işlemler yöntemiyle gelir elde ettiğini unutsa da, başarıya ulaşmış bir projenin ayrılmaz bir parçasıdır. Aşağıdaki tablo, geçen hafta en iyi DeFi protokollerinin gelirlerini göstermektedir.

Kaynak: Twitter

Gelir artışı, şimdiye kadar ayı piyasasından kurtulan DeFi protokolleri için sağlam bir iş modelinin altını çiziyor. Aşırı kaldıraçlı platformların sarsılması, DeFi’yi senenin başlangıcından emsalsiz daha kuvvetli bir konumda bıraktı.

Dynamo DeFi, TVL, gelir, DEX hacmi ve işlem sayısındaki büyümeyle bu hafta DeFi’de öne çıkan oyuncu olarak Optimism’i öne çıkarıyor. İyimserlik, işlem sayısında Cronos’u ters çevirdi ve Cronos’taki 108.000’e kıyasla %55 artarak 124.000’e terfi etti. İlginç bir halde, Ethereum işlemleri %1 düşerken, tüm katman-2’ler ve öteki ölçeklendirme çözümleri işlem hacminde arttı.

Burada, izlediğim her istatistikte İyimserliğin büyümesinin göze çarptığını belirtmekte yarar var.

TVL, gelir, DEX hacmi, işlem sayıları. İyimserlik, hepsinde güç gösteriyor.

14/15

— Patrick | Dinamo DeFi 🧨 (@Dynamo_Patrick) 25 Temmuz 2022

The Merge’e kadar, Ethereum’un fiyatı toparlanırken, 2. katman DeFi projelerinin kullanımı da artıyor. Hemen hemen bir DeFi yazı tam olarak gündemde olmayabilir, sadece zincir içi sinyaller son yedi gün içinde DeFi için yükselişe geçti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir