Kazançlar Bir çok Kripto Varlığından Daha Yavaş Olurken, Meme Coin Ekonomisi %24 Arttı – Bitcoin Haberleri

Geçen ay oldukça sayıda kripto varlık kıymeti yükselirken, meme tabanlı kripto varlıkları da ABD doları karşısında terfi etti. 53 gün ilkin 21 Haziran’da, piyasa değerine gore en büyük meme paraları bir zamanlar 14.5 milyar dolar değerindeydi ve o zamandan beri meme parası ekonomisi %24.82 büyüyerek 13 Ağustos’ta 18.1 milyar dolara ulaştı.

Meme Coins ABD Doları Karşısında İlerliyor, Hoge Finance ve Baby Doge Pakette Öncü

Meme tabanlı belirteçler, kripto ekonomisinin son zamanlardaki gerilemesinden bu yana değerde bir artış görmüş oldu. Yükseliş yararlı olsa da, meme tabanlı kripto tokenleri, kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun son birkaç hafta içinde yaşamış olduğu değerde bir geri dönüş görmedi. Karşılaştırma için, son 30 gün içinde dogecoin (DOGE) %17,9 artarken, bitcoin (BTC) %20,7 ve ethereum (ETH) %78,5 arttı.

13 Ağustos 2022 tarihindeki DOGE/USD grafiği.

Dogecoin, bugün ortalama 9,7 milyar dolar olan en büyük piyasa değerine haiz tüm meme paralarının kralıdır. DOGE, son 24 saatte ABD doları karşısında %5, BTC karşısında %1 kıymet kazanmıştır. Küresel tecim hacmi açısından son gün 450 milyon dolarlık DOGE takası gerçekleşti. DOGE’ye karşı işlem gören ilk beş çift USDT, USD, BUSD, BTC ve KRW’yi içerirken, tether (USDT) tüm dogecoin işlemlerinin %57’sinden fazlasını yönetiyor.

13 Ağustos 2022 tarihindeki SHIB/USD grafiği.

Piyasa değerine gore ikinci en büyük meme madeni parası, 13 Ağustos’ta 7.42 milyar dolarlık bir değerlemeye haiz olduğundan shiba inu (SHIB). Yıldan bugüne, SHIB, Ağustos 2021’de kaydedilen fiyatlara kıyasla %64 kıymet kazanmıştır. SHIB, son 24 saat içinde 446 milyon dolarlık işlem gören DOGE’den daha azca bir hacme haiz. SHIB’nin ilk beş tecim çifti USDT, USD, BUSD, TRY ve USDC’yi ihtiva eder ve tether (USDT) tüm SHIB takaslarının %66’sından fazlasını ele geçirir.

13 Ağustos 2022’deki BABYDOGE/USDT grafiği.

Ayrıca, üçüncü en büyük meme madeni para varlığı, bebek doge madeni parası (BABYDOGE), geçen ay DOGE ve SHIB’den daha büyük kazançlar görmüş oldu. BABYDOGE, son 30 günde ABD doları karşısında %21.4 kıymet kazanmıştır. BABYDOGE’un bugünkü piyasa kıymeti, 13 Ağustos’ta 245 milyon $’a ulaşmış olduğu için en büyük iki jeton varlık liderinden oldukça daha ufak. 24 saatlik BABYDOGE tecim hacmi de son gündeki 5,1 milyon $’lık işlemle daha düşük. USDT, BABYDOGE tecim çiftlerine %77,38 oranında hakim olurken, USDC, BUSD ve TRX onu takip ediyor.

Hoge finans (HOGE), hot doge (HOTDOGE), dogebonk (DOBO), ürkütücü shiba (SPKY) ve ay kedisi (CAT) dahil olmak suretiyle beş meme madeni para varlığı geçen hafta %45’in üstüne çıktı. Geçen hafta en büyük meme jeton kaybedenleri içinde chihuahua zinciri (HUAHUA), kitty coin solana (KITTY), catecoin (CATE), litedoge (LDOGE) ve puli (PULI) içeriyor. Bu beş mem madeni para varlığı, son yedi gün içinde %13.6 ile %33,9 içinde kıymet yitirdi. HOGE %71,2 artışla bu haftanın lideri olurken, en büyük meme coin kaybeden HUAHUA %33,9 kıymet yitirdi.

Bu hikayedeki etiketler

Baby Doge Coin, BABYDOGE, CAT, Cryptocurrencies, Digital Currencies, DOBO, Doge, dogecoin, Dogecoin (DOGE), dogefi, Gains, HOGE, hoge Finance, hotdoge, JEJUDOGE, litedoge, Losses, markest, Market Update, Markets, Meme Coins , Meme Cryptos, Meme Markets, Meme Tokens, Poodl, Fiyatlar, shib, shiba inu, shiba inu (SHIB), SPKY

En iyi meme madeni para piyasası performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir