Kenyalı Fintech Pezesha, Cardano Blockchain Builder Tarafınca Desteklenen Bir Tur Öncesi Seride 11 Milyon Dolar Artırdı – Fintech Bitcoin Haberleri

Minik ve orta ölçekli işletmelere köprü finansmanı sağlamaya odaklanan Kenyalı bir fintech olan Pezesha, kısa sürede Seri A öncesi borç-sermaye finansmanı turunda 11 milyon dolar topladı. Hanımefendilerin Dünya Bankacılığı Ana para Ortakları II, Cardano blok zinciri oluşturucu Input Output Global’ın da katılmış olduğu raundu yönetti.

Pezesha, MSME’ler için İşletme Sermayesi Sorunlarını Çözüyor

Kenya merkezli bir fintech olan Pezesha, geçtiğimiz günlerde A Serisi borç sermayesi fonlama turundan 11 milyon dolar topladığını duyurdu. Techcrunch raporuna gore, bu seri, Cardano blok zinciri oluşturucu Input Output Global (IOG) ile beraber Hanım Dünya Bankacılığı Ana para Ortakları II tarafınca yönetildi. Öteki katılımcılar ise Verdant Frontiers Fintech Fund ve Cfund’du.

Rapora gore Pezesha, fonları, gömülü finans işini Nijerya, Ruanda ve Frankofon Afrika şeklinde ülkelerde etkinlik gösteren mikro, ufak orta ölçekli işletmelere (MSME’ler) genişletmek için kullanmayı planlıyor.

Fintech’in kurucusu Hilda Moraa, Pezesha’nın başarı göstermiş turunun peşinden kredi altyapısını daha çok KOBİ’ye iyi mi kullanmayı düşündüğü hakkında yorumda bulunmuş oldu:

MSME’ler için işletme sermayesi sorunlarını çözme fırsatı ve tesiri oldukca büyüktür. [We are] Kaliteli ve görevli borçlanmayı sağlamak için informasyon asimetrisi sorunları olan temel sebebi çözmek. Pezesha, API’ye dayalı kuvvetli kredi puanlama teknolojimiz vasıtasıyla bu problemi çözmektedir.

Pezesha Hanım Girişimcileri Hedefleyecek

IOG ve Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, bu yatırımın kuruluşunun Afrika ekonomilerinin büyümesine ve istihdam yaratmasına destek olma temel hedefine iyi mi uyduğunu deklare etti.

“Vizyonumuz, dünyanın dört bir tarafındaki insanların tertipli bir halde borç alıp vermelerini kolaylaştırmak için teknolojiyi kullanmaya odaklanmıştır. Pezesha’ya meydana getirilen bu yatırım mühim bir kilometre taşı ve ikimiz de onların gelişme hikayesinin bir parçası olmaktan coşku duyuyoruz” dedi.

Raporda, MSME’lere finansman sağlamanın yanı sıra, Pezesha’nın bilhassa şu anda resmi bankacılık sisteminden finansmana kolayca erişemeyen hanım girişimcileri hedef alacağı açıklandı.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir