“Kesinlikle Korkulu Bir Düşünce”: Kripto Topluluğu Slam dYdX Web Kamerası Kontrollerini

Mühim Çıkarımlar

dYdX, ilk işlemlerinde borsaya minimum 500$ yatıran, sadece bonusu almak için web kamerası kontrollerini tamamlamaları ihtiyaç duyulan kullanıcılar için 25$’lık bir promosyon teklifi sunuyor. Kripto topluluğu “canlılık kontrollerine” karşı geri adım attı, sadece dYdX kararını savundu. Projedeki birkaç büyük hatanın yalnız sonuncusu.

Bu makaleyi paylaş

Merkezi olmayan türev borsası, Gömü Bakanlığı’nın yasağının arkasından Tornado Cash’e bağlı bazı hesapları bloke etmiş olduğu için kısa sürede ateş altında kaldı. Günler sonrasında bloklara döndü.

dYdX Kendi Golü Atar

dYdX bir hata daha yapmış oldu ve bunun sonucunda kripto topluluğunun gazabıyla karşı karşıya kaldı.

Merkezi olmayan borsa, bu hafta yeni bir promosyonun reklamını yapmış oldu ve kullanıcılardan 25 dolarlık bir promosyon teklifine hak kazanabilmeleri için bir web kamerası ile kimliklerini doğrulamalarını istedi. İlk işlemlerinde minimum 500$ yatıran kullanıcılar 25$ bonus almaya hak kazanırlar, sadece ilkin bir web kamerası ile yüzlerini göstermeleri gerekir.

dYdX blogunda “canlılık kontrolleri” olarak tanımlanan ekip, insanların tekliften onlarca defa faydalanmasını önlemek için kontroller yaptığını söylemiş oldu. Gönderi, Ethereum adreslerinin dYdX benzer biçimde DeFi uygulamaları için hesap işlevi gördüğünden, “bir dApp’nin Sybil saldırısına uğramadan promosyonlar sunmasının oldukça zor bulunduğunu” deklare etti. Web kamerası kontrollerinin “kullanıcılarımıza tam kimliklerini açıklamadan hakikaten tek bir şahıs olduklarını göstermeleri için en iyi UX’i sunduğuna” karar verdiğini ekledi.

dYdX, kontrollerin borsanın tüm kullanıcıları için mecburi olmadığını belirtse de, bu tarz şeyleri promosyonun bir parçası olarak çalıştırma sonucu kripto topluluğundan ezici bir tepki aldı.

Twitter kullanıcısı LeftsideEmiri, Çarşamba günü attığı bir tweette güncellemeyi altını çizdi ve “wtf dydx sigara içiyor mu?” Diye sordu. Gönderi geniş çapta paylaşıldı ve birçok kişinin projeyi eleştirmesine yol açtı. Cinneamhain Ventures ortağı Adam Cochran, dYdX’in gönderiye cevap vermesinin arkasından, “Sebebi ne olursa olsun, bu kesinlikle korkulu bir düşünce ve bunu derhal geri almalısınız” diye yazdı. “Kullanıcı biyometrisini toplamak için kesinlikle kabul edilebilir bir niçin yok. Teşvik programını tamamen bıraksan iyi olur.” dYdX ekip üyesi Corey Miller, sonucu korumak için çaba sarfetmek için Cochran’a cevap verdi. “Dürüst sual – Sybil dirençli kampanyaları web3 mahalli bir halde (aslen iyi bir UX’e haiz) yürütmenin başka yolları nedir?” o yazdı. R89 kullanan başka bir kullanıcı, güncellemeyi “deli benzer biçimde” olarak nitelendirdi. Popüler tüccar Clark, “DYDX kendisini bombaladı. Bu platformu asla kullanmam.”

İtibar Hasarı

“Canlılık kontrolleri” güncellemesi, dYdX’in Gömü Bakanlığı’nın Tornado Cash yasağına verdiği cevap sebebiyle eleştirilerle karşılaşmasından haftalar sonrasında geldi. ABD hükümetinin karıştırma protokolünü onaylamasından birkaç gün sonrasında dYdX, Tornado Cash ile etkileşime giren cüzdanlara bağlı hesapları engellediğini doğruladı. dYdX, yasağın arkasından, uyumluluk sağlayıcısının bazı hesapları işaretlediğini ve bazılarının engellemesinin kaldırıldığını doğrulayan bir blog güncellemesi yayınladı.

dYdX de geçen yıl bir airdrop gerçekleştirmiş oldu, sadece borsanın ABD kullanıcıları, protokolün daha etken bazı kullanıcıları için altı rakama karşılık eden herhangi bir jeton almaktan dışlandıklarını tespit etti. SEC’in platformu araştıracağı korkusuyla dYdX’in Amerikalıları dışladığı yaygın olarak tahmin edildi. Geçen yıl süresince, SEC başkanı Gary Gensler, bazı kripto tokenlerinin kayıt dışı menkul kıymetler oluşturabileceği mevzusunda onlarca defa uyardı.

dYdX, Ethereum’da piyasaya sürülecek en ümit verici Katman 2 türev borsalarından biriydi, sadece Haziran ayında Cosmos’ta kendi blok zincirini oluşturmayı seçti. Uniswap ve Sushi’nin yanı sıra, DeFi meraklılarının tecim hacminde FTX ve Binance benzer biçimde merkezi borsaları geçeceğini yada “çevireceğini” ummuş olduğu birkaç merkezi olmayan borsadan biriydi. Sadece, kriptonun özgürlük odaklı meraklılarını kızdıran bir takım kendi hedefinden sonrasında, dYdX, DeFi’nin temel değerlerine ihanet eden yanlış yönlendirilmiş kararlarla kendini yok etmeye emin görünüyor. CoinGecko verilerine bakılırsa, dYdX son 24 saat içinde günlük ortalama 1 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirmiş oldu ve bu hala merkezi meslektaşlarının her gün gördüğünün yalnız bir kısmı.

Crypto Brifing, yorum için dYdX’e ulaştı, sadece basın zamanında bir cevap almadı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı DYDX, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir